homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Facultate-10


#172 2009-07-29 12:33:31

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Facultate

cei de la buget platesc mai putin decat cei la taxa la camin. pretul e in functie de camine si conditii. in iasi de ex preturile se incadreaza intre 40-100 ron (cel mai mult iarna) sunt insa si camine unse se plateste separat curentul, sau camine private cu pret mai mare
yoha ar trebui sa vii sa vezi in ce camine sunt locuri la facult ta si sa mergi sa stabilesti ceva cu administratorii. ia si niste banuti in plus cu tine in caz de nevoie sau pe unul din parinti. la cuza sunt putine locuri de cazare si doar cei cu medie mare prind loc, asta stiu din anii trecuti. de ex la mine la asachi toata lumea prinde cazare si cei cu medii de 5 si ceva 6 smile

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2009-07-29 12:37:23)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 



#173 2009-07-29 13:22:29

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Facultate

pt sad angel smile in ase toata lumea plateste la fel indiferent daca esti la buget sau la taxa, diferenta se face in functie de confortuyl caminului smile belvedere A8 si Moxa D sunt cele mai scumpe( peste  100 lei ceva in genu 150 nush sigur) celelate camine din belvedere in jur de 100 lei iar moxa A BC si agronomie 70 lei(aici stiu sigur) in vitan e ceva mai ieftin...hmmm ai putea sa prinzi dar nu cred ca prinzi in Moxa D cu media ta..depinde si cate locuri se aloca pt facultatea ta...

cat despre mate si info...o DAAAA!! la greu! e destul de dura treaba dar daca te duci la cursuri si seminarii si mai si citesti macar in fiecare zi e ok smile

multa bafta smile majoreta

Ultima oara a fost editat de ciresica_oky_doky (2009-07-29 13:27:36)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#174 2009-07-29 13:25:54

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

green_fairy a scris:

cei de la buget platesc mai putin decat cei la taxa la camin. pretul e in functie de camine si conditii. in iasi de ex preturile se incadreaza intre 40-100 ron (cel mai mult iarna) sunt insa si camine unse se plateste separat curentul, sau camine private cu pret mai mare
yoha ar trebui sa vii sa vezi in ce camine sunt locuri la facult ta si sa mergi sa stabilesti ceva cu administratorii. ia si niste banuti in plus cu tine in caz de nevoie sau pe unul din parinti. la cuza sunt putine locuri de cazare si doar cei cu medie mare prind loc, asta stiu din anii trecuti. de ex la mine la asachi toata lumea prinde cazare si cei cu medii de 5 si ceva 6 smile

si cand sa vin?cu cine sa vb?cunoasteti pe cineva cu care as putea vorbi?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#175 2009-07-29 17:39:24

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Facultate

_yohana_ a scris:

green_fairy a scris:

cei de la buget platesc mai putin decat cei la taxa la camin. pretul e in functie de camine si conditii. in iasi de ex preturile se incadreaza intre 40-100 ron (cel mai mult iarna) sunt insa si camine unse se plateste separat curentul, sau camine private cu pret mai mare
yoha ar trebui sa vii sa vezi in ce camine sunt locuri la facult ta si sa mergi sa stabilesti ceva cu administratorii. ia si niste banuti in plus cu tine in caz de nevoie sau pe unul din parinti. la cuza sunt putine locuri de cazare si doar cei cu medie mare prind loc, asta stiu din anii trecuti. de ex la mine la asachi toata lumea prinde cazare si cei cu medii de 5 si ceva 6 smile

si cand sa vin?cu cine sa vb?cunoasteti pe cineva cu care as putea vorbi?

abia in septembrie se fac repartizarile pt camine si imediat dupa prima cazare, insa sa ma interesez cum e la feaa daca se poate discuta cu administratorii(eu sunt dincolo la filosofie)


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#176 2009-07-29 20:52:42

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: Facultate

voi va ganditi la amin si eu nus dak am intrat grater


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#177 2009-07-29 21:57:34

sad.sad.angel
Full member
Inregistrat: 2008-05-11
Mesaje: 209

Re: Facultate

ciresica_oky_doky a scris:

pt sad angel smile in ase toata lumea plateste la fel indiferent daca esti la buget sau la taxa, diferenta se face in functie de confortuyl caminului smile belvedere A8 si Moxa D sunt cele mai scumpe( peste  100 lei ceva in genu 150 nush sigur) celelate camine din belvedere in jur de 100 lei iar moxa A BC si agronomie 70 lei(aici stiu sigur) in vitan e ceva mai ieftin...hmmm ai putea sa prinzi dar nu cred ca prinzi in Moxa D cu media ta..depinde si cate locuri se aloca pt facultatea ta...

