homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Deodorant eficient-11


#191 2011-05-22 14:37:12

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: deodorant eficient

denise_dd a scris:

Deci care ar fi cel mai bun ? Vreau sa incerc si eu unul solid . Ce sa incerc ? tongue

cum am zis si mai sus, eu iti recomand dove fresh cu castravete. lasa urme doar daca te imbraci imediat, daca astepti putin pana sa te imbraci nu lasa nici urme


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 



#192 2011-05-22 14:39:24

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: deodorant eficient

maria, eu am fost la doctor pt chestia asta, acum mai multi ani, la endocrinolog si mi-a facut un set de analize de unde a rezultat ca am o secretie cam mare de testosteron, de aici toate problemele legate de transpiratie, par pe fata/corp, ten & par gras etc. Si mi-a dat un tratament cu diane 35 pe care l-am oprit dupa 3 luni.
Am mai citit despre problemele astea si intr-adevar sunt din cauza testosteronului si singurele metode de combatere sunt terapiile hormonale (AC sau poate si altele) pe care eu nu vreau sa le fac. 

Pt problema cu petele, am vazut pe net niste pad-uri care se pot lipi pe interiorul bluzelor / camasilor ca sa nu se mai ude, am si folosit odata ca am gasit in straintate o cutie cu 10 buc. dar mi se pare cam complicat sa-mi tot lipesc in fiecare dimineata chestii de alea, plus ca la noi nici n-am vazut, numai daca mi-as comanda de pe net.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#193 2011-05-22 14:43:04

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: deodorant eficient

al meu gagic avea probleme de genul, transpira in juma de ora cat sa stoarca tricoul. cu drysol nu mai are nici o problema. a incercat chestii de lipit pe haine, sa schimbe bluzele mereu, nimic nu a mers. se gandea serios la injectii cu toxina botulinica sau extirparea glandelor, era chiar ca sub dus mereu. bine ca de cand cu deodorantul asta s-a rezolvat.

la mine e alta problema. nu ma ud deloc, sunt foarte uscata lol insa mirosul este groaznic. trebuie sa ma spal de 2 ori pe zi ca sa nu miros, singurele deodorante bune sunt dove si rexona stick. orice altceva ma transforma in sconcs,\.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#194 2011-05-22 14:43:45

maryahs
Insomniac member
De la: de sub tampa
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 5699

Re: deodorant eficient

kathrynn, eu iau deja anticonceptionale de 3 ani de zile. am fost la endocrinolog, dar mi-a dat sa fac analize pentru tiroida, nu si hormonale. par mult pe corp nu am, dar intr-adevar parul mi se ingrasa mai repede(in 3 zile)...sincer nu cred ca am probleme hormonale.
ma gandeam ca poate exista un deodorant mai eficient....


hjarta iubesc si sunt iubita hjarta

Offline

 

#195 2011-05-22 14:46:58

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: deodorant eficient

mihaela2289 a scris:

denise_dd a scris:

Deci care ar fi cel mai bun ? Vreau sa incerc si eu unul solid . Ce sa incerc ? tongue

cum am zis si mai sus, eu iti recomand dove fresh cu castravete. lasa urme doar daca te imbraci imediat, daca astepti putin pana sa te imbraci nu lasa nici urme

Mersi, o sa il incerc si o sa iti spun cat de mult imi place tongue Eu personal nu am probleme foarte mari cu transpiratia . De aceea folosesc roll-on de la Avon , care pentru mine chiar sunt bune. Dar as vrea sa incerc unul solid .
Desi am inteles ca ar avea o anumita substanta, nu am retinut numele, care ar face rau pielii de-a lungul timpului, dna prof de chimie ne-a spus . Dar ... astea sunt timpurile, trebuie sa ne adaptam si sa incercam sa nu mirosim a vacute ...
Am o prietena , o colega de dansuri mai bine zis , care are o problema grava cu transpiratia . Este foarte slabuta , dar si foarte sensibila , si desi am incercat in nenumarate feluri sa ii spunem de aceasta problema incercand  sa nu o suparam nu am avut niciun rezultat.... Si este destul de nasol sa stai langa ea , mai ales ca noi depunem ceva efort la dansuri ...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2011-05-22 15:11:08

Ragnarokum
Full member
Inregistrat: 2010-04-27
Mesaje: 347

Re: deodorant eficient

eu folosesc Lady speed stick lilac , concomitent cu  Dove Invisible dry - am folosit si fresh (aroma de castravete) , ambele sunt bune insa imi cam strica hainele la subrat.

am observat ca toate antiperspirantele au clorhidrat de aluminiu / zirconat de aluminiu , care este foarte daunator.. ma gandeam la o versiune mai naturala insa vreau sfatul vostru inainte sa dau atatia bani:

http://natural-shop.ro/index.php?route= … duct_id=49


Iubirea e un sentiment inferior care ne degradeaza, facandu-ne a fi vulnerabili tuturor factorilor externi. Devii imoral, ireconciliabil, inexistent.

