homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nelamurire Logest


#1 2009-09-21 13:29:49

rogvaiv
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 213

Nelamurire Logest

Am luat acum ceva timp Logest din a doua zi de menstruatie 21 de pastilute la recomandarea unui medic, apoi o saptamana pauza. Cand am ajuns la un alt medic m-a certat ca le-am luat gresit si a fost doar noroc ca nu am ramas insarcinata. Mi-a dat Duphaston pt chisturi dar dupa alte 6 luni am renuntat si la el si vreau sa ma apuc din nou de Logest pt contreceptie si reglarea menstruatiei.
Stiu ca ar trebui sa ma duc la (un alt) medic dar deocamdata nu imi permit.
Cine ma lamureste si pe mine cum se ia de fapt? Pe prospect scrie din prima zi, dar eu sunt in a doua deja si vreau sa iau de azi pt ca asa mi-a zis doctorul data trecuta, si nu stiu dupa cate pastilute sunt protejata.


qed

Offline

 



#2 2009-09-21 13:39:16

lady in black
Insomniac member
Inregistrat: 2007-11-28
Mesaje: 8277

Re: Nelamurire Logest

daca incepi de azi esti protejata dupa 7 pastile
exista cabinete de planning unde consultatia e gratuita daca mergi cu carnet de elev/student/adeverinta de la locul de muca

Offline

 

#3 2009-09-21 13:51:22

rogvaiv
Full member
De la: Iasi
Inregistrat: 2008-08-04
Mesaje: 213

Re: Nelamurire Logest

Am inteles. Si le iau corect daca incep de azi, iau 21 de pastilute, fac 7 zile pauza si in a 8-a zi incep o noua folie? Ca asa le-am luat data trecuta si dnul dr a spus ca nu e corect si nu ma duce capul altfel.


qed

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.