homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Facultate-18


#324 2009-09-16 15:06:15

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Facultate

eu nu cred ca servesc prima saptamana lol ca e frecare de menta...la ase sunt


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 



#325 2009-09-16 16:13:27

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

fetele care stati in camin,cum procedati?ce va luati la voi? nici nu stiu cum sa procedez hmm eu momentan am doar cuptor cu microunde,prajitor si sandvish-maker,sa le iau din prima cu mine?cand merg sa ma cazez sau sa mai astept?


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#326 2009-09-16 17:24:46

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Facultate

fetelor, am si eu nevoie de niste informatii despre facultatea de jurnalism. o colega acolo ar vrea sa dea numai ca nu a gasit nici o informatie folositoare pe net si i-am promis ca ma interesez eu (logic ca forumul este primul si singurul la care m-am gandit chicot ). in primul rand, vreau sa stiu daca se intra pe baza notei de la bac sau se da admitere? apoi, cam ce se studiaza, ce materii? trebuie sa cunosti neaparat si o limba straina? colega asta a mea e cam paralela si ii e frica sa nu cumva sa se puna baza si pe engleza sau orice alta limba.
cam astea sunt informatiile de care am nevoie. daca am omis ceva, astept sa-mi spuneti voi, daca stiti, va rog mult smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#327 2009-09-16 17:35:27

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Facultate

Oops vad ca si la Feaa s-a schimbat nitel sistemul! Nici voi nu mai aveti sesiune! Urat!
Yohana, eu zic sa nu ti le iei cand mergi sa te cazezi! Trebuie sa vezi mai intai cu cine stai in camera si hotarati dupa aceea ce si cum aduceti! Dar gata, s-au facut cazarile? Unde ai primit cazare?

Offline

 

#328 2009-09-16 18:08:51

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Facultate

yohanna eu cand m-am dus la camin prima data sa-mi iau cheia am adus cu mine doar lenjeria de pat ca sa-mi ocup ce pat vreau (sin pacate alte fete au fost mai rapide ca mine sad si am stat sus) ideea e cam asta sa stii ce pat ai si daca aveti dulap cu rafturi sa iti alegi unu care sa iti convina.

apoi daca vrei sa te duci acasa si sa revii cand incepe fac iti aduci restul lucrurilor, daca ramai din prima ti le aduci atunci...

si inca ceva :bafta la colegele de camera, sa dea Domnu sa nimeresti unele de treaba pusspusspuss


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2009-09-16 18:15:24

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Facultate

simy_alexandra a scris:

april sunset a scris:

fetelor, am si eu nevoie de niste informatii despre facultatea de jurnalism. o colega acolo ar vrea sa dea numai ca nu a gasit nici o informatie folositoare pe net si i-am promis ca ma interesez eu (logic ca forumul este primul si singurul la care m-am gandit chicot ). in primul rand, vreau sa stiu daca se intra pe baza notei de la bac sau se da admitere? apoi, cam ce se studiaza, ce materii? trebuie sa cunosti neaparat si o limba straina? colega asta a mea e cam paralela si ii e frica sa nu cumva sa se puna baza si pe engleza sau orice alta limba.
cam astea sunt informatiile de care am nevoie. daca am omis ceva, astept sa-mi spuneti voi, daca stiti, va rog mult smile

Pai cred ca in primul rand tre' sa stim despre ce universitate este vorba. big_smile

La Unibuc se da examen de admitere. La Spiru, Hyperion se intra pe baza mediei de la Bacalaureat.
Materiile iarasi difera de la o universitate la alta.

http://www.fjsc.ro/Romana/cursuri_zi.htm#cursuri

nu mi-a spus la ce universitate ar vrea, cred ca in bucuresti, mai mult de atat nu stiu...dar nici ea nu e prea hotarata. multumesc mult pt adresa smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#330 2009-09-16 19:46:10

