homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Masina de spalat.-2


#20 2009-09-29 22:45:18

life
Hero member
Inregistrat: 2008-05-23
Mesaje: 2469

Re: Masina de spalat.

Inseamna ca asa e si la mine ca doar as fi gasit eu unde sa pun tongue

Ms fetele puss


We Have To Be Strong !!!

Offline

 



#21 2009-09-29 22:45:56

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: Masina de spalat.

Cu placere. puss

Offline

 

#22 2010-12-08 11:37:17

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Masina de spalat.

are cineva masina de spalat cu uscator ? este buna ? chiar usuca rufele bine sau tot mai trebuie sa le insir pe undeva pana la uscarea completa ?
consuma mult, asa-i ?  merita investitia ?
poate aveti ceva pareri sau informatii. mersi mult !

Offline

 

#23 2010-12-08 11:41:59

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Masina de spalat.

Adina, multe haine intra la apa de la uscator (cel putin eu am pasit-o urat de tot cand eram la camin si am avut neinspiratia sa bag rufele la uscat). Nu stiu cat consuma si asa, dar gandeste-te cate din hainele tale pot merge la uscator, si vezi daca merita. Dupa ce am patit-o si mi-am nenorocit mai multe haine din seris aia, m-am uitat pe etichete si majoritatea nu pot fi puse in uscator (cel putin de la mine din sifonier).

Offline

 

#24 2010-12-08 11:53:03

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Masina de spalat.

Asta am observat si eu pe multe etichete, cum zice Pill, ca nu e voie sa le bagi in uscator.
Alta chestie pe care am auzit-o - deci nu stiu cat e de avarata dar pare plauzibila - e ca se sifoneaza ca naiba.
Daca le scoti din masina imediat ce-s gata si le pui la intins scuturate si intinse bine, nu mai ai mare lucru de calcat.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-12-08 11:57:58

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Masina de spalat.

eu am masina cu uscator si folosesc programul de uscare numai pentru lenjerii, prosoape si blugi. este f utila din punctul asta de vedere, pun la spalat si uscat lenjeria si in 3 ore o am inapoi pe pat, la fel si prosoapele
deci da, se merita.. si nu trebuie sa mai pui rufele nicaieri apoi, sunt uscate complet
... de consumat, nu stiu nustiu

Ultima oara a fost editat de ioana_4 (2010-12-08 11:58:59)

Offline

 

#26 2010-12-08 12:21:49

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: Masina de spalat.

Asta-i foarte fain, Ioana. Noi cand spalam lenjeria de pat, o intindem prin toata casa, pe usi, la uscat ca pe suport nu incape.

Si mi-am mai amintit ceva, parca auzisem ca prin uscarea la temp mare se si dezinfecteaza hainele, treaba utila mai ales pt lenjerii si prosoape, si cum Adina o sa aiba si bebe - poate se pot baga si hainutele de bebe inauntru ... zic si eu, ca nu stiu, ca n-am bebe.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#27 2010-12-08 12:23:36

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Masina de spalat.

nu stiu asta cu dezinfectatul, dar se poate...

de asta ma bucur cel mai mult de masina asta ca ma scapa de intinsul lenjeriei..daca spalam lenjeria, la fel ca si la tine, nu imi mai ramanea loc pe suport pentru nimic
si mai ales acum cand am catel si se urca in pat, spal f des lenjeria.

Offline

 

#28 2010-12-08 16:36:28

daenarys
Vizitator

Re: Masina de spalat.

ce misto,Ioana smile

 

#29 2010-12-08 18:01:19

ioana_4
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2006-11-13
Mesaje: 62895

Re: Masina de spalat.

offtopic dae, mai profit acum cat pot lol

Offline

 

#30 2010-12-08 18:02:07

daenarys
Vizitator

Re: Masina de spalat.

offtopic
lol

 

#31 2010-12-08 20:54:08

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Masina de spalat.

vin iar si va intreb, gospodinele smile ce ar trebui sa aiba  o masina de spalat (normala fara uscator) ? dupa ce anume sa ne uitam cand alegem ?
in afara de capacitate si clasa energetica (vrem cu 7 kg, clasa A sau A+B). daca aveti o marca anume, ce va incanta la ea ?
eu una m-am oprit la LG-urile alea la care face Andreea Marin reclama.

la fel si la aragaz. pentru ce optati ? plita + aragaz incorporabile sau aragaz normal ? de ce ?
cne are plita si cuptor separat ? ce nu e ok la ele ? avantaje, dezavantaje.
eu vreau aragaz si cele de la Beko mi se par foarte faine.

suntem in goana dupa electrocasnice  shopping si trebuie sa facem si alegeri bune pt urmatorii zeci de ani  box

Ultima oara a fost editat de adina84 (2010-12-08 20:57:53)

Offline

 

#32 2010-12-08 21:04:17

pink_pop
Platinum member
De la: buc
Inregistrat: 2010-05-31
Mesaje: 17154

Re: Masina de spalat.

eu am acasa whirlpool de peste 8 ani si merge ca noua ....deci se merita
plus noi am cautat sa fie cu capac deasupra pentru ca in cazul in care trebuie sa deschizi masina (ai uitat ceva prin buzunare sau cine stie ce alt motiv) sa nu trebuisca sa evacuezi apa si apoi sa o deschizi
in rest cam toate au standard de programe si cam toate fac acelasi lucru ...
in functie de rpm (rotatii pe minut) le stoarce la final ...


viata e roz si roz e lumea toata! hjartahjartahjarta

can a woman make you a millionaire ..yes, but only if you are a billionaire

Offline

 

#33 2010-12-08 21:49:32

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: Masina de spalat.

mai, mi emi se pare ca la uscator sunt foarte intinse lol daca nu le lasi deloc dupa ce s-a terminat programul de uscare mie mi se par chiar bine de tot intinse.

