homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Gandacei-4


#58 2010-04-08 07:32:49

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Gandacei

yikes Nu pot sa cred ca ale tale colege prefera sa stea cu gandaci peste tot decat sa dati cu o solutie pentru ca "le ustura ochii"...yikes Cum sa accepti sa stai intr-o camera in care misuna asemenea gandaci purtatori de cine stie ce minuni....E ca si cum ai prefera sa stai murdara.... Mai dar dupa ce dati cu solutiile acelea, se aeristeste, nu stai in camera cat ele actioneaza...

Eu in locul tau as da cat ele sunt plecata si aia e, cand se intorc fapta e consumata.

Offline

 



#59 2010-04-08 11:50:26

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

mai dar e penibil...cum sa stai cu idioteniile alea in camera c te ustura in C*r...cred ca am povestit si eu pe undeva ca in vara aveam niste alea foarte mari si ieseau doar noaptea...ei bine eu cand le vedeam tipam de sculam pe toata lumea fara exceptii....

tati dadea cu solutie si ieseam vreo ora din casa...presupun ca pot iesi si ele macar atat ca sa scapati de ele

Offline

 

#60 2010-04-08 12:05:20

Kleo
Insomniac member
Inregistrat: 2007-12-26
Mesaje: 6597

Re: Gandacei

Black de astia avea prietenul meu unde a stat inainte..vazusem eu cativa si nu stiam ce e cu ei..si la o curatenie generala am dat de un cuib..cahhhhhhhhh...te duci frumos la o farmacie veterinara si ceri fiole pt gandaci...sunt niste fiole cu un continut laptos..pui intr un pulverizator cu 1 l de apa, strangi de pe jos covoare maturi speli si apoi dai cu pulverizatorul peste tot.Lasi sa se usuce si pui covoarele back.Garantez ca nu ami vezi niciun gandac si in plus nu miroase.Baftaaaaaaaaa


Keep trying! Maybe you'll succeed!

Offline

 

#61 2010-04-08 12:37:31

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Gandacei

Pe mine nu m-a ajutat solutia aia de la farmaciile veterinare. In fiecare primavara la noi la bloc ies gandaci de la subsol, bineinteles ca de 3 zile am si eu. Eu am din aia negri si mari grater ies numai noaptea si mi-e o frica de ei de mor. vin prin baie cred, iar camera mea e langa baie si ma trezesc cu ei noaptea pe jos, nici sa dorm nu mai pot. am dat cu sano K300. a mai venit unu intr-o noapte, dar n-avea nici pe draq cum am aprins lumina cuma  fugit, nu stiu unde s-o fi bagat. nu mai stiu ce sa fac, am oroare de gandacii astia.

Offline

 

#62 2010-04-08 13:00:15

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

andrulina a scris:

Pe mine nu m-a ajutat solutia aia de la farmaciile veterinare. In fiecare primavara la noi la bloc ies gandaci de la subsol, bineinteles ca de 3 zile am si eu. Eu am din aia negri si mari grater ies numai noaptea si mi-e o frica de ei de mor. vin prin baie cred, iar camera mea e langa baie si ma trezesc cu ei noaptea pe jos, nici sa dorm nu mai pot. am dat cu sano K300. a mai venit unu intr-o noapte, dar n-avea nici pe draq cum am aprins lumina cuma  fugit, nu stiu unde s-o fi bagat. nu mai stiu ce sa fac, am oroare de gandacii astia.

wow esti sigura ca nu descrii ce era la mine in casa anul trecut????? ooo God numai noaptea misunau prin casa ...ma lua cu lesin cand ii vedeam si tipam ca idioata in toiul noptii...intr-o noaptea m-am dus la ai mei si le-am zis ca avem party in bucatarie...3 erau la numar face-to-face asteptau ..........

