homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?


#1 2009-08-17 11:40:14

4art
Full member
Inregistrat: 2009-05-14
Mesaje: 626

SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

Am vazut zeci de variante de raspunsuri pe alte siteuri sau forumuri unele spun da altele nu cine sa mai inteleaga?
Poate da cineva un raspuns concret... sau poate stie din experienta...


,, ... iubeste sa fi iubit...iarta sa fii fericit..."

Offline

 

#2 2009-08-17 12:06:04

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

sincer nu stiu ce si cum e adevarat..
dar am vorbit cu una de pe un alt forum care mia spus k ea a ramas in a 2 zi ne menstruatie(nu stiu dak e adevarat sau nu, ea asta mia spus)


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#3 2009-08-17 12:57:00

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

eu am ramas in ziua in care imi asteptam menstruatia big_smile deci da, se poate, mai ales daca ai ciclu neregulat smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#4 2009-08-17 12:58:29

kat_utza
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-13
Mesaje: 1038

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

totul este posibil!

Offline

 

#5 2009-08-17 13:04:16

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

katami a scris:

eu am ramas in ziua in care imi asteptam menstruatia big_smile deci da, se poate, mai ales daca ai ciclu neregulat smile

scz ca te intreb dar tia mai venit atunci ??


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-08-17 13:30:54

ruxanda_00
Full member
De la: :d
Inregistrat: 2009-08-08
Mesaje: 134

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

4art a scris:

Am vazut zeci de variante de raspunsuri pe alte siteuri sau forumuri unele spun da altele nu cine sa mai inteleaga?
Poate da cineva un raspuns concret... sau poate stie din experienta...

exista posibilitatea sa poti ramane insarcinata, pentru ca poate aparea fenomenul de ovulatie spontana in timpul contactului sexual. insa este un fenomen rar.

Offline

 

#7 2009-08-17 14:35:36

mya_mya
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-03-18
Mesaje: 141

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

eu am ramas insarcinata in timpul menstruatiei.sa va explic:am renuntat la anticonceptionale si imediat dupa(asta fiind in iarna)am racit si am facut o hemoragie.am stat prin spital vreo 2 zile ca ma banuiau de sarcina extrauterina.dupa ce mi-au dat drumul am inceput tratamentul si mai sangeram insa mult mai putin.si atunci nemiputand de dorinta am facut dragoste.si...AM PUS-O!!!deci,dupa parerea mea,e posibil!asa ca mare atentie fetelor!


"Traind in cercul vostru stramt
Norocul va petrece
Ci eu in lumea mea ma simt       
Nemuritor si rece"

Offline

 

#8 2009-08-17 15:07:04

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

atentie atenti , dar dak e sa vina nu cred k e cv ce poate impidica asta


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#9 2009-08-17 15:41:38

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

d3vildelia a scris:

katami a scris:

eu am ramas in ziua in care imi asteptam menstruatia big_smile deci da, se poate, mai ales daca ai ciclu neregulat smile

scz ca te intreb dar tia mai venit atunci ??

pai... nu tongue dar sunt sigura ca aceea a fost ziua, pt ca toata luna nu facusem nimic inainte big_smile

bine, eu am si ciclu neregulat, deci 1-2 zile eroare puteau sa existe...

atunci eram in ziua 23 a cm. si mi se stabilizase pe la 23-25 zile dupa ca m-am lasat de ac. smile


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#10 2009-08-17 16:07:02

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

aha wink) mai scos dintro indoiala big_smile


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

#11 2009-08-21 00:54:40

4art
Full member
Inregistrat: 2009-05-14
Mesaje: 626

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

bun sa inteleg ca se poate dar cat la suta crede-ti ca e posibil da si cat nu?


,, ... iubeste sa fi iubit...iarta sa fii fericit..."

Offline

 

#12 2009-08-21 01:30:56

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

conteaza daca e 1% sau mai mult?


hjarta

Offline

 

#13 2009-08-21 01:48:29

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

subscriu love. esti dispusa sa risti o sarcina dintr-o prostie?

Offline

 

#14 2009-08-23 22:34:09

d3vildelia
Hero member
Inregistrat: 2009-05-18
Mesaje: 2455

Re: SONDAJ-Ramai sau nu ramai insarcinata in timpul menstruatiei?

nu conteaza cat la suta pentru ca depinde de fiecare organism....sunt care incearca si in cea mai fertila perioada sa ramana si nu raman si sunt care raman in prima zi de menstra....depinde de fiecare


hjartahjartahjarta Daca iubesti pe cineva ierti orice greseala...daca esti cu adevarat indragostit crezi ca a gresit din dragoste...hjartahjartahjarta

mereu voi spera ca voi avea parte de o iubire ideala sad, desi sunt constienta ca asa ceva nu se va intampla niciodata , ci doar in cele mai fermecatoare vise ale mele (http://www.youtube.com/watch?v=U1dwdKkIbBQ)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.