homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cat e "prea mult" deja pt voi?-3


#39 2010-01-06 20:20:24

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cat e "prea mult" deja pt voi?

Eu n-am ajuns pana acum la un asemenea ritm si o asemenea frecventa incat sa zic ca-i prea mult. La mine tot timpul e prea rar.

Dar pentru ca am o imaginatie bogata, mi-am inchipui urmatoarea situatie:
Noi doi locuind impreuna, el ajunge acasa sa zicem pe la 6 (in zilele bune), facem sex 2-3 ore, asta fiind pana pe la 9 seara, dupa care eu cad asa de lata incat nu mai sunt capabila nici sa ridic o scama de pe jos, ma taras la dus si apoi incerc sa citesc o juma de ora pana adorm. Si asta in fiecare-fiecare zi. Pai, dupa o vreme, cred ca asa mi s-ar uri ca nu i-as mai deschide usa.  lol

Nu ca as avea ceva cu asta dpdv al sexului, ci pentru ca m-ar termina sa fac in fiecare zi exact acelasi lucru si pentru ca nu mi-ar mai ramane timp de nimic altceva, nici de facut treaba care tre facuta in casa, nici sa fac ceva pt mine, nici sa lucrez (ca uneori imi aduc de lucru acasa ce nu termin la serviciu).
Imi plac filmele, dar nu mai uit la 3 pe zi (nici macar la unul in fiecare zi desi mi-ar placea).
Imi place profiterolul, dar nu mananc unul in fiecare zi (as da in diabet si/sau obezitate).
Imi place sa ies cu prietenele la un suc dupa-masa, dar daca am iesi in fiecare zi, despre ce am mai discuta?

Eu am nevoie in viata asta de multa diversitate si cred ca daca el ar fi asa de iepure, pentru mine sexul ar deveni doar o chestie care trebuie bifata pe ordinea de zi.

Ar fi fain de incercat o perioada, dar nu sa devina un obicei.  smile


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#40 2010-01-06 20:48:10

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: cat e "prea mult" deja pt voi?

kathrynn, ce vrei sa spui de fapt ?

Offline

 

#41 2010-01-06 20:59:52

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cat e "prea mult" deja pt voi?

adina84 a scris:

kathrynn, ce vrei sa spui de fapt ?

Incercam sa-mi imaginez cat ar fi prea mult pentru mine, din punct de vedere al timpului alocat activitatii respective, ca sexual nu pot sa-mi dau seama.

Ca ma intreb cine are, efectiv, atata timp (cateva ore), in fiecare zi?
Sa fie dorinta aia asa de mare incat celalte activitati pe care trebuie / vrem sa le facem, nu mai conteaza?

Ultima oara a fost editat de kathrynn (2010-01-06 21:19:57)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#42 2010-01-06 21:32:28

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: cat e "prea mult" deja pt voi?

La mine se poate ca am vacante,si are si el big_smile Voi presupun ca va puteti sincroniza concediile.

Offline

 

#43 2010-01-06 23:00:36

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: cat e "prea mult" deja pt voi?

Da, asa e, dar eu nu ma refeream la situatii din-astea sporadice. Prin "a o face in fiecare zi" eu inteleg in fiecare zi, de luni pana duminica, saptamana de saptamana, luna dupa luna.
Nu (doar) in vacante / concedii, ci in viata de zi cu in zi in care mai ai si scoala sau facultate sau serviciu. Cum reusesti atunci sa ai asa o frecventa. (Intreb la modul general, pe toata lumea, nu pe cineva anume)


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-01-06 23:27:33

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: cat e "prea mult" deja pt voi?

Hmm,la asta nu pot sa raspund. Stiu ca vara,3 luni de zile pot zilnic smile Si am facut-o zilnic,de cateva ori pe zi, vreo luna,si nu aveam nimic.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.