homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Mercilon


#1 2009-06-07 00:53:38

iuliana.m
New member
Inregistrat: 2009-05-31
Mesaje: 6

mercilon

Buna.
Am si eu o nelamurire: Iau mercilon de o saptamana...am citit in prospect si mi-a zis si medicul ginecolog cum ca ar fi normal sa-mi curga putin sange. Tot in prospect scrie ca atunci cand organismul se obisnuieste cu anticonceptionalele vor inceta si sangerarile. Intrebarea mea este cam cat timp ii ia corpului sa se obsnuiasca cu anticonceptionalele? Este neplacut ca atunci cand iti este lumea mai draga sa te trezesti patat. Mi s-a intamplat chiar in timpul actului sexual.... imi era putin jena fata de prietenul meu.
Multumesc, Iuliana

Offline

 



#2 2009-06-07 09:54:32

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: mercilon

primele 3 luni organismul se obisnuieste cu ac si pot sa apara sangerari! daca mai apar si dupa primele 3 luni mergi inapoi la medic
vezi ca sunt multe subiecte de genul acesta pe aici..daca dai un search o sa gasesti cu siguranta

Offline

 

#3 2009-12-28 22:13:06

andre29
Membru
Inregistrat: 2009-12-28
Mesaje: 1

Re: mercilon

am inceput aniconceptionalele mercilon luna trecuta,prescrise de medic,dar am uitat sa fac pauza aia de 7 zile la terminarea foliei de 21 de comprimate.am inceput alta folie si am baut cam jumate din ele.tin sa mertionez ca in toata perioda asta viata mea sexula a fost activa.se poate intampla ceva?am intrerupt pastilele pt 7 zile si astept sa-mi vina ciclul!dar mi-e teama sa nu se intample ceva din cauza ca am uitat sa fac pauza aia de 7 zile la terminarea foliei!se poate sa raman insarcinata?

Offline

 

#4 2009-12-28 22:29:53

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: mercilon

stai linistita k esti protejata smile nu se int nimik daca nu faci pauza...in afara de faptul k amani aparitia sangerarii smile
multe persoane folosesc metoda asta pt amanarea sangerarii smile
folia aia sa o tii de rezerva...si dupa pauza de 7 zile sa incepi una noua...ca sa nu te incurci si sa nu mai stii apoi cate ai luat smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.