Offline

 

#34 2010-12-09 10:22:05

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Masina de spalat.

adina, subscriu si eu la ce zice ioana, si eu am masina de spalat cu uscator si merita investitia! poti usca orice e din bumbac, inclusiv blugi, tricouri, etc. totul e sa nu aiba imprimeu de niciun fel (autocolant de-ala special pentru haine, imprimeu cauciucat, etc). lenjeria de pat e gata de pus in dulap in 3 ore, prosoapele la fel. sigur ca poti usca si hainute de bebe atata timp cat sunt din bumbac! ideea e ca reduci foarte mult tigania din casa cu rufe intinse peste tot, etc.
daca investitia ti se pare prea mare, cauta un model cu cat mai multe functii (spalare haine sport, etc) si cu turatii cat mai multe la stoarcere (1000-1200) - astea ajuta mult.
in ceea ce priveste aragazul eu as opta pentru doua elemente incorporabile, si neaparat pentru cuptor electric (daca iti place sa-l folosesti la prajituri&co). e clar ca un aragaz obisnuit e mai ieftin insa cuptorul electric face si el toti banii.
acum tu stii cati bani ai, de ce fonduri dispui. am vazut prin oferte aragaz normal pe la 800 de lei, o plita incorporabila+cuptor sunt mai scumpe. nu uita si de hota (daca poti sa o montezi cu evacuare afara ar fi super!).
eu personal ma feresc de Beko, Arctic si alte de-astea, tu faci cum crezi....
pentru buget "de lux" iti recomand Ariston, foarte bune sunt si produsele Whirlpool si Indesit.
daca poti, opteaza pentru frigider total no frost (Indesit are modele asa), e cea mai buna varianta.
repet, depinde mult de buget. daca ai un buget mai generos nu te zgarci, electrocasnicele bune iti usureaza enorm viata.
bafta la cumparaturi smile

Ultima oara a fost editat de alinda (2010-12-09 10:22:25)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#35 2010-12-09 11:03:53

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Masina de spalat.

alinda puss multumesc !
frigider aveam deja de la indesit. foarte bun !
masina de spalat am hotarat sa luam fara uscator. intr-adevar ariston am vazut ca e in topuri dar e si scumputa tongue
si eu as vrea plita si cuptor, dar ne ajung dublu fata de un aragaz. si la ce mobila avem acum va fi foarte greu sa le aranjam in bucatarie. doar pe viitor cand renovam complet bucataria le vom putea incorpora ca lumea.
sotul vrea neaparat cuptor pe gaz pt ca e consumul mai mic. probabil ca asa vom lua.

Ultima oara a fost editat de adina84 (2010-12-09 11:04:09)

Offline

 

#36 2010-12-09 11:12:08

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Masina de spalat.

adina, cu multa placere!
si eu am frigider Indesit si sunt de parere ca e cel mai bun! in ceea ce priveste consumul de curent sa stii ca nu e deloc asa! gazul s-a scumpit suficient de mult incat sa nu mai conteze... cuptorul pe gaz e muuult mai (sa nu zic rau) putin bun, cel electric coace uniform si bine. dar ce sa zic, daca il vei folosi pentru fripturi&co e bun si ala pe gaz...
luati-va acum produsele la care va incadrati dpdv financiar. aveti si alte cheltuieli acum, vine si bebe....
oricum nu te amagi cu gandul ca mai tin electrocasnicele astea o viata, te tin cativa ani si gata. asa ca veti redecora si reutila bucataria in cativa ani lol
noi romanii am cam ramas cu traume din vremea comunista apropo de pretul curentului. marea majoritate a electronicelor si electrocasnicelor de generatie noua consuma putin curent. in plus, o plita pe curent e muuuult mai rapida sa zic asa decat una pe gaz, mancarea fierbe mai repede pe ea smile

Ultima oara a fost editat de alinda (2010-12-09 11:15:51)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#37 2014-01-24 13:13:30

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Masina de spalat.

Voi cum va uscati hainele pe perioada iernii? Ale mele se usuca greu, pentru ca iarna nu pot sta cu geamul deschis, si capata un miros de statut.

Offline

 

#38 2014-01-24 13:22:14

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Masina de spalat.

jean, eu le usuc in casa si se usuca in cateva ore, pt ca e cald.
tie ti se usuca greu in casa? nu le poti pune intr-o baie sau o camera si sa lasi geamul crapat?


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.