homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9-2


#20 2009-08-16 19:07:58

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

rruxxy a scris:

Buna fetelor, acum am aterizat si eu acasa smile

Andreed, imi pare rau sad

Carra, cum vrei tu sa ai test pozitv la 4 zile dupa ovulatie?   va
Este imposibil.

Eh...oricum nu stiu cand am ovulat, nici nu am prestat atat de des asa ca ...


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#21 2009-08-16 19:36:43

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Eu am spotting in continuare, am facut de dimineata test si e negativ.
Dupa vreo 2 ore am vazut la el o umbra fina...liniuta de uscare.

Ultima oara a fost editat de rruxxy (2009-08-16 19:37:03)

Offline

 

#22 2009-08-16 20:53:24

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

buna fretelor  puss

carra, pe sambata viitoare abia test  tongue 
ruxy, chiar daca ai ovulat mai tarziu decat zice ferty, tot e ciudat  ca nici test pozitiv nu ai nici menstra nu apare hmm  ce teste de ovulatie ai facut?

andreed  kram  cand ar trebui sa-ti vina?

Ultima oara a fost editat de gargarita (2009-08-16 20:54:28)

Offline

 

#23 2009-08-16 21:06:06

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Garga, daca vine la 29 zile cum a venit luna trecuta, maine e prima zi


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#24 2009-08-16 21:07:25

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

bafta andreed, poate nu mai vine  goodluck

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-08-16 21:09:38

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

gargarita a scris:

bafta andreed, poate nu mai vine  goodluck

Sa dea Dumnezeu numai ca testul a iesit negativ


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#26 2009-08-16 21:24:40

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

buna fetele...acum am aterizat si eu acasica....

a fost bine de tot la tara, relaxare si mancare...am pus ceva pe mine...

sa va zic : vineri cand am plecat din Buc , imediat dupa ce am iesit cred ca in primele localitatii am vazut 3berze intr-un cuib , va dati seama, ele de obicei nu prea mai sunt la Sfanta Marie, adica sunt deja plecate si sotul meu exclama:,, Berzicilor, sa ne aducem si noua un bebelus, si apoi tot el, nu am plecat mah ca mai au ceva treaba smile , nu si-au terminat-o,,.
La mine in localitate la intrare am vazut alta, statea  pe un stalp de electricitate, si in urmatorul stalp avea cuibul.

Mie nu mi-a venit, dar temparatura mi-a scazut, semn ca se apropie.test nu fac ca nu mai are rost, sigur maine dimineata ma trezesc cu el pe cap, asa ca nu are rost sa stric orzul pe gaste...Ieri am baut si un pahar de vin  rosu , ca am zis ca poate mi-o veni mai repede , sa scap si eu in  concediu, dar nimic....

Mi-a fost dor de voi, ...va pup pe toate...mai intru sa mai citesc....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#27 2009-08-16 22:13:03

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

bine ai revenit adina.
si noua ne-a fos dor te tine.
si eu am baut 3/4 dintr-o bere cu pop-corn.
sper ca e in regula.

nu sunt completely drunk  chicot  visslar  .. dar m-a ametit putin.

puss  par  kram

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-08-16 22:16:22)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#28 2009-08-16 22:57:51

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

saluti... safie cu noroc berzele, adina smile

carra lol daca mergi pe o linie dreapta nu esti completely drunk lol poate e sa fie, totusi smile

la fal, bafta andreed

eu ce sa zic... in afara ca am fost la mama si m-am ingrasat 1 kg cel putin... in rest nimic deosebit rotfl


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#29 2009-08-17 08:00:02

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Neata fetele. ieri am incercat de f multe ori sa intru pe forum. nu am mers. nu stiu de ce. poate are netul meu vreo problema.

Andreed poate nu vine uratul.  poate e devreme pt test. mi-e mi s-a pozitivat la 3 zile de intarziere. asa ca mai e o sansa.

carra mai asteapta pana la test. o sa fie bine. nu are ce sa fie rau cu berea.

ruxy nu stiu ce se intampla, dar mai e o sansa atata timp cat nu e rosu.

Adina eu cand am venit de la mare am vazut f multe berze. cred ca berzele alea inseamna ceva, mai ales ca acu nu prea sunt, si totusi tu ai vazut 3. bafta  multa.


