homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Carucioare bebe-6


#96 2009-12-08 13:06:24

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: carucioare bebe

Dar eu nu am stat aplecata, am stat langa ea, pe pat.


Eu am cada asta, si de curand, am cumparat suportul care e in ultima poza

http://www.okbaby.it/bagnetto/prod_en.p … amp;img=10


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 



#97 2009-12-08 13:15:12

anne85
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 577

Re: carucioare bebe

Love, la voi e alta lume, mai !
Noi traim in Romania ... si tot ce e bun e la pret de cocaina ! lol

Ultima oara a fost editat de anne85 (2009-12-08 13:15:28)


gravida 35+ babyboy happydance

Offline

 

#98 2009-12-08 13:22:51

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: carucioare bebe

Te referi la cadita?
Mai multe fete de pe forum, din Romania au cada aia smile


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#99 2009-12-08 15:19:03

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: carucioare bebe

anne85 a scris:

Buuun, sa zicem ca m-am hotarat ...
Rh, sa ma ajuti cu o parere, ca tot de magazine din TM e vorba !
Am gasit un site tare fain, la firma Yumi, care am vazut ca are sediu in Timisoara, pe strada Oglinzilor (habar n-am unde vine asta- poate ma lamuresti). Preturile sunt foarte bune si m-am decis sa fac o tura inainte de Sarbatori sa vad despre ce e vorba. Ar mai fi inca vreo doua magazine la parter in Kappa (cel pe care mi l-ai recomandat tu si inca unul), cateva prin Mall, dar alea banuiesc ca sunt doar de privit lol ca la ce preturi se practica pe-acolo ... si cam atat. Mai caut ...

Asta era o mica (mare) paranteza. Sa a spun la ce m-am gandit sa iau si voi sa va dati cu parerea :
- carucior 2 in 1 (landou si mai apoi se face sport) - cam 485 RON
- scaunel de masina tip scoica pt 0-15 kg (mai tarziu ii cumpar scaun de masina dintr-ala in care sta in funduletz, dar asta pe la un an) - 160 RON
- patut tip tarc - aici preturile variaza de la 300 RON la 600-700 RON  si chiar mai mari - eu ma gandeam ca undeva la 300-400 RON  e rezonabil
- cadita normala de baie (fara suport anatomic) - 55 RON
- saltea de infasat - masuta de infasat o fac la comanda ca imi iese mai ieftina- aici nu mai stiu pretul - pe la 60 RON cred
- nu stiu la cadita daca sa ii iau suport metalic sa nu, nu stiu cat de sigur este, ma gandeam ca poate ii fac unu tip dulapior tot din PAL si tot pe comanda
Discutia ar putea continua, dar ma opresc aici, ca devin plictisitoare.

Ce ziceti, or fi bune sau sunt de prosta calitate la preturile astea ? Asta, bineinteles, vazandu-le doar pe net, ca abia peste vreo 2 saptamani ajung sa le si pipai ... lol

nu stiu nimic de firma Yumi, si prin mall sint ceva magazine care uneori au oferte faine. de ex eu am luat din mall tarcul cu doar 200 ron, tarc hauck.
acuma raspunsurile la intrebari:
-caruciorul mi se pare mult prea ieftin ca sa fie de calitate....si chiar ai nevoie sa fie de calitate, sa fie solid, fiabil,  sa nu se rupa-n doua, sau sa nu rugineasca, cum am vazut ca se poate intimpla....al meu are schelet de aluminiu si asa ii cel mai ok...
-scoica ii ok ca pret, banuiesc ca ii de la primii pasi, ca la fel am avut si noi smile
-de tarc, ti-am spus deja mai sus...si mai sint ceva tarcuri tot in mall, in Auchan, bune ca pret, tot asa, vreo 2 milioane parca.
-eu am luat masa de infasat cu tot cu cada si suport metalic. eu am fost sin t ft multumita de ea, caditza am folosit-o pina pe la 6 luni, iar masa d einfasat o folosim si acuma, desi Ema-i mai lunga decit ea...si mie mi se pare mult mai confortabil sa nu te apleci cind schimbi bebele  cool ca oricum vei fi rupta de spate...

Offline

 

#100 2009-12-08 15:20:46

anne85
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 577

Re: carucioare bebe

Da,Love, am vazut site-ul si in limba romana, dar nu scrie nici un pret nicaieri si, in afara de magazinele din Bucuresti, a coro adresa este data pe site, nu scrie nici ca fac livrari la domiciliu, nici cum poti sa ii gasesti in alta parte decat in capitala.
Caditele si suportul sunt foarte , foarte faine !

Rh, deci Mall si Auchan-ul asta nou, zici tu ...
Cat tre' sa coste caruciorul ca sa fie bun ? Pe bune, fara gluma, nu am nici cea mai vaga idee.
De unde ai luat masuta de infasat ?