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

inca nu s-au facut cazarile.pe 24 se incepe si daca prind ma duc in prima zi si imi pun bilet pe patul,dulapul pe care le vreau.in fine...acum sper sa prind chicot


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#331 2009-09-16 20:53:37

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Facultate

la  univ bucuresti se intra ff greu la jurnalism, in sensul ca trebuie sa fii cu adevarat "tare"... nu e suficient sa fii destept, iti trebuie talent si macar cateva luni de pregatire.
la examenul de admitere se da o grila cu lexic si inca un subiect, sau doua de creativitate -anul asta au fost doua... unul din ele era ceva cu perioada dupa 1989.
eu cunosc 5 persoane care au dat admitere anul asta, prieteni de-ai mei, care invatau bine, se tineau de treaba, dar abia au luat 5 si un pic... n-au intrat, normal.

in mod normal se va face o limba straina- redactare de texte in lb straina...
faza e ca cei de la jurnalism fac 2 ani niste chestii de baza, apoi isi aleg ce vor sa faca in ultimu an -comunicare/x/y
nu stiu ce mai e tongue

si eu am vrut mult timp sa fac jurnalism, dar pana la urma am gasit ceva ce m-a atras mai mult.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#332 2009-09-16 20:56:19

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

simy_alexandra a scris:

deealexx a scris:

acu vroiam sa las si eu link lol

Ai cont si pe filelist cu ac poza?  rodnar

da tongue da` mi`a mers sa`i pun poza ?rotfl stiu ca incercasem dar nu`mi aparea. yupiii big_smile

Offline

 

#333 2009-09-16 22:28:55

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Facultate

carmen_21 a scris:

la  univ bucuresti se intra ff greu la jurnalism, in sensul ca trebuie sa fii cu adevarat "tare"... nu e suficient sa fii destept, iti trebuie talent si macar cateva luni de pregatire.
la examenul de admitere se da o grila cu lexic si inca un subiect, sau doua de creativitate -anul asta au fost doua... unul din ele era ceva cu perioada dupa 1989.
eu cunosc 5 persoane care au dat admitere anul asta, prieteni de-ai mei, care invatau bine, se tineau de treaba, dar abia au luat 5 si un pic... n-au intrat, normal.

in mod normal se va face o limba straina- redactare de texte in lb straina...
faza e ca cei de la jurnalism fac 2 ani niste chestii de baza, apoi isi aleg ce vor sa faca in ultimu an -comunicare/x/y
nu stiu ce mai e tongue

si eu am vrut mult timp sa fac jurnalism, dar pana la urma am gasit ceva ce m-a atras mai mult.

multumesc mult, carmen. ce scrisasi tu e mai mult decat suficient pt colega mea. o sa se gandeasca la o alta facultate in cateva secunde lol


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#334 2009-09-16 22:35:17

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Facultate

_yohana_ a scris:

inca nu s-au facut cazarile.pe 24 se incepe si daca prind ma duc in prima zi si imi pun bilet pe patul,dulapul pe care le vreau.in fine...acum sper sa prind chicot

bine ar fi sa ti poti pune bilet lol

de obicei se joaca pe primul venit ultimul servit  chicot (si ma refer la faptul ca "unele" fete din ani mai mari nu accepta sa vina niste "pustoaice" sa le puna lor conditii..dar acum bine ar fi sa ai niste colege mai mult decat ok big_smile )

Ultima oara a fost editat de maryu (2009-09-17 01:24:21)


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#335 2009-09-16 22:41:20

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Facultate

la mine din ce stiu de la colege s-a respectat mereu cine venea punea biletel si acolo ramanea. acum mna depinde de persoane.
yohanna, neaparat sa va luati un resou sau plita electrica. mai faci ceva de mancare, un ou, un cartof ceva. in rest...ce ai zis tu ca ai, frigider va trebuie neaparat, 1sau2 depinde cate stai in camera smile un tv, calculator/laptop, prelungitoare, aspirator/matura+faras, mop dar astea le luati atunci puneti bani si luati ce mai trebuie pt curatenie. cum zicea cineva mai sus...doamne ajuta sa ai colege ok smile