Katami unde s-a pus kg? la burtica? hai fata ca la tine nu se cunoaste cand te ingrasi. si mai ales cu 1 kg.

eu ieri am fost la plimbare, la terasa. am baut limonada apropo, nu va ganditi la alcool. Apoi am avut prieteni in vizita la noi. Diseara mergem la un gratar pe racoare asa pe la ora 6, la cineva care si-a luat teren de casa anul trecut, casa inca nu a inaltat-o dar ne bucuram de teren. Azi la 12 sun la doctorita sa ma programez pt miercuri la eco. in rest sunjt bine deocamdata. doar ca dorm pe mine. as dormi toata ziua.

merg sa pap ceva si apoi sa ma apuc de citit. mai intru.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-08-17 08:32:37)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#30 2009-08-17 08:02:20

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

neata fetele,
sper sa fie cu noroc berzele, dar de luna viitoare, ca luna asta gata s-a dus orice speranta, dimineata a aparut nenorocitul...oricum scazuse si temperatura, ma asteptam, bine ca nu a fost asa de nesimtit sa-mi vina chiar in ziua plecarii in concediu sau dupa...in fine...deocmdata vad ca nu am dureri, dar sunt pregatita cu calmantele si cu un teanc de absorbante....

asta e, poate luna viitoare v-om avea mai mult noroc, ce putem sa facem decat sa speram.....

gata , incerc sa ma linistesc si sa ma gandesc adica sa-l iau ca pe un ,, nou inceput,,

mai am 2 zile pana la plecarea in concediu, yupppppiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#31 2009-08-17 08:42:38

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Neata kram

Fetelor, ce sa fac sa-mi vina mai repede? Temperatura nu scade mai mult, spotting am de atatea zile, testele sunt negative, nu mai pot de nervi  yikes
Ziceam ca am si eu un grafic normal si cand colo e cat se poate de ciudat...

Astea sunt testele mele negative sad

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/17339_100_3751.jpg

Offline

 

#32 2009-08-17 09:11:25

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

offf, ruxxy sad ...nus tiu ce sa zic, doar sa incerci si tu cu din astea : bea vin rosu, fac baie fierbinte, o partida de amor ...si poate il determini sa vina.....

la mine a venit fix ca si luna trecuta in a 30-a zi....deocamdata mai rezist fara calmant, dar cred ca va trebui totusi sa iau ceva...ca altfel ma apuca durerile pe aici pe la birou....

pe mine sambata si ieri , m-a cam usturat la urinat, in special dimineata...sper sa nu fie vreo infectie urinara ...am vrut de dimineata sa duc o proba la urina, sa fac o urocultura, dar nu am avut recipient steril, poate duc maine dimineata.....credeti ca e vro problema , daca sunt la menstruatie, poate iesi rezultatul eronat?

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-08-17 09:16:44)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#33 2009-08-17 09:12:54

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Neata fetele

Va multumesc pentru incurajari, deocamdata nu au venit uratii smile , dar simt ca vin...
Alina:  cum te simti?stari greata, voma, ai?
Adina: imi pare rau....bucura-te de concediu si traieste cu speranta ca va fi bine
Rruxxy: vin rosu sau o bucatica mica de drojdie
par  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de Andreed (2009-08-17 09:13:44)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#34 2009-08-17 09:26:07

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Andreed ma simt bine, deocamdata. sper sa fie asa incontinuare. stari usoare de greata sunt dimineata, dar trec repede ca mananc. daca nu mananc mult timp si mi-e foame ma apuca iar o stare usoara de rau. in rest ma dor sanii, dar mai mult dimineata, cred ca si de la dormit. sunt grei, plini. ma doare putin spatele uneori. dar incerc sa stau mai mult in pat, si trece. merg des la pisu, beau f multe lichide, cica asa si trebuie.mananc mai mult ca deobicei. si dorm mai mult. dorm la amiaza. ceea ce nu faceam inainte.

