homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??-2


#20 2009-08-19 13:47:03

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

La intrebarea asta s-ar putea da multe raspunsuri, motive daca nu exista pot fi si inventate pana la urma....
Eu totusi merg pe ideea ca totul tine de alegerea fiecaruia.
Pot sa fie oricate motive, inseli pentru ca vrei inainte de toate smile , si asta e valabil si in cazul femeilor si al barbatilor.
Unele femei inseala din razbunare, altele din pura curiozitate, altele pentru ca nu le place monotonia.
Unele exact asa cum spunea anabella_n din motive puerile.
Si apropo, anabella, imi place cum gandesti, si sunt si eu de acord cu fetele, tocmai datorita faptului ca gandesti asa si felului tau de a fi nu te va insela wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#21 2009-08-19 13:59:12

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

anabella_n a scris:

o sa fac o gluma proasta: faptul ca el n-o mai tine zilnic in brate si nu-i mai aduce flori si cadouri scumpe, nu-i mai spune ca o iubeste in fiecare zi si nici nu-i acorda suficienta atentie cand sunt impreuna cu prietenii in oras lol. sau pentru ca sta prea mult la calculator si uita cu orele ca mai e si ea prin casa big_smile
de fapt nu e chiar o gluma, dar uneori femeile sunt atat de proaste incat o fac tocmai din aceste motive.
pentru ca daca barbatul nu le iubeste in stilul hollywoodian pe care si-l doresc ele, trag automat concluzia ca nu le mai iubeste deloc

mare dreptate ai buga

dar editeaza-ti mesajele de mai sus te rog, esti full member

Offline

 

#22 2009-08-19 14:17:29

ruxanda_00
Full member
De la: :d
Inregistrat: 2009-08-08
Mesaje: 134

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

si daca totusi amantul ajunge sa o iubeasca?

Offline

 

#23 2009-08-19 14:32:57

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

anabella ai mare dreptate. barbatul e ca un copil. daca`i zici ca aia n`are voie, aia face. si daca`i zici ca are voie, nu face. si nu te va insela nici cu trupul :>


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

#24 2009-08-19 14:44:13

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

lady in black a scris:

anabella_n a scris:

o sa fac o gluma proasta: faptul ca el n-o mai tine zilnic in brate si nu-i mai aduce flori si cadouri scumpe, nu-i mai spune ca o iubeste in fiecare zi si nici nu-i acorda suficienta atentie cand sunt impreuna cu prietenii in oras lol. sau pentru ca sta prea mult la calculator si uita cu orele ca mai e si ea prin casa big_smile
de fapt nu e chiar o gluma, dar uneori femeile sunt atat de proaste incat o fac tocmai din aceste motive.
pentru ca daca barbatul nu le iubeste in stilul hollywoodian pe care si-l doresc ele, trag automat concluzia ca nu le mai iubeste deloc

mare dreptate ai buga

dar editeaza-ti mesajele de mai sus te rog, esti full member

gata
aveam impresia ca sunt tot la discutii diverse big_smile

anne85 a scris:

Serios, anabella, teoria e teorie - as fi curioasa sa vad cum reactionezi in realitate ...

cum am reactionat si cand mi-a spus acum 2 saptamani ca are o fantezie. sa i-o traga unei prietene din copilarie, pt ca i se pare genul de femeie putin masochista, care poate indura multe mizerii de la un barbat fara sa cracneasca. am ras si i-am zis: dupa ce o faci sa-mi povestesti cum a fost lol
cat despre suparare...nu te teme, stiu ca ai vrut sa fii putin rea, fara motiv evident, insa e opinia ta si ti-o respect in aceeasi masura in care o respecti si tu pe a mea big_smile

Ultima oara a fost editat de anabella_n (2009-08-19 14:49:36)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2009-08-19 14:54:31

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

eu l-am inselat pentru ca a aparut EL tocmai cand aveam mare nevoie de cineva care sa ma inteleaga si ma intelegea al naibii de bine,gandeam aproape identic si aveam si o experienta de viata asemanatoare.pt ca dupa ce l-am intalnit am vazut cum e si cu altcineva si era de n ori mai bine.dar s-a terminat la fel de neasteptate pe cum a si inceput.iar iubitul meu nu a aflat nici in prezent... nu stiu de ce s-a terminat si imi e foarte doar de EL...
si s-a raspund mai pe scurt la intrebare...din plictiseala,datorita faptului ca relatia in care eram si inca sunt...nu imi ofera nimic din ceea ce imi doresc.


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#26 2009-08-19 15:12:58

ruxanda_00
Full member
De la: :d
Inregistrat: 2009-08-08
Mesaje: 134

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

si daca ii spui ca are voie sa o faca si el chiar face?

Offline

 

#27 2009-08-19 15:29:17

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

pai eu ce zic? ca are voie s-o faca daca isi doreste
in general nimeni nu se impiedica de interdictiile partenerului (daca exista) atunci cand vrea sa calce stramb. deci si cu voia mea si fara voia mea, ar face-o daca si-ar dori.
diferenta e ca eu nu voi fi fraiera de acasa care nu stie nimic si sufera de 10 ori mai tare cand afla de la cunoscuti, printr-o intamplare

Offline

 

#28 2009-08-19 18:49:40

kristall
Full member
De la: MD
Inregistrat: 2008-10-15
Mesaje: 441

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

l-as insela daca as avea un chef nebun de sex si el n-ar vrea sa o facem...

l-as insela daca s-ar instala monotonia in relatie... si nu ar face nimic ca sa ne fie bine ambilor...

l-as insela daca as avea dubii referitoare la loialitatea lui...

si dupa toate astea i-as da papucii !!! pt ca cred ca daca apare necesitatea de inselat atunci relatia nu mai merge si tre' de-i pus capat!