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#336 2009-09-16 22:49:41

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

eu o sa ma duc acolo de dimineata rau ca sa`mi pot alege ce vreau eu big_smile

Offline

 

#337 2009-09-17 09:54:57

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Facultate

deealexx a scris:

eu o sa ma duc acolo de dimineata rau ca sa`mi pot alege ce vreau eu big_smile

dap asa am auzit si eu ca se practica  big_smile pimul venit primul servit si pana una alta mi se pare coresc smile din ce am mai vazut eu pe la cologele care stateau la camin o lista cu obiecte "la comun" indispensabile:

frigider
plita electrica(sau cuptor cu microunde daca are careva)
matura, faras, mop si galeata
lighean de spalat hainele(curatatoria, cel putin in moxa la ASE este scumpa si face hainele ca naiba din cate am inteles, dci cel putin lenjeria trebuie spalata de mana, bine e daca gasiti pe cineva cu masina de spalat in camin)
mobila s-ar putea sa trebuiasca sa va aduceti de acasa(ma refer la birou si etajera-sau ma rog pregatiti banuti sa dati administratorului sa va aduca)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#338 2009-09-17 13:58:19

deea03
Full member
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 643

Re: Facultate

la ase am vazut ca pe 26 incep cazarile... nu stiu cum se procedeaza ca abia am intrat dar ma duc din prima zi tongue mi-as dori sa stau in patul de jos ce-i drept lol dar inprimul rand imi doresc sa am colege de treaba in camera ca altfel nu stiu ce fac.. ca asa daca sunt de treaba nu trebuie sa aduc eu toate alea de acasa. pt curatenie punem bani si ne luam si restul sa ne descurcam impeuna nu sa fie de genu: eu imi iau pt mine si gata neutral voi ce medii de cazare aveti?

Ultima oara a fost editat de deea03 (2009-09-17 13:58:57)

Offline

 

#339 2009-09-17 22:47:29

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

eheee o sa vezi cum e.. la inceput toate bune si frumoase dupa care incepe fiecare sa`si arate "chipul". in cazul meu a fost una buna si`una "ciudata". oricum la un moment dat ajunseseram fiecare cu plita ei, frigiderul era al fetei putin "ciudata", microundele al meu, dar il foloseam doar eu si colega buna ca cealalta nu avea nevoie.

legat de paturi..depinde unde o sa stai ca nu toate`s etajate smile oricum, daca nu sunt etajate si ai intr`un camin mai vechi, nu`ti alege la geam ca te va trage curentul.

Offline

 

#340 2009-09-17 23:49:39

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

am fost azi si am vazut ca o plita cu un ochi era 65 de lei.a mai ramas frigiderul o mare problema.sper sa abia vreo fata.daca nu oi vedea eu de pe unde scot si frigider lol am unul de ala vechi care super consuma dar aia e... rotfl


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#341 2009-09-17 23:56:21

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

eu am plita cu 2 ochiuri. e mult mai bine decat un singur ochi ca stai 10 ani la cratita. crede`ma ca pierzi toata ziua facand mancare la plita. eu de obicei imi faceam pe 2 zile ca sa mai scap.

legat de frigider..si eu ma gandesc cu teama la asta. bine, nu e problema ca are tata frigider sa`mi dea, dar numai cat ma gandesc la cate ar fi de carat..mor. eu tot sper sa cad cu fete de anul I, cu parinti foarte grijulii si sa le cumpere de toate rotfl nu`mi trebuie decat frigider, nu atentez la altceva lol

Offline

 

#342 2009-09-18 00:03:30

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: Facultate

si eu la fel.frigider sa aiba big_smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.