homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Deodorant eficient-18


#324 2011-09-17 06:25:24

mihaela2289
Hero member
Inregistrat: 2006-09-18
Mesaje: 2945

Re: deodorant eficient

am si eu o intrebare .. de ce fac astia deodorante care rezista 72 h ? chiar cred ei ca un om nu se spala 72 ore?!?!? sau care e treaba?
la fel si cu cele waterproof.. nu le vad utilitatea absolut deloc


www.specialitaticulinare.blogspot.com - Super chec marmorat, neinecacios si simplu de facut!!

Offline

 



#325 2011-09-17 09:53:51

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: deodorant eficient

da,miha,tare asta! rotfl mereu m-am intrebat de ce dracu sa ma tina 72 de ore?sau chiar 24?ca ma spal de nu stiu cate ori in 24 de ore....72 chiar exagerat.ca in reclama cu rexona cand se da aia cu spray peste porcusor fara ssa se spele... lol


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#326 2011-09-17 13:24:12

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: deodorant eficient

astea prind la romanu' tipic (ala de care iti vine sa fugi cand ridica mana sa se tina de bara in autobuz), daca aude omul ca-l tine 72 de ore, s-a scos, nu mai tre' sa faca dus 3 zile  punk

si eu folosesc stick-ul de care zice alinda, tot din aceleasi motive si sunt f multumita de el.
nu stiu care e treaba cu antiperspirantele care "blocheaza" transpiratia dar stiu ca nu e sanatos, pt ca e un fenomen normal al pielii si n-ar trebui blocat, pt ca unul din rolurile sale este de a elimina toxinele din organism. totul e sa faci dus des si sa folosesti un deodorant ca sa nu mirosi daca transpiri.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#327 2011-10-24 21:14:11

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: deodorant eficient

Fetelor, stiti sa-mi recomandati un deodorant pt barbati, dar tot din categoria sanatoase? Adica unul fara aluminiu, parabeni si alte lighioane.
Al meu (Vichy) s-ar putea sa fie unisex, dar daca-i spun prietenului meu sa foloseasca si el tot de ala, o sa spuna ca-i de femei  lol desi nu miroase nicicum. Asa ca mai am nevoie de niste variante, va rog.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#328 2011-10-24 22:40:07

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: deodorant eficient

mihaela2289 a scris:

am si eu o intrebare .. de ce fac astia deodorante care rezista 72 h ? chiar cred ei ca un om nu se spala 72 ore?!?!? sau care e treaba?
la fel si cu cele waterproof.. nu le vad utilitatea absolut deloc

'waterproof' intelegand ca are un oarece efect chiar daca uzi zona atat timp cand nu folosesti sapunuri, nu mi se pare deloc inutil. de exmeplu cand esti la mare, piscina, daca lucrezi intr-nu astfel de mediu. sau daca te ploua foarte tare vara rotfl2

Offline

 

 Publicitate


loading...

#329 2011-10-25 10:49:49

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: deodorant eficient

kathrynn a scris:

Fetelor, stiti sa-mi recomandati un deodorant pt barbati, dar tot din categoria sanatoase? Adica unul fara aluminiu, parabeni si alte lighioane.
Al meu (Vichy) s-ar putea sa fie unisex, dar daca-i spun prietenului meu sa foloseasca si el tot de ala, o sa spuna ca-i de femei  lol desi nu miroase nicicum. Asa ca mai am nevoie de niste variante, va rog.

o sa-ti spun un lucru pe care nu cred ca-l stiai: deodorantele pentru barbati au alta compozitie decat cele pentru femei, dat fiind faptul ca si transpiratia barbatilor e mai puternica decat cea a femeilor smile
sotul meu a incercat deodorantul ala de cateva ori (neavand miros nu l-a "lezat" faptul ca e pentru femei lol ) si, desi nu transpira mai deloc, in zilele in care l-a folosit mirosea vag a transpiratie dupa-amiaza - si asta nu in toiul verii ci saptamanile trecute. deci e clar ca nu face fata in cazul barbatilor. el foloseste numai Gilette deci nu stiu ce sa-ti recomand sa cauti pentru prietenul tau. cel mai bine mergi direct la farmacie si cercetezi produsele speciale pentru barbati.


