homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Este sau nu insarcinata?


#1 2009-09-04 00:54:30

alin89
Membru
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 3

este sau nu insarcinata?

buna.am si eu o intrebare pt voi.am facut sex acum 2 saptprotejat si neprotejat.si de ieri pana azi pretena mea o avut o stare de greatza.ii posibil sa fi ramas sau de la mancare.....plsss

Offline

 



#2 2009-09-04 01:02:06

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: este sau nu insarcinata?

A facut sex neprotejat. Da,logic ca e posibil sa fi ramas. La 3 saptamani de la contact sa faca un test de sarcina. Si pe viitor fiti responsabili,ce naiba... daca aveti minte destula ca sa va f*teti,aveti minte destula si ca sa rulati un prezervativ.

Offline

 

#3 2009-09-04 01:18:46

Loveable
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2008-02-12
Mesaje: 51293

Re: este sau nu insarcinata?

e posibil sa fi ramas insarcinata daca ati facut sex neprotejat
dar e foarte putin probabil sa ii fie greata de la faptul ca ar fi insarcinata, e prea devreme.


hjarta

Offline

 

#4 2009-09-04 09:18:31

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: este sau nu insarcinata?

sa isi calculeze si perioada fertila smile daca era in perioada fertila a ramas..daca nu..sunt sanse sa nu fi ramas(spun "sunt sanse pt ca metoda nu e infailibila)


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#5 2009-09-04 12:59:59

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: este sau nu insarcinata?

ShineOfBlood a scris:

A facut sex neprotejat. Da,logic ca e posibil sa fi ramas. La 3 saptamani de la contact sa faca un test de sarcina. Si pe viitor fiti responsabili,ce naiba... daca aveti minte destula ca sa va f*teti,aveti minte destula si ca sa rulati un prezervativ.

shine rotfl

greata aia nu are prea mare legatura
ciculul i-a intarziat? sa-si calculeze perioada fertila (cauta pe forum cum se face) si sa faca un test.


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-09-09 11:19:12

andreutza89.dreaming
Full member
Inregistrat: 2009-08-12
Mesaje: 389

Re: este sau nu insarcinata?

fetelor..chestia asta cvu greata ma cam sperie si pe mine...de cand am fost la mare..de fapt de atunci de acolo(atunci am mancat ceva cu pofta si pe urma mi s-a aplecat cum se spune)..m-a apucat un rau si niste greatza   acklad  de nush ce naiba sa mai fac....si numa cand vad mancare ma apuca asa o stare nashpaaaaaa...noi nu prea folosim prezervativul ca eu iau diane35 ,dar nici nu si-a dat drumul in mine niciodata..ce naiba sa mai gandesc...e doar o teama nu?

Ultima oara a fost editat de andreutza89.dreaming (2009-09-09 11:20:01)


“Dragostea noastra a inceput k o scanteie.Niciunul din noi nu a simtit cand sa aprins focul magic intre noi.Tot ce ne amintim e k am fost rapusi de o dragoste  puss si puss  de care nu ne putem vindeca...:k�ra:

Offline

 

#7 2009-09-09 11:53:17

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: este sau nu insarcinata?

Daca ai luat pastilele corect ... nu are ce sa se intample.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#8 2009-09-09 21:03:19

your.dream
Insomniac member
Inregistrat: 2008-06-06
Mesaje: 5368
Site

Re: este sau nu insarcinata?

andreutza89.dreaming a scris:

fetelor..chestia asta cvu greata ma cam sperie si pe mine...de cand am fost la mare..de fapt de atunci de acolo(atunci am mancat ceva cu pofta si pe urma mi s-a aplecat cum se spune)..m-a apucat un rau si niste greatza   acklad  de nush ce naiba sa mai fac....si numa cand vad mancare ma apuca asa o stare nashpaaaaaa...noi nu prea folosim prezervativul ca eu iau diane35 ,dar nici nu si-a dat drumul in mine niciodata..ce naiba sa mai gandesc...e doar o teama nu?

Si diane 35 au efect contraceptiv. Cred k starea de greata e si undeva in mintea ta... incearca sa nu te mai gandesti wink


Iubesc si sunt iubita

Offline

 

#9 2009-09-15 01:00:27

Lexus
New member
Inregistrat: 2009-07-10
Mesaje: 23

Re: este sau nu insarcinata?

ce e mai relevant.. greata sau CM?...
prietena mea are CM normal(si cantitativ si calitativ)... dar dupa 2 luni ...de la contact...are greturi.. cel putin asa a avut in ultimele zile...

*mentionez ca nu i`a intarziat niciodata.. nici macar cu o zi..

Offline

 

#10 2009-09-15 10:00:32

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: este sau nu insarcinata?

Lexus a scris:

ce e mai relevant.. greata sau CM?...
prietena mea are CM normal(si cantitativ si calitativ)... dar dupa 2 luni ...de la contact...are greturi.. cel putin asa a avut in ultimele zile...

*mentionez ca nu i`a intarziat niciodata.. nici macar cu o zi..

daca in astea 2 luni ciclu a fost normal si calitativi si cantitativ eu zic ca nu are de ce sa isi faca griji  smile  oricumsa ia un test de sarcina  ca sa scape de grija  smile


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.