homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Facultate-50


#932 2011-01-08 20:39:43

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

are cineva vreun document sau in vreun manual ratacit de prin liceu despre " Proprietatile organoleptice ale carnii" ? Nu gasesc nimic concret pe net si am de predat ultima ora de practica pedagogica marti.. si fetita pe care am rugat`o sa`mi scaneze, nu mi`a trimis nimic x( si nush cam ce plan sa urmez.. x(

Offline

 



#933 2011-01-10 17:42:59

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

fetelor, am de prezentat maine un proiect. l-am facut insa ar mai trebui sa adaug si niste pareri de pe forum-uri, etc. legate de compania respectiva.

am ales GfK Romania..imi trebuiesc 2-3 pareri legate de serviciile firmei, deci nu din perspectiva cuiva care ii priveste ca si angajatori/fosti anagajatori. chestii legate de seriozitatea firmei... etc.. ? plizz...cateva pareri?sad

Offline

 

#934 2011-01-14 21:39:43

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Facultate

Cine ma poate ajuta si pe mine cu o lista a studentilor din anul I de la Finante-Banci -Spiru Haret Bucuresti ??
Multam anticipat!

Offline

 

#935 2011-01-14 21:48:59

cuppycake
Full member
Inregistrat: 2008-12-19
Mesaje: 360

Re: Facultate

Este cineva la o facultate particulara? Eu una m-am decis sa dau la jurnalism, nu m-as vedea la altceva si ma gandeam ca daca nu intru la universitatea de stat sa dau la un particulara tot la jurnalism. Dar care ar fi avantajele si dezavantajele?

Offline

 

#936 2011-01-20 21:21:15

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

fetelor sunt disperata!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! avem o materie idioata la facultate: proiecte de marketing (sau proiecte economice se mai numeste la alte facultati). la materia asta trebuia sa predam un capitol de licenta. acum am aflat ca decanul face marti sedinta cu toata catedra de marketing pt ca licentele noastre sunt dezastruoase, ca 3/4 din studentii la aceasta facultate ar trebui sa aiba restanta la materia asta.

in primul rand nici nu se da examen. se pune nota pe capitolul ala idiot si atat. eu sunt disperata pt ca ma simt cu musca pe caciula. n`am avut timp sa fac ca lumea si am predat putin. in fine, problema e ce se poate intampla? doar nu o sa lase 1 an intreg cu restanta.. ca am impresia ca restanta la materia asta inseamna sa nu ne bage in licenta?! nush exact...stie cineva? grater

Offline

 

 Publicitate


loading...

#937 2011-01-20 22:53:09

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Facultate

Calmeaza-te! Cum sa nu intrati in licenta ? lol Probabil vor sa va sperie sa va apucati serios de treaba, atata tot!

Offline

 

#938 2011-01-20 22:55:09

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Facultate

summ, si eu am avut ca materie pr ec 1 si 2 ...daca nu le prezinti...iti iei restanta...si asta conduce la neintrarea in licenta wink

Offline

 

#939 2011-01-20 22:55:13

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: Facultate

in cel mai rau caz se va da examen ...nimic altceva ...


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

#940 2011-01-20 23:00:41

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Facultate

Da nu e vorba ca se da examen sau nu, si noi am avut in ultimu an o materie la care tot asa trebuia sa ducem capitole din licenta si pe asta se punea nota si ne amenintau si pe noi, ma rog, pe colegi lol ca nu e bine, ca sa refaca, ca daca nu refac ei nu-si pun semnatura pe licenta lui x si bla bla bla... Pana la urma si studentu se apuca serios de treaba, intimidat de profesor si aia e lol

Offline

 

#941 2011-01-20 23:00:52

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: Facultate

isi ia restanta si daca isi ia restanta nu intra in licenta...foarte simplu


in alta ordine de idei, deea...ce ti se pare asa de greu la primul capitol din licenta? este doar teorie si sunt convinsa ca nu are voie sa depaseasca 10 pagini...eu pe asta l-am scris in 2 zile...fii fata serioasa si rupe-ti 2 zile de distractie ca sa faci primul capitol...bafta puss

Ultima oara a fost editat de sleeping_beauty (2011-01-20 23:01:37)

Offline

 

#942 2011-01-21 12:47:00

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Facultate

deea eu zic sa faci ceva sa remediezi situatia pt ca am auzit ca e posibil sa nu te bage in licenta daca nu ai predat un capitol. acum asta era la REI nu stiu daca si la mrk. in plus depinde si de profesor, cat de bine te intelege...


