homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O intrebare pt fetele online


#1 2009-07-16 16:49:22

LexyaLadyM
Full member
Inregistrat: 2009-01-15
Mesaje: 108

O intrebare pt fetele online

Dragelor, am renuntat la antibebe luna asta din cauza unei lungi povesti. Pe 1 iulie mi-a venit menstruatia, si nu am mai inceput o folie noua. Credeam ca n-o sa mai fac sex mult mult timp.. si totusi.. se pare ca nu a fost asa. Ieri seara n-am fost cuminte si am facut sex cu noul meu iubit. Si pt ca nu-l cunosteam deloc in pat... n-am stiut ce se intampla prea mult. am inceput fara prezervativ.. si i-am zis sa nu care cumva sa faca vre-o tampenie si sa nu-l puna la timp. Pana la urma ne-am oprit inainte sa fie cazul sa-l mai puna. Cel putin asa am crezut eu. Azi dimineatza am discutat cu el si mi-a zis k a ejaculat afara fara sa-mi dau eu seama de 3 ori. Si imediat mi-am pus problema.. dak a ejaculat afara... si chiar dak s-a sters bine cum sustine el... si apoi a intrat iar.. nu cumva exista riscuri? Stiu ca spermatozoizii nu supravietuiesc in apa.. dar in aer...sau.. acel sters a fost suficient k sa sacape de ei? nu or fi ajuns oare si inauntru? 
Am citit de asemeni undeva ca dupa ce iei antibebe o perioada mai lunga.. nu poti avea copii in urmatoarele 6 luni. Totusi mi-e frica. Si am dat fuga la farmacie dupa postinor, dar era inchis. Am calculat si prin metodata calendarului si am constat k mai era si perioada fertila.

Voi ce ziceti sa fac? Sa dau fuga la farmacie dimineatza? sau o fi de ajuns grija lui?
va pup fetele smile ce m-as face fara voi.


sunt cea mai fericita fata din univers smile pt ca am cel mai minunat iubit din lume

Offline

 



#2 2009-07-16 16:51:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: O intrebare pt fetele online

Eu as lua Postinor, nu doar ca erai in perioada fertila, imediat dupa ce intrerupi AC esti mult mai fertila ca de obicei, deci nu prea functioneaza metoda calendarului... asa ca sunt sanse sa ramai insarcinata

Offline

 

#3 2009-07-16 16:53:43

x_ynna
Addicted member
Inregistrat: 2009-01-27
Mesaje: 11945

Re: O intrebare pt fetele online

Lexya...eu zic sa dai la farmacie cat mai repede...din moment ce e noul iubit...bazeaza-te doar pe tine deocamdata...si abia dupa ce o sa il cunosti mai bine sa te bazezi si pe el...in fond el s-a sters...atat de bine incat tu nici n-ai observat...si asta de 3 ori...sanse sunt sa ramai insarcinata...mai multe sau mai putine...asta stie numai el...dar de ce sa risti...sfatul meu acesta este...multa bafta!! tongue
P.S. faza cu 6 luni dupa ce ai intrerupt AC nu e adevarata wink

Ultima oara a fost editat de x_ynna (2009-07-16 16:54:15)


O sa te pastrez mereu in sufletul meu mamicutza mea scumpa!! grater

Offline

 

#4 2009-07-16 16:53:58

LexyaLadyM
Full member
Inregistrat: 2009-01-15
Mesaje: 108

Re: O intrebare pt fetele online

Multumesc heimdall smile esti mereu foarte activa smile maine dau fuga la farmacie. sper k 36 de ore.. n-o sa fie prea tarziu. smile
multumesc si tie scumpo smile ai dreptate.. acum ar trebui sa ma bazez doar pe mine.

a da... si daca vreti puteti sterge topicul.. pt ca umple forumul smile asta daca nu credeti ca au si alte pers de invatat din asta smile

Ultima oara a fost editat de LexyaLadyM (2009-07-16 16:56:12)


sunt cea mai fericita fata din univers smile pt ca am cel mai minunat iubit din lume

Offline

 

#5 2009-07-16 16:54:29

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: O intrebare pt fetele online

Cu placere si bafta !

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-10 17:43:03

yOnik_06
New member
Inregistrat: 2009-03-29
Mesaje: 19

Re: O intrebare pt fetele online

Buna..am si eu o intrebare..ce se intampla daca nu am luat pilula yasmin a 8a zi (dupa pauza) si o iau cu 2 zile intarziere?

Offline

 

#7 2009-08-10 23:30:59

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: O intrebare pt fetele online

atunci ai nevoie de protectie suplimentara 7 zile pana se reinstaleaza protectia de la anticonceptionale...mai exact esti protejata din nou dupa ce ai inghitit 7 pastilutze din noua folie...

Ultima oara a fost editat de cinderela (2009-08-10 23:32:09)


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.