cat despre mate si info...o DAAAA!! la greu! e destul de dura treaba dar daca te duci la cursuri si seminarii si mai si citesti macar in fiecare zi e ok smile

multa bafta smile majoreta

daca prind in moxa e bine, nu vreau neaparat in D, chiar daca e cel mai bun, important pentru mine e ca ar fi aproape de facultate... o sa am nevoie de bafta tongue ms

Ultima oara a fost editat de sad.sad.angel (2009-07-29 21:59:39)

Offline

 

#178 2009-07-29 22:53:25

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Facultate

d3vildelia a scris:

voi va ganditi la amin si eu nus dak am intrat grater

las k stiu eu delia  grater sad bang


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#179 2009-07-30 00:46:10

alexa123
Hero member
De la: underground
Inregistrat: 2008-12-08
Mesaje: 3560

Re: Facultate

ally, ce facusi cu facultatea, intrasi unde ti-ai dorit, la tm parca? big_smile


when the pomp lights up,you shoot.

Offline

 

#180 2009-07-30 10:16:38

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: Facultate

ally18 a scris:

d3vildelia a scris:

voi va ganditi la amin si eu nus dak am intrat grater

las k stiu eu delia  grater sad bang

si ce ai facut??


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#181 2009-07-30 10:57:27

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

eu astept sa vad si rezultatele la bacau si daca sunt la fara taxa ma retrag de la iasi si raman in bacau pt ca primesc sigur camin si nu trec la cu taxa chiar daca am restante.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#182 2009-07-30 10:57:59

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Facultate

fetele....eu am intrat la iasi la facultatea de filosofie si stiinte social-politice la comunicare si relatii publice-taxa...am vreo sansa sa prind camin?

Offline

 

#183 2009-07-30 10:59:07

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

eu am sunat la iasi si mi-a zis ca anul trecut  au primit camin cei care aveau ultima medie 9.33 la buget...


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#184 2009-07-30 11:03:31

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: Facultate

yoh u esti pe la cuza??


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#185 2009-07-30 11:50:50

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Facultate

sad.sad.angel a scris:

ciresica_oky_doky a scris:

pt sad angel smile in ase toata lumea plateste la fel indiferent daca esti la buget sau la taxa, diferenta se face in functie de confortuyl caminului smile belvedere A8 si Moxa D sunt cele mai scumpe( peste  100 lei ceva in genu 150 nush sigur) celelate camine din belvedere in jur de 100 lei iar moxa A BC si agronomie 70 lei(aici stiu sigur) in vitan e ceva mai ieftin...hmmm ai putea sa prinzi dar nu cred ca prinzi in Moxa D cu media ta..depinde si cate locuri se aloca pt facultatea ta...

cat despre mate si info...o DAAAA!! la greu! e destul de dura treaba dar daca te duci la cursuri si seminarii si mai si citesti macar in fiecare zi e ok smile

multa bafta smile majoreta

daca prind in moxa e bine, nu vreau neaparat in D, chiar daca e cel mai bun, important pentru mine e ca ar fi aproape de facultate... o sa am nevoie de bafta tongue ms

prinzi sigur in moxa A B sau C! vezi k pt anul 2 media pt camin se face in felul urmator: (media ponderata de pe sem 1(nota la fiecare materie*nr de crdite/30)+media de admiere)/2 asa ca trebuie sa tragi tare! pt anul 3 nush cum se calculeaza dar revin cu informatii cand incepe scoala


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#186 2009-07-30 12:06:58

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

d3vildelia a scris:

yoh u esti pe la cuza??

da,dar cred k ma retrag...


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#187 2009-07-30 14:07:59

emmerich
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-27
Mesaje: 1587

Re: Facultate

_yohana_ a scris:

eu am sunat la iasi si mi-a zis ca anul trecut  au primit camin cei care aveau ultima medie 9.33 la buget...

am 9,32 dar sunt la cu taxa....ma rog...o sa vad eu, cu toate ca nu cred ca o sa prind camin.

Offline

 

#188 2009-07-30 14:10:59

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: Facultate

sunt studenta la buget big_smile


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#189 2009-07-30 14:12:06

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Facultate

nush fete dak am intrat..numa maine aflu sad disperat


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

#190 2009-07-30 14:13:13

ally18
Insomniac member
Inregistrat: 2008-08-05
Mesaje: 8941

Re: Facultate

ai aflat devil?? ce fain de tine!bv  puss  applause  da qm k ziceai k ti frik k nu intri


Love.  Live. Laugh.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.