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#943 2011-01-21 17:57:37

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

ideea este ca am predat deja (martea care a trecut trebuia sa le dam).. si le-am dat. doar ca eu n`am facut un capitol cap coada. am scris putin la primul capitol, dar si la al doilea pt ca trebuie sa refac cuprinsul cu profu` si a ramas sa lucrez doar la ce se poate. si ce am predat eu marti a fost o combinatie intre ce am facut la ambele capitole..doar ca sa am ceva de dat, le`am combinat. ca nu puteam dade ex. 2 foi ca atatea sunt la capitolul respectiv scrise pana acum.

plus, nu am zile de distractie. am alte probleme personale care imi ocupa timp si de aceea nu m`am ocupat asa mult de asta. acum sunt in sesiune si am zis ca dupa ce trece, ma apuc serios pentru ca trebuie oricum. NU m`am lasat pe "tanjala", doar nu am avut timpul necesar sa pun materialele cap la cap (am petrecut o saptamana la biblioteca sa le strang..).

intre timp am aflat ca decanul de fapt ar fi vorbit cu alt prof despre aceasta materie ca se gandeste sa faca cu admis/respins, dar ca daca ar face asa, 3/4 dintre studenti ar fi restantieri. intre timp, proful acela avea o studenta la consultatii care a lansat zvonul, zvon care a inflorit mult pana sa ajunga si la urechile noastre. Anyway, regulamentul in vigoare este cu note, asa ca faza cu admis/respins o pot baga in regulamentul din anul viitor, nicidecum la noi.

and one more thing, sunt persoane care fac licenta in mai-iunie..deci predau un ciuciu.. si tot intra in licenta. asa ca incep sa nu`mi mai fac griji ca doar nu suntem prima generatie de studenti care preda ceva doar sa fie predat.

Offline

 

#944 2011-01-22 00:04:13

lory-cy
Membru
De la: nicosia - cipru
Inregistrat: 2011-01-21
Mesaje: 2

Re: Facultate

buna tuturor..sunt noua pe aici .. am si eu o intrebare iar daca binevoiti sa va dati cu parerea ca sa mai ies din ceata cred ca m-ar ajuta ... vreau sa incep facultatea dupa 12 ani de la terminarea liceului si la fara frecventa...  are cineva o parere cat de greu e ? ..traiesc in strainatate, sunt casatorita si am un fiu, muncesc dar vreau sa avansez...vreau sa incep facultatea in romania .. mie frica ca nu o sa fac fata... dacă eșuez am multe de pierdut ... servici, timp, bani.. legatura mea cu scoala s-a cam rupt de 12 ani... aici e foarte scump ..10.000 euro iar in romania e 600 .. ziceti si voi ce credeti de cuviinta...mercy hjarta

Offline

 

#945 2011-01-25 21:53:42

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

fetelor, care ati terminat ase`ul... mai tineti minte cum a fost examenul la marketingul serviciilor - violeta radulescu ? noi avem joi si suntem cam speriati de bombe grater

Offline

 

#946 2011-01-25 22:06:13

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: Facultate

eu am maine examen cu ea la tehnici, deealexx... nu am fost de f multe ori la curs, dar cat am fost mi s-a parut foarte ok. voi de ce sunteti asa speriati? ca incep sa ma ingrijorez...

Offline

 

#947 2011-01-25 22:06:20

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Facultate

lory-cy a scris:

buna tuturor..sunt noua pe aici .. am si eu o intrebare iar daca binevoiti sa va dati cu parerea ca sa mai ies din ceata cred ca m-ar ajuta ... vreau sa incep facultatea dupa 12 ani de la terminarea liceului si la fara frecventa...  are cineva o parere cat de greu e ? ..traiesc in strainatate, sunt casatorita si am un fiu, muncesc dar vreau sa avansez...vreau sa incep facultatea in romania .. mie frica ca nu o sa fac fata... dacă eșuez am multe de pierdut ... servici, timp, bani.. legatura mea cu scoala s-a cam rupt de 12 ani... aici e foarte scump ..10.000 euro iar in romania e 600 .. ziceti si voi ce credeti de cuviinta...mercy hjarta

Eu zic sa o faci! De pierdut nu o sa ai, cu siguranta si in ziua de azi nu e imposibil de facut o facultate daca te implici cat de cat insa conteaza si domeniu, cat de "grea" e facultatea respectiva! Ce facultate vrei sa faci ?

Offline

 

#948 2011-01-25 22:07:42

lory-cy
Membru
De la: nicosia - cipru
Inregistrat: 2011-01-21
Mesaje: 2

Re: Facultate

stiinte economice si administrarea afacerilor la cluj

Offline

 

#949 2011-01-25 22:39:11

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Facultate

deyacrs a scris:

eu am maine examen cu ea la tehnici, deealexx... nu am fost de f multe ori la curs, dar cat am fost mi s-a parut foarte ok. voi de ce sunteti asa speriati? ca incep sa ma ingrijorez...

pt ca ne da 10 grile si 5 intrebari deschise. ne-a dat un suport de curs tampit rau, plin de greseli, te ineci in el..sunt multe umpluturi. am inteles ca nici nu te poti misca... nu`mi faceam griji daca erau doar grile, dar ne da si deschise :-<

sa-mi spui si mie maine te rog cum este profa ca si supraveghetor..

succes!

Ultima oara a fost editat de deealexx (2011-01-25 22:39:39)

Offline

 

#950 2011-01-25 22:48:41

deyacrs
Hero member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 2439

Re: Facultate

si noua ne-a dat un suport de curs, la fel plin de greseli. multe chestii nici nu inteleg ce vrea sa zica, unele nu cred ca sunt scrise corect ...
si noua tot grila ne da examenul.fara intrebarile deschise. de aceea nu-mi prea faceam eu griji plus ca mi s-a parut si profa foarte draguta si am zis ca sigur putem sa vb intre noi... acu ca ai zis tu ca nu putem misca, m-as duce sa mai citesc o data:D

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.