Offline

 

#197 2011-05-22 15:43:55

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: deodorant eficient

si eu aveam probleme mari cu transpiratia, mai ales vara. Transpiram ingrozitor, pana mi-a trebui un deodorant mic pentru geanta, ppentru un party. Si mi-am luat de la balea [farmaciile DM] un deodorant pentru piele sensibila, http://supermarketclaudia.ro/image/cach … 00x500.jpg  , doar ca in varianta pentru geanta.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#198 2011-05-22 15:56:45

Lelaina
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-02-02
Mesaje: 4397

Re: deodorant eficient

eu sunt la fel ca si kath... transpir rau, nu am probleme cu mirosul, dar e cam deranjant optic smile
Nu stiam de chestia asta cu lipitul unor paduri pe haine. Oare de ce noi suntem ultimii cand vine vorba de inovatii?
De drysol nu am auzit, dar ma apuc acum sa ma interesez big_smile

LE: Vad ca e deodorantul minune. E destul de scump (150 ron) dar nu pervers si daca chiar o face ce zice... As vorbi mai intai cu un doctor fiindca, totusi, vad ca are concentratie dubla de aluminiu si stiu ca aluminiul nu e tocmai ok in deodorante...

Ultima oara a fost editat de Lelaina (2011-05-22 16:12:22)


Poor is the man whose pleasure depends on another

Offline

 

#199 2011-05-22 16:29:44

sophie
Addicted member
De la: Atlantis
Inregistrat: 2008-02-19
Mesaje: 11424

Re: deodorant eficient

Lel, nu prea as recomanda, deodorantele nu ar trebui sa contina deloc aluminiu.

Ragnarokum, stiu ca acum vreo 2 ani am vrut sa imi iau si eu deodorantul ala, insa nu mai stiu de ce nu l-am cumparat ... oricum, ca pret eu zic ca ar fi ok - are 100 g, in conditiile in care un Rexona stick de 40 g e vreo 10 lei (nu mai stiu exact, n-am mai cumparat de ceva vreme) ...

Offline

 

#200 2011-05-22 17:42:56

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: deodorant eficient

De Aluminiu vroiam si eu sa zic ca nu e bun in deodorantele solide, oare sunt si fara aluminiu ?

Offline

 

#201 2011-05-22 17:57:16

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: deodorant eficient

Cu cat are mai mult aluminiu, cu atat e mai eficient. Antiperspirantele medicale au o doza mult mai mare de aluminiu decat cele obisnuite smile Ca nu e deloc sanatos si irita pielea e alta poveste... Cand transpiri ca porcu' stand pe loc credeti-ma ca nu va mai intereseaza ce contin atata timp cat isi fac treaba.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#202 2011-05-22 18:41:42

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: deodorant eficient

@ mariahs - si eu am mai luat anticonceptionale dupa faza cu diane dar nu au avut acelasi efect, n-am obserbat nicio schimbare in bine a problemelor cu tenul, parul, transpiratia (atata ca n-am ramas gravida  lol  ), pt ca am luat unele cu concentratie mai mica de hormoni. din cate am inteles, diane sunt foarte puternice si cica ar fi de fapt medicament care are ca efect secundar contraptia.
dar oricum nu inseamna ca si la tine (sau la altcineva care transpira mult) e aceeasi problema pe care o am eu.

@ cora - si pr meu transpira de zici ca ploua pe el cateodata, dar peste tot - adica, ok, se da cu deodorantul asta sub brat dar cu restul corpului ? ca nu cred ca s-ar da pe cap sau pe unde mai transpira  big_smile

@ lelaina - asa ceva ar fi: http://www.buyinconfidence.com/acatalog … hield.html dar am vazut pe amazon mai multe modele


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#203 2011-05-22 18:42:53

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: deodorant eficient

am vazut pad-uri din alea si la noi, intr-un catalog de la o firma de haine, din aia gen quelle (daca nu chiar quelle era).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#204 2011-05-22 19:00:04

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: deodorant eficient

mihaela2289 a scris:

mie Garnier Minerals nu mi-a placut deloc, avea si un miros urat, dupa mai multe utilizari a facut niste "bubite" care ma zgariau la subrat si nici nu avea cine stie ce eficienta.

eu am crezut ca e al meu expirat si l-am aruncat hmm

Offline

 

#205 2011-05-23 11:26:25

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: deodorant eficient

pt cele care au o transpiratie ft abundenta, apoasa, antiperspirantele sunt solutia (nu deodorantele care sunt facute sa neutralizeze mirosurile). iar antiperspirante sunt cele care au aluminiu

yoyolina a scris:

Cu cat are mai mult aluminiu, cu atat e mai eficient.

acum ori acceptati side effect-urile aluminiului, ori purtati vara bluzite fara maneca sau care sa stea lejer pe corp, nu lipite.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-05-23 11:26:54)

Offline

 

#206 2011-05-23 13:14:35

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: deodorant eficient

mi-am luat lady speed stick lilac si pana acum nu m-am udat de dimineata..sper sa functioneze.eu pana acum foloseam spray si cred ca nu isi facea asa de bine treaba.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#207 2011-05-23 21:22:23

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: deodorant eficient

Si io transpir la subrat destul de mult, am facut dozare hormonala de testosteron si mi-a iesit ok, am luat si diane si tot nu mi-a trecut. mi-am cumparat deodorantul maxim si timp de o sapt jumate nu mai am treaba cu transpiratia. am observat ca la mn e pe sistem nervos, cand sunt stresata sau am probleme incep sa transpir la subrat. cand stau acasa nu am nici o treaba nici strop de transpiratie, doar in public mi se intampla. Pot sa spun ca deo maxim e chiar bun

Offline

 

#208 2011-05-24 17:06:56

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: deodorant eficient

si eu tot cu garnier minerals ma inteleg bine si cum mi-a luat unul ICARE ecologic fara aluminiu, dar nu stiu pe unde se gaseste si pe unde nu. Atat pot spune ca e eficient, dar nu miroase bine.

Offline

 

#209 2011-05-24 17:26:38

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: deodorant eficient

e inodor sau miroase urat hmm?

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.