homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale


#1 2009-08-10 14:59:10

Vall
Membru
Inregistrat: 2009-08-10
Mesaje: 1

anticonceptionale

Buna si bine v-am gasit.
Am cateva intrebari si as fi recunoscatoare daca m-ati putea ajuta. smile
Iau novynette de cativa ani. Luna aceasta am uitat sa iau o pastila la timp si au trecut cele 12 ore indicate. Totusi am luat si pastila aceea, chiar daca cu intarziere, iar urmatoarea pastila la timp ca sa continuu folia, insa a aparut acea sangerare intermenstruala. Sangerarea nu s-a oprit dupa 2-3 zile si am intrerupt administrarea pastilelor pentru 3 zile. Cred ca s-a instalat deja sangerarea normala, pentru ca e mai abundenta, insa nu stiu cand sa incep o noua folie, avand in vedere ca novynette se ia in prima zi de ciclu. Mai am 3 zile pana la perioada de pauza de 7 zile care sunt inaintea perioadei de ciclu normal.
Si inca o dilema: daca sar peste cele 7 zile de pauza si incep o noua folie, adica sar o luna de menstruatie desi deja mi s-a instalat o anumita sangerare, va continua sangerarea, sau se opreste ca si cum as trece peste o luna de menstruatie?
Multumesc mult pentru raspuns.

Offline

 



#2 2009-08-10 19:10:39

bluelady
New member
De la: Satu Mare
Inregistrat: 2008-03-02
Mesaje: 11

Re: anticonceptionale

EU zic sa le iei in continuare. Adica sa incepi folie noua. Fara pauza. Bafta 1 tummenupp

  goodluck


If you love something, set it free.
If it doesn't come back, hunt it down and kill it!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.