Ultima oara a fost editat de anne85 (2009-12-08 15:23:44)


gravida 35+ babyboy happydance

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2009-12-08 15:30:30

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: carucioare bebe

Aici e destul de scumpa cadita, cam 40 de euro.
Din Ro... am vazut ca Lili Pala are cadita asa si parca mai era cineva.
Cred ca daca te duci la Mothercare sau Prenatal, sigur gasesti.


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

#102 2009-12-08 15:36:25

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: carucioare bebe

anne85 a scris:

Da,Love, am vazut site-ul si in limba romana, dar nu scrie nici un pret nicaieri si, in afara de magazinele din Bucuresti, a coro adresa este data pe site, nu scrie nici ca fac livrari la domiciliu, nici cum poti sa ii gasesti in alta parte decat in capitala.
Caditele si suportul sunt foarte , foarte faine !

Rh, deci Mall si Auchan-ul asta nou, zici tu ...
Cat tre' sa coste caruciorul ca sa fie bun ? Pe bune, fara gluma, nu am nici cea mai vaga idee.
De unde ai luat masuta de infasat ?

daca tie carucioru pe care l-ai casit cu 485 de ron ti se pare solid, fiabil si rezistent, ia-l. eu am vazut carucioare ieftine si carucioare mai scumpe putin si ii o mica mare diferenta. noi, ca sa luam un carucior mai bun, am asteptat vreo 2 luni pina sa stringem bani si sa-l luam, dupa ce s-o nascut Ema, ca tot era iarna...masa de infasat am luat-o din miniblu din mall...dar se gasesc si la supermarketuri gen real, auchan...la fel si tarcu...

Offline

 

#103 2009-12-08 15:39:54

anne85
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 577

Re: carucioare bebe

Rh, eu am intrebat la modul cel mai serios cat ar trebui sa coste ca sa fie unul bun. Daca nu vrei asa, atunci spune-mi macar cat ai dat tu pe el, sa imi fac o idee.


gravida 35+ babyboy happydance

Offline

 

#104 2009-12-08 15:45:39

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: carucioare bebe

nu stiu, undeva peste 600, 700 ron, habar nu am...eu am dat pe el 1200 ron si face toti banii.....nu am avut nici cea mai mica problema cu el. si aici, la tzara unde stau eu is hirtoape maxime...deci bietu carutz o fost muncit tare...oricum, oricit ai da pe el, verifica ca ii pe schelet din aluminiu si ca are roti stabile, cit mai mari si rezistente...unei prietene, i-o sarit o roata dupa citeva luni, ca mai apoi sa-i rugineasca toate dupa citeva ploi....tocmai pt ca nu erau din aluminiu...

Ultima oara a fost editat de rh (2009-12-08 15:46:44)

Offline

 

#105 2009-12-08 15:50:18

anne85
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 577

Re: carucioare bebe

Multumesc frumos ! puss


gravida 35+ babyboy happydance

Offline

 

#106 2009-12-08 17:26:28

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: carucioare bebe

fetele voi ce ati cumpara ingelsina zippy http://www.articole-pentru-copii.ro/ind … cts_id=734 sau cam portofino http://www.articole-pentru-copii.ro/ind … ts_id=1115?
cam stiu ca mai are cineva de aici, cocoleta, si zicea ca ea il recomanda.
sau chicco http://www.articole-pentru-copii.ro/ind … cts_id=243?

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-12-08 17:27:33)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#107 2009-12-08 18:42:09

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: carucioare bebe

am fost si noi si, pana la urma, tot pe asta de la dhs l-am luat...... da-l incolo, avem garantie 2 ani la el...daca se strica, macar il rezolvam

rh, si asta are cadru din aluminiu si ne-a costat 430 lei... si atentie... FARA cosulet de masina... cu tot cu cosulet ar fi fost 600.


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#108 2009-12-08 21:21:05

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: carucioare bebe

anne85 a scris:

Andreed, zona Soarelui ? Imi poti da un reper mai palpabil, sa zicem un centru comercial cunoscut sau ceva asemanator... Nu sunt din TM.

Love, si eu ma gandeam, ca si Samy, ca ar fi mai comod sa ii infasez stand in picioare decat aplecata pe pat. Daca nu o folosesc la infasat, o sa o folosesc la baitza, sigur.