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-08-17 09:26:20)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#35 2009-08-17 09:56:18

carra_verona
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-30
Mesaje: 6654

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

neatza fetele.
adina imi pare rau ca ti-a venit.
insa si luna viitoare e o luna asa ca nu disperam.

ce bine de tine ca pleci in concediu ....
eu am fost la inceput de iunie si mi se pare ca a trecut un secol de atunci.

poate va intoarceti 3 din concediu wink.
puss  par

ruxxy imi pare asa de rau ca nici nu-ti vine, si nici testele nu sunt pozitive.
puss  par

Ultima oara a fost editat de carra_verona (2009-08-17 10:36:19)


din 2010 fericita mamica de puiuta
fertility

Offline

 

#36 2009-08-17 10:56:23

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

Chiar Adina concediul asta o sa fie cu noroc. relaxati-va si sigur veti veni 3 de acolo. la noi asa a fost. nu m-am mai gandit la nik- invatat, bani, servici. doar distractie si relaxare. si a mers. goodluck  goodluck

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2009-08-17 10:56:43)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#37 2009-08-17 11:05:43

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

fetelor, va multumesc pt urare...
3 e cam imposibil sa ne intoarcem, deoarece de abia de cand ne intoarcem incepe ovulatia la mine , asa ca sad...
si cand ma fost cateva zile la Cozia, la fel eram la mensta si tot nu am putut face nimic...dar asta e...

asta e vointa lui Dumnezeu, si incerc sa ma gandesc la isi va intoarce odata fata si catre noi...acum ramane de vazut cand....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#38 2009-08-17 11:09:15

camyelenbebe
Hero member
De la: Bucurestiul minune
Inregistrat: 2009-01-11
Mesaje: 4931

Re: Pentru aspirantele la titlul de Mamica - 9

neata fetele  puss

milioane de scuze ca abia acum intru sa va povestesc de nunta mariei dar am avut un we incarcat...asa cum i-am spus si carrei la tel noi nu am apucat inca sa impartim toate invitatiile si in we am fost in vizite...sunt franta...aseara mi-a fost pentru prima data pofta de gratar ...nu am gasit nicaieri macar un mic si am zis ca mor...imi tremura fiecare milimetru din corp...in final am ajuns acasa si mi-a facut al meu la viteza luminii niste mici si mi-am revenit...doamne cat de rau e

sa va zic de maria....era superba..rochia ii statea perfect....finuta si eleganta....buchetul a fost din cale....m-am indragostit de rochia ei finuta si vaporoasa....arata exact ca o julieta....si sotul ff dragalas si finut....am transmis pupici de la voi si i-am spus ca eu sunt solul vostru la urari si pupici...poze n-am facut ca desteapta de mine am luat aparatul dar am uitat cardul in imprimanta dar a rugat-o ea pe fotografa sa ne faca poze...sper sa intre zilele astea si sa ne arate poze....am ramas cu o super impresie.....intr-un cuvant ....finuta,dragalasa si superba  par   ( adica sunt mai multe cuvinte) chicot

aaa a ramas fara cuvinte cand m-a vazut....a fost impresionata  par

alina acum am citit ce m-ai intrebat....eu inimioara am vazut-o la 7 sapt si 4 zile dar deja aveam inca 2 eco la activ ( la una am vazut doar sacul si un cerculet 4 sapt si 6 zile )......incearca sa mananci multe fructe si legume, salate, gratar si lactate pentru ca altfel risti sa faci ca mine.....dupa ce am slabit brusc 4 kg ca nu puteam manca am luat 2 la fel de repede dupa ce am lasat vitaminele si e pacat sa incepem sa luam in greutate serios de acum ca tot noi va trebui sa ducem surplusul asta.....eu dupa ce mi-am facut asa un program de masa am stagnat la kg ca altfel ma trezeam cu 30 kg la 9 luni si e greu sa te misti in cazul asta.....sa nu mananci nimic din lapte nepasteurizat si oua in primele 2 luni ( mie asa mi-a spus) dar daca poti face un meniu cu legume , fructe, lactate,etc iti asiguri si vit pentru bebe ...pupici

Ultima oara a fost editat de camyelenbebe (2009-08-17 11:23:48)


Dumnezeu ne-a ajutat sa avem doi pui de om exact asa cum ni i-am dorit. hjarta .... Tudor  par....11/03/2010 si Matei 21/6/2012
http://fabricutahandmade.blogspot.ro/20 … orale.html

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.