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#330 2011-10-25 21:52:44

StarBaby
Full member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 168

Re: deodorant eficient

Cred ca am incercat majoritatea tipurilor de deodorant ;|...insa fara mare rezultat. NU miros..dar ma ud foarte tare..si e ceva de care am ajuns sa fiu complexata neutral.. Am auzit ca sunt ceva injectii...stie careva ceva?eficienta/Pret?..Sau este cineva cu aceeasi problema?


Am invatat ca trebuie sa iubesti...ca sa poti fi iubit !

Offline

 

#331 2011-10-26 08:19:17

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: deodorant eficient

injectii cu botox; nu as da banii pe ele, sunt eficiente doar cateva luni, dupa care alti bani, alta distractie.
vorbeste mai bine cu un endocrinolog smile poate la tine are rezolvare, ca la mine n-are.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#332 2011-10-26 21:47:12

StarBaby
Full member
Inregistrat: 2011-01-03
Mesaje: 168

Re: deodorant eficient

Sunt scumpe tare?big_smile..Oare la endocrinolog...se da ceva tratament? sau?


Am invatat ca trebuie sa iubesti...ca sa poti fi iubit !

Offline

 

#333 2011-10-26 23:57:59

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: deodorant eficient

banuiesc ca iti poate da un tratament doar daca iti gaseste ceva in neregula la analize hormonale nustiu

Offline

 

#334 2011-10-27 10:12:43

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: deodorant eficient

depinde de cauza, jeannie; hiperhidroza in general nu are vindecare big_smile poti doar s-o tii in frau; de aia ziceam sa mearga la endocrinolog, poate are noroc si poate primi tratament.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#335 2011-10-27 19:17:27

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: deodorant eficient

alinda a scris:

kathrynn a scris:

Fetelor, stiti sa-mi recomandati un deodorant pt barbati, dar tot din categoria sanatoase? Adica unul fara aluminiu, parabeni si alte lighioane.
Al meu (Vichy) s-ar putea sa fie unisex, dar daca-i spun prietenului meu sa foloseasca si el tot de ala, o sa spuna ca-i de femei  lol desi nu miroase nicicum. Asa ca mai am nevoie de niste variante, va rog.

o sa-ti spun un lucru pe care nu cred ca-l stiai: deodorantele pentru barbati au alta compozitie decat cele pentru femei, dat fiind faptul ca si transpiratia barbatilor e mai puternica decat cea a femeilor smile
sotul meu a incercat deodorantul ala de cateva ori (neavand miros nu l-a "lezat" faptul ca e pentru femei lol ) si, desi nu transpira mai deloc, in zilele in care l-a folosit mirosea vag a transpiratie dupa-amiaza - si asta nu in toiul verii ci saptamanile trecute. deci e clar ca nu face fata in cazul barbatilor. el foloseste numai Gilette deci nu stiu ce sa-ti recomand sa cauti pentru prietenul tau. cel mai bine mergi direct la farmacie si cercetezi produsele speciale pentru barbati.

Multumesc, Alinda, asa o sa fac. Nu stiam sau mai bine zis nu mi-am pus problema ca deodorantele pt barbati ar fi altfel, dar e foarte logic ce zici, ca ei transpira mai mult si atunci normal ca au alta compozitie.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#336 2011-10-28 12:16:43

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: deodorant eficient

deodorant "unisex" si fara aluminiu poate cel de tip cristal... dar nu stiu daca functioneaza pentru toata lumea
eu nu am avut rabdare sa-l folosesc ca trebuie umezit inainte si apoi trebuie sa astepti sa te usuci

Offline

 

#337 2011-10-28 14:18:32

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: deodorant eficient

kamesita a scris:

stick dove cu castravete pt mine tummenupp nu mai fac experimente sa il schimb.