Ce que femme veut, Dieu le veut!

Offline

 

#29 2009-08-19 18:53:40

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

sincer, orice ar face el, n-as fi in stare sa-l insel. daca nu ne mai intelegem, daca suntem departe unul de celalalt, daca ne-am plictisit, a intervenit monotonia etc se poate vorbi cu calm pt a incerca sa revenim pe drumul cel bun, daca nu se poate, oricand exista varianta despartirii. cred ca e calea cea mai buna si matura atunci cand nu mai merge o relatie.


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#30 2009-08-19 18:59:39

_yohana_
Platinum member
Inregistrat: 2006-11-25
Mesaje: 16986

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

asa ziceam si eu tongue pana cand s-a intamplat smile


expect the worst , hope for the best!

Offline

 

#31 2009-08-19 19:02:42

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

monotonia ......... si poate inca alte kteva motive.........


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#32 2009-08-19 21:33:19

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

buna aia cu 'scenariile hollywoodiene' smile Ana, stii ca te iubesc (daca nu stiai, afli acum tongue), iar eu o sa o ajut pe Ana sa-si insele barbatul lol asa, de prietena buna ce ma aflu... big_smile

si pentru cele care sunt suspicioase: DA,  poate exista relatie care nu e rupta din filele cartii "relatia perfecta dintre un barbat si o femeie" si DAAAA, poate fii una buna, frumoasa si plina de iubire wink exista ceva pervers de incitant intr-o replica de genul "da, am incercat, dar a fost trist... pentru ca eu te vreau pe tine, pentru ca doar cu tine imi place, pentru ca aici mi-e locul" smile trebuie doar sa fii construita un picut mai altfel ca sa intelegi, sa accepti si , in primul si in primul rand, sa inveti sa te bucuri...

Offline

 

#33 2009-08-19 21:56:07

oana16
Sr. member
De la: capitala culturara
Inregistrat: 2007-04-21
Mesaje: 1326

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

sunt de condamnat pt faptul ca dupa 2 ani de zile de relatie cu prtnu meu....am dorinat de a fi cu un ex? ... simtc a relatia nu mai e cum era....nu mai am fluturasii in stomac...dar cand ma gandesc la celalat...isi iau zborul fluturasii iar....


Iubirea e un lux ce nu si-l permite toata lumea

Offline

 

#34 2009-08-20 01:15:09

meme
Full member
Inregistrat: 2007-10-16
Mesaje: 719

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

ma nr si eu printre cele care au inselat...dupa 2 ani...motive...nush..pt ca cel cu care am inselat era cel care statea in fatza mea, pt ca a avut un acel ceva care mi'a atras atentia..pt ca a fost ceva nou intr'un moment in care nu stiam ft bine ce vreau si m'am lasat dusa de val....


suntem actori pe o scena dominata de visuri.....

Offline

 

#35 2009-08-20 01:21:04

Fiametta
Full member
Inregistrat: 2008-12-29
Mesaje: 719

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

si eu am inselat..daca se poate spune..din punctul meu de vedere relatia se terminase de cand am inceput sa-l iubesc pe celalalt. oficial, inca mai eram cu ex-ul. am plecat in alt oras cu un proiect (unde se afla ''amantul''), ne-am intalnit, ne-am giugiulit..am ajuns acasa, mi se parea net inferior cel cu care eram atunci..am terminat-o cu el, am stat ceva timp sa vina iub acasa..si cam asta a fost.

motive: ma plictisisem, gasisem ceva mai bun, din multe puncte de vedere. tocmai de asta n-a fost o simpla aventura, nu s-a oprit la o intalnire, s-a transformat in relatie.

Offline

 

#36 2009-08-20 01:31:39

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

eu nu inteleg... de ce sa inseli? daca simti nevoia sa inseli,e clar ca ceva iti lipseste acasa... bun,daca asta e situatia,de ce sa mai continui? rupi frumos relatia,ca ceva sigur nu mai merge,si gasesti alt dragut...si nu inseli pe nimeni. pentru ca atunci cand ai un al 2lea tip,practic vorbind ii inseli pe amandoi. mai ales daca al 2lea poate are sentimente fata de tine.

Offline

 

#37 2009-08-20 01:57:08

Joy'n'Happiness
Full member
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 556

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

dak  as fi nemultumita de partener, de relatie, de tot..insa in prima instanta as incerca sa vb cu el despre situatie si dak nu s-ar remedia nimic si nici n-as vedea semne poate k as fi tentata sa-l insel dak as avea ocazia, insa apoi m-as desparti d el pt k m-as simti aiurea si oricum relatia nu ar mai putea functiona..
nu-s genul de  pers infidela, nu-mi place sa insel sau sa fiu inselata...nush poate intr-o pasa f proasta nu zic nu poate as insela..


Un vrai homme ne séduit pas plusieurs femmes en même temps mais plusieurs fois la même. - Meilleures Pages
When your ex says "you will never find anyone like me" and you reply "God I sure hope not.

Offline

 

#38 2009-08-20 03:36:33

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: ..........ce v-ar determina sa va inselati iubitul??

el


hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.