homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cascatul excesiv la nou nascut-2


#20 2009-08-31 15:58:39

lili pala
Sr. member
Inregistrat: 2007-06-17
Mesaje: 1061

Re: Cascatul excesiv la nou nascut

Intrebare pt cunoscatori: am voie sa schimb laptele de capul meu? Pot cumpara Humana AB si sa-i dau? Acum bea aptamil si vomita aproape la toate mesele.(are 6 saptamani).


Mami de Stefanici si Mirunica -pentru poze vizitati blogurile
http://stefanici.blogspot.com
http://emiruna.blogspot.com
59.7 kilograme afurisite! Hai inca - 3 kile !

Offline

 



#21 2009-08-31 16:03:36

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Cascatul excesiv la nou nascut

eu zic sa iei o cutie, incerci 2-3 mese si vezi cum se comporta, si daca ii e bine copilului continuii, si medicul daca ti -ar recomanda, probabil ca to asa iti va spune, pana la urma depinde de organismul copilului si cum il accepta el.....

eu daca as fi in locul tau asa as face....domane-ajuta  rugaciune  sa fiu si eu cat mai repede

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2009-08-31 16:04:02)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#22 2009-08-31 22:14:13

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Cascatul excesiv la nou nascut

lili pala a scris:

Intrebare pt cunoscatori: am voie sa schimb laptele de capul meu? Pot cumpara Humana AB si sa-i dau? Acum bea aptamil si vomita aproape la toate mesele.(are 6 saptamani).

pe cine am intreb ce lapte sa iau pt copii in cazul in care nu am eu mi-au recomandat humana, asa ca nu are ce sa-i faca rau


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#23 2009-09-24 14:28:07

Juli
Hero member
Inregistrat: 2008-07-03
Mesaje: 2472

Re: Cascatul excesiv la nou nascut

Aoleu Lili prin ce ai trecut, chiar ca m-am speriat si eu, si al meu casca, de obicei cand e semiadormit.....sper sa nu fie problema.....
Iar de vomitat alaltaieri a vomitat, era in patut pe o partesi la-m auzit.....m-am dus la el si deja daduse afara, l-am ridicat si a mai dat putin. Ceea ce ma ingrijoreaza e ca e fost varsatura in jet.....
Eu ii  dau numai de la san.

am si eu o nelamurire: cum trebuie sa fie caca la bebe hranit exclusiv la san?
Mama ma bate la cap ca trebuie sa fie ca o pasta.
Al meu are caca lichid, apos-mucilaginos cu bobite galbene prin el uneori, culoarea e galbena, uneori am observat  tenta vernil sau maronie (de obicei cand bea ceai). Sa fie de la ceaiuri??


Are mama un baiat tare frumusel - Razvan Andrei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.