Eu folosesc momentan Dove cu castravete spray. Stick-ul, pe care il folosesti tu, nu pateaza hainele?
Am folosit pana acum stick-ul Rexona si este cel mai eficient pe care l-am incercat. Daaar mi-am propus sa permit corpului sa transpire un pic, ca sa nu zic ca imi blochez complet transpiratia - lucru care cica nu e sanatos (mai ales ca am si chisturi mamare). Si, in mintea mea, spray-urile au capacitate mai mica de acoperire decat stick-urile si vad ca asa transpir doar un pic si nici nu miros rau. Trebuie sa incerc si stick-ul Vichy (la 30 de lei cesafac si eu le termin foarte repede pe-astea), de care imi ziceati ca nu are ingrediente nocive; as vrea sa nu pateze hainele.
Si spray-urile le termin prea repede, poate dau prea mult, nu stiu.
Am incercat in ultima vreme si un deodorant simplu de la Nivea, pe care scrie "nu blocheaza transpiratia, fara parabeni, fara saruri de aluminiu", dar cu asa ceva transpir rau, iar deodorantul ala doar blocheaza mirosul de transpiratie; deci m-am lamurit cu chestia asta. roll Tot antiperspirant trebuie sa folosesc. Daca vreau si parfum, imi dau cu parfum sub lobii urechilor.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-10-28 14:27:34)

Offline

 

#338 2011-10-28 19:37:55

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: deodorant eficient

am folosit mai de toate...
intai Lady Speed Stick.. ii dau nota 8 .. nu imi place mirosul in sine, parca intensifica mirosul de transpiratie
Dove si Nivea, spray-uri.. mi s-au parut foarte eficiente la inceput, apoi insa faceam baie, ma dadeam cu ele si in cateva ore deja transpiram si miroseam. Sau a scazut calitatea lor, sau s-a schimbat ceva la mine dpdv hormonal. Le dau 6 big_smile
Neutro Roberts mi-am luat din Italia, mi-a placut destul de mult mirosul plus eficienta, singurul defect e ca avea talc (cred), lasa pete albe pe piele/haine. Nota 9
Acum mi-am luat Rexona Crystal, m-am dat o singura data cu el, inca nu mi-am dat foarte bine seama de eficienta lui, parca e ok...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#339 2011-12-10 16:32:06

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: deodorant eficient

una din voi mi-a recomandat stick-ul asta: http://www.webfarm.ro/vichy-deodorant-s … 0-ml.html#
vazand ca e stick, am crezut ca e un antiperspirant care ar fi fara saruri de aluminiu si parabeni.
abia acuma vad ca e deodorant. cu ce deodorant am incercat eu pana acum...nu imi place cum miros dupa 6 ore de mers prin oras hmm ; banuiesc ca nici stick-ul asta n-o fi mai bun, nu? (sau e cu ceva mai eficient daca scrie vichy pe el? tongue )
cred ca va trebui sa raman la antiperspirant deocamdata.

Ultima oara a fost editat de jeannie (2011-12-10 16:34:53)

Offline

 

#340 2011-12-10 20:22:21

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: deodorant eficient

eu am avut roll on-ul, din aceeasi gama. n-a avut efect decat primele 2 dati, pe urma transpiram si miroseam mai rau cu el decat fara. la mine iarna e suficient sa ma spal dimineata si sa nu port bluze supraelastice ori stranse pe corp.
vara folosesc un deodorant stick de la l'occitane. e ok, dar nu fenomenal.

Ultima oara a fost editat de anca90 (2011-12-10 20:23:15)

Offline

 

#341 2011-12-10 21:08:55

heart_beat
Insomniac member
De la: ♫
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 7463

Re: deodorant eficient

momentan am roll on bourjois (despre care se vorbea pe pagina anterioara) si sunt multumita de el

Offline

 

#342 2011-12-11 19:21:02

sleeping_beauty
Addicted member
Inregistrat: 2006-11-23
Mesaje: 13453

Re: deodorant eficient

eu am ramas la adidas pt atleti de cateva luni...foarte misto, nu am mai avut probleme

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.