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-04-08 13:09:20

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Gandacei

blackberry a scris:

am zis mai sus, nu vor cretinele alea din camera sa dau cu ceva care miroase ca le ustura pe nas, dom`le..
ma gandeam sa incerc acidul ala boric, am citit si pe google alte pareri.. dar ala nu e toxic, nu miroase? Doamne, ma mananca pielea numai cand scriu grater De nu iau si dau pe tot etaju`, si pe hol si pe usile celelalte lol

si "creta" d-aia unde gasesc?

mama lua din bazar...de aia iti spun ca e ceva no name dar ff puternic si de aia cred ca ii extermina pe toti
aaaa si colegele tale prefera sa ia microbi decat sa dea cu spray ...fara creier pe cuvant

Offline

 

#64 2010-04-08 13:12:41

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Gandacei

Eu anul trecut m-am mutat din cauza gandacilor. In vara ( iulie parca) au aparut primii misunatori desi pana atunci nu avusesem probleme iar eu sunt destul de disperata dupa dezinfectat( deci nu cred ca aveau un mediu prielnic). Am dat cateva zile cu Raid am vazut ca nu dispar ( apareau in mod special noaptea cate 1-2), si intr-o saptamana mutati am fost. Avantajul chiriei ca daca era apartamentul nostru nu puteam pleca atat de usor. tongue

Offline

 

#65 2010-04-08 13:18:13

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Gandacei

mel ce fel de creta si care bazar? ca ma duc si eu de urgenta sa cumpar. e eficient? eu am dat cu k300 de la sano, dar tot a aparut unul a doua zi si culmea ca era viu...sunt f rezistenti gandacii astia n-am vazut asa ceva. am auzit ca unii isi intaresc imunitatea daca dai cu acelasi tip de spray. am mai dat azi pe la praguri cu spray sa vad ce-o fi. au si vecinii ca a vb mama cu ei, o sa facem si o deratizare in bloc.
eu fug de ei cand ii vad, mi-e frica tare, cu toate ca stiu ca sunt inofensivi, dar sunt urati rau. bleah.

Offline

 

#66 2010-04-08 13:34:48

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

andrulina cum am spus eu a avut exact la fel si tati a cumparat o solutie foarte tare pe care o dizolva in apa si dadea cu ea pe la colturi in baie si bucatarie si in subsol si asa el  scapat toata scara de gogi ca ceilalti se pare ca preferau sa convietuiasca cu ele roll

Offline

 

#67 2010-04-08 13:49:28

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Gandacei

andrulina a scris:

mel ce fel de creta si care bazar? ca ma duc si eu de urgenta sa cumpar. e eficient? eu am dat cu k300 de la sano, dar tot a aparut unul a doua zi si culmea ca era viu...sunt f rezistenti gandacii astia n-am vazut asa ceva. am auzit ca unii isi intaresc imunitatea daca dai cu acelasi tip de spray. am mai dat azi pe la praguri cu spray sa vad ce-o fi. au si vecinii ca a vb mama cu ei, o sa facem si o deratizare in bloc.
eu fug de ei cand ii vad, mi-e frica tare, cu toate ca stiu ca sunt inofensivi, dar sunt urati rau. bleah.

la bazarul de la rusi langa brick a gasit mama creta de genu ala

Offline

 

#68 2010-04-08 13:51:38

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: Gandacei

wild_wind a scris:

ptr gandacii de bucatarie...cumparati de la orice farmacie acid boric
in ceva,amestecati in parti egale,acid boric cu zahar pudra si cu pesmet si presarati de-a lungul bucatariei sau sertarelor...nu este toxic insa ptr ca e dulce,atentie daca aveti animale,sa nu ajunga la praf...
gandacii nu ii veti vedea cu picioarele in sus,dar vor disparea....va asigur garantat

black...incearca asta....si nu, nu miroase a nimic...


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#69 2010-04-08 13:55:23

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Gandacei

ce solutie miss din aia de la farm veterinara?
ms mel, o sa ma duc maine sa caut creta din aia ca si asa ma duc la sala. sper sa nimeresc la bazar ca n-am fost niciodata.

Offline

 

#70 2010-04-08 14:01:18

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Gandacei

nush exact cum se cheama dar stiu ca e foarte tare

daca vrei