Soarelui e dupa parcul acela de pe Girocului, cum mergi spre AEM. La Vama faci stanga si pe undeva pe acolo e str Oglinzilor, cred ca prima la stanga. Eu mergeam acum vreao 7 ani la o cosmeticiana pe str Oglinzilor, de aia stiu pe unde e, dar imi e greu sa explic roll


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#109 2009-12-08 22:06:00

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: carucioare bebe

katami a scris:

am fost si noi si, pana la urma, tot pe asta de la dhs l-am luat...... da-l incolo, avem garantie 2 ani la el...daca se strica, macar il rezolvam

rh, si asta are cadru din aluminiu si ne-a costat 430 lei... si atentie... FARA cosulet de masina... cu tot cu cosulet ar fi fost 600.

atentie, garantia unui carucior acopera DOAR defectele din fabricatie...daca-ti sare o roata dupa citeva luni, sau plasticul se crapa cumva, cum dovedesti c-o fost defect de fabricatie? eu sper ca cel pe care l-ai luat sa fie solid si sa te tina cit ai nevoie...ca nu cred ca ii prea comod sa te tot duci sa incerci sa-l schimbi sau repari, daca se strica smile

Offline

 

#110 2009-12-08 22:09:24

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: carucioare bebe

si eu sper big_smile oricum, in banii astia... era de departe cel mai solid. acu om vide....

dar n-are cum sa acopere doar defectele din fabricatie... pai in 2 ani ce defecte din fabricatie sa mai fie... e clar ca eventualul defect e ca E AIUREA FACUT SI A CRAPAT.... defectele din fabricatie se vad pe loc/in max 1 luna... in 2 ani deja e vorba de uzura...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#111 2009-12-08 22:16:09

rh
Hero member
Inregistrat: 2007-01-11
Mesaje: 2327

Re: carucioare bebe

sau ca plasticu-i prost si ieftin si de aia o crapat...cum am vazut ca se intimpla si la tricicletele mai ieftine, din pacate...
faza asta cu garantie pe 2 ani ii clar o minciuna, dupa mine...si am stiut-o din start, pt ca am intrebat-o pe vinzatoare ce inseamna garantia asta si ce acopera ea...de asta am zis ca acopera doar defectele din fabricatie.....nu stiu cine ti-ar schimba un carucior dupa ce l-ai folosit 1 an jumate de exemplu....

Offline

 

#112 2009-12-09 09:09:27

anne85
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 577

Re: carucioare bebe

Andreed, multumesc de explicatie ! Ne-om descurca noi ... puss


gravida 35+ babyboy happydance

Offline

 

#113 2009-12-09 16:32:25

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: carucioare bebe

rh a scris:

sau ca plasticu-i prost si ieftin si de aia o crapat...cum am vazut ca se intimpla si la tricicletele mai ieftine, din pacate...
faza asta cu garantie pe 2 ani ii clar o minciuna, dupa mine...si am stiut-o din start, pt ca am intrebat-o pe vinzatoare ce inseamna garantia asta si ce acopera ea...de asta am zis ca acopera doar defectele din fabricatie.....nu stiu cine ti-ar schimba un carucior dupa ce l-ai folosit 1 an jumate de exemplu....

pai nu e din plastic, ii din aluminiu... plastic doar la roti, din pacate sad

acu om vedea... rost sa ma zgarii n-are, pt ca oricum nu-mi permiteam acum altul mai scump... desi mi-ar fi placut big_smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#114 2009-12-09 23:46:19

o'hara
Platinum member
De la: bebeloi iubiti
Inregistrat: 2007-01-18
Mesaje: 19256

Re: carucioare bebe

anne baby meu face 18 luni si tot pe masa de infasat o schimb si acum. e modelul asta de la ikea: http://www.ikea.ro/ro/Produse/0/10377/0/HENSVIK.htm la care se ataseaza asta: http://www.ikea.ro/ro/Produse/0/3413/0/HENSVIK.htm . acum evident ca ii atarna picioarele si mai mult o schimb in picioare pe masa de infasat ca are treaba la creme dar ma ajuta f mult si acum.  noi am folosit cadita cu cadru metalic pana la 9 luni cu succes. nu am avut probleme cu stabilitatea ei. la scoica sa aveti grija sa fie conform ultimelor norme si poti verifica asta prin prezenta a o bulina galbena lipita pe el (plus cartea tehnica, d'oh tongue ). eu nu m-as risca cu un "primii pasi"...acum depinde si cat de mult mergeti cu masina...noi am avut pana la 1 an o scoica maxi-cosi care, chiar daca a costat ceva bani, a meritat. la siguranta ei in trafic nu mai conteaza cat costa. acum avem un scaun inglesina marco polo. uite aci un site de unde am mai cumparat diverse si unde majoritatea produselor sunt cu mult mai ieftine decat pe alte site-uri sau magazine www.bebe-strumf.ro

cadita cum are love-t este si in carrefour.

katami sa il foloseasca flacaul sanatos  par

Ultima oara a fost editat de o'hara (2009-12-09 23:48:34)


mami de minuni hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.