homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ajutor de teme pentru la scoala-12


#210 2010-02-06 08:44:24

BratzG
Sr. member
Inregistrat: 2009-02-12
Mesaje: 1222

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Am rezolvat.Mersi oricum:*


eu,tu si restul lumii...

Offline

 



#211 2010-02-11 22:15:23

deeadeea21
Hero member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 2153

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

cine se pricepe la economie?

Offline

 

#212 2010-02-18 21:50:36

maduta
New member
Inregistrat: 2009-11-30
Mesaje: 12

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Hey:* e cineva care se pricepe la chimie?


te iubesc mai mult ca ieri si mai putin ca maine;x

Offline

 

#213 2010-02-25 19:06:06

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

fetelor, are cineva cumva facuta o analiza swot la o anumita firma? ma puteti ajuta? multumesc puss


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#214 2010-02-25 19:39:59

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

smile_my a scris:

fetelor, are cineva cumva facuta o analiza swot la o anumita firma? ma puteti ajuta? multumesc puss

eu am cateva exemple de analize swot, dar pe campanii de relatii publice smile nu stiu in ce masura te-ar putea ajuta pt ca aceste campanii au fost facute pt facultate..

Ultima oara a fost editat de maryu (2010-02-25 19:41:50)


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2010-02-25 19:50:47

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

As avea si eu nevoie de putin ajutor.
Ma intereseaza sa stiu de unde anume - de pe ce site - as putea sa descarc filmulete, documentare despre teoriile cu privire la evolutia omului, la aparitia lui - teoria creationista, teoria darwinista etc, despre controverse intre Biserica si stiinta, despre mediu si viata, despre dezvoltarea durabila a lumii ( concept care inca nu mi-e in clar ce inseamna .. daca se refera la dezvoltarea durabila in sensul exploatarii rationale si eficiente a materiilor prime in conformitate cu potentialul natural - sau daca e vorba despre ALTCEVA - pentru ca prima definitie nu prea are a face cu restul proiectului - stiinta vs. religie ... aparitia vietii pe pamant .. mediul ei de dezvoltare ). Oricum, nu e vorba despre ceva FIX, deci m-ar interesa orice fel de documentar, chiar si mai scurt, care sa atinga cat de cat temele prezentate mai sus ... Oare gasesc ceva pe Google Videos sau stiti ceva CONCRET ? Si as putea sa downloadez de acolo ?

Orice informatie mi-ar fi foarte folositoare ... Multumesc mult de tot !

Ultima oara a fost editat de kdeea (2010-02-25 19:53:28)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#216 2010-02-25 21:26:25

smile_my
Banat
Inregistrat: 2007-07-25
Mesaje: 894

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

maryu, daca poti trimite-mi te rog pe email, orice info ma ajuta. is la facultate, in ultimul an, deci mi-ar folosi ,multu puss


Chiar daca in al noualea cer stelele-si cauta partener sa-l tina cu miere si lapte,tu ai ales sa ramai pe pamint cu iubirea facind legamint, stiind ca in ceruri e frig si e noapte .   hjartahjartahjarta

27+

Offline

 

#217 2010-02-25 21:33:54

Scarlet_Autumn
Sr. member
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 1329

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

kdeea a scris:

As avea si eu nevoie de putin ajutor.
Ma intereseaza sa stiu de unde anume - de pe ce site - as putea sa descarc filmulete, documentare despre teoriile cu privire la evolutia omului, la aparitia lui - teoria creationista, teoria darwinista etc, despre controverse intre Biserica si stiinta, despre mediu si viata, despre dezvoltarea durabila a lumii ( concept care inca nu mi-e in clar ce inseamna .. daca se refera la dezvoltarea durabila in sensul exploatarii rationale si eficiente a materiilor prime in conformitate cu potentialul natural - sau daca e vorba despre ALTCEVA - pentru ca prima definitie nu prea are a face cu restul proiectului - stiinta vs. religie ... aparitia vietii pe pamant .. mediul ei de dezvoltare ). Oricum, nu e vorba despre ceva FIX, deci m-ar interesa orice fel de documentar, chiar si mai scurt, care sa atinga cat de cat temele prezentate mai sus ... Oare gasesc ceva pe Google Videos sau stiti ceva CONCRET ? Si as putea sa downloadez de acolo ?

Orice informatie mi-ar fi foarte folositoare ... Multumesc mult de tot !

kdeea, eu am un documentar facut de bbc - human body, iar in partea 1 este un fragment de vreo cateva minute din cate-mi amintesc in care se vorbeste despre aparitia vietii pe pamant. Mai am niste dvd-uri cu documentare, dar sunt imprumutate cuiva, nu-s sigura dar s-ar putea sa am si acolo cate ceva.


Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

Offline

 

#218 2010-02-26 16:09:26

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Scuze ca raspund asa tarziu, Scarlet smile
Pai ... ar fi ok, macar sa vad despre ce e vorba, dar ... le poti trimite, sau care e ideea ? Ca personal cu siguranta nu avem cum sa ne vedem smile

Mersi smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#219 2010-02-26 16:52:19

Scarlet_Autumn
Sr. member
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 1329

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

il incarc acum pe transfer.ro si cand e gata iti dau linkul. e ok asa?


Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

Offline

 

#220 2010-02-26 17:16:35

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Da, e perfect. Mersi mult, mult de tot. Sper ca nu e prea mare deranjul. Raman datoare puss


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#221 2010-02-26 18:00:18

Scarlet_Autumn
Sr. member
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 1329

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

http://dl.transfer.ro/BBC.The.Human.Bod … 1ab8c0.avi
vezi daca merge smile de pe la min 17 cred ca incepe, cam asa ceva. Daca ai rabdare, uita-te la tot, e f interesant.(de fapt intreaga serie mi-a placut mult). Daca ai nevoie de subtitrare, spune-mi, o am pe undeva prin calc.
probabil deseara sau maine imi primesc inapoi teancul de documentare, poate mai gasesc ceva pe acolo.


Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

Offline

 

#222 2010-02-26 18:25:10

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Da, se vede, mersi mult de tot. Si daca se poate, as avea nevoie de subtitrare, in sensul in care e pentru un proiect si nu prea ar fi ok sa ii prezint profului documentarul fara subtitrare, cu atat mai mult cu cat stiu ca nu stie engleza tongue

Daca ai tu timp .. Si mai vezi ceva ce ar putea atinge temele de mai sus .. te rog mult, mult de tot sa te mai uiti peste documentarele pe care spui ca le primesti; dar doar daca nu te incurca, daca ai timp si chef. E ok oricum. Si mersi din nou ! smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#223 2010-02-27 15:41:34

Desert Rose
Full member
Inregistrat: 2008-10-13
Mesaje: 145

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

supa Si eu as avea nevoie de ajutor,dar pentru licenta... disperat  Am nevoie de minim 10 carti(cursuri),iar eu deocamdata mi-am construit licenta doar cu ajutorul a 5... e adevarat ca am mai folosit pe langa si diferite reviste de specialitate dar tot as mai avea nevoie de alti autori...
Deci tema licentei este "Fondul Monetar International" si rugaminte mea la voi ar fi sa-mi spuneti daca aveti careva cursuri / carti in format electronic,privind tema mea,din orice centru universitar din tara ....De exemplu nu reusesc sa gasesc la biblioteca nici o carte de-a domnului Silviu Cerna sau Cristi Spulbar...sau Parvu Daniela ... nustiu

Ultima oara a fost editat de Andree@ (2010-02-27 15:42:16)

Offline

 

#224 2010-02-27 16:28:08

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Scarlet, imi poti trimite te rog mult subtitrarea, daca iti dau ID-ul meu ( sau oricum altcumva, daca ai tu o alta varianta - un link, stiu eu ... ) ?


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#225 2010-02-27 16:43:04

Scarlet_Autumn
Sr. member
Inregistrat: 2009-09-04
Mesaje: 1329

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

of,scuza-mă, am uitat de subtitrare.
scarlet.autumn - id-ul

Ultima oara a fost editat de Scarlet_Autumn (2010-02-27 16:52:47)


Keep away from people who try to belittle your ambitions. Small people always do that, but the really great make you feel that you, too, can become great.

Offline

 

#226 2010-02-27 17:01:24

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

Te-am adaugat in lista smile


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#227 2010-02-28 21:12:49

cat_eyes
Full member
De la: Blocul vecin
Inregistrat: 2006-07-01
Mesaje: 725

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

smile_my a scris:

fetelor, are cineva cumva facuta o analiza swot la o anumita firma? ma puteti ajuta? multumesc puss

Depinde ce firma ai
s strengtsg
w weakness
o opportunities
t threats

deci.. pentru un salon de exemplu..
s - puncte slabe - concurenta; sa spunem ca mai exista un salon pe aceeasi strada
amplasarea proasta, la colt de strada, nu are flux mare

w - politica de preturi.. cam scump, domle!  rotfl
programul scurt de sambata sau duminica.. fiind weekend, atunci are lumea timp si ar trebuie sa fie deschis, program preluyngit.. nu invers!

o - oportunitati - presupun ca e o cladire mare de birouri in zona.. si ma duc cu oferte la doamne, le fac un mic discount si imi atrag multe cliente deodata
extindere rapida datorita preturilor mici practicate

t - amenintari - e posibil sa se mai deschida un alt salon, pentru ca exista cerere in zona
concurenta

...sper ca ai inteles cat de cat smile cam asa le faceam in facultate.. normal, in functie de firma la care lucram

Offline

 

#228 2010-03-01 19:46:44

deealexx
Hero member
De la: Hu
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 2966
Site

Re: Ajutor de teme pentru la scoala

cat_eyes a scris:

smile_my a scris:

fetelor, are cineva cumva facuta o analiza swot la o anumita firma? ma puteti ajuta? multumesc puss

Depinde ce firma ai
s strengtsg
w weakness
o opportunities
t threats

deci.. pentru un salon de exemplu..
s - puncte slabe - concurenta; sa spunem ca mai exista un salon pe aceeasi strada
amplasarea proasta, la colt de strada, nu are flux mare

w - politica de preturi.. cam scump, domle!  rotfl
programul scurt de sambata sau duminica.. fiind weekend, atunci are lumea timp si ar trebuie sa fie deschis, program preluyngit.. nu invers!

o - oportunitati - presupun ca e o cladire mare de birouri in zona.. si ma duc cu oferte la doamne, le fac un mic discount si imi atrag multe cliente deodata
extindere rapida datorita preturilor mici practicate

t - amenintari - e posibil sa se mai deschida un alt salon, pentru ca exista cerere in zona
concurenta

...sper ca ai inteles cat de cat smile cam asa le faceam in facultate.. normal, in functie de firma la care lucram

S = puncte tari, W = puncte slabe, O = oportunitatile si T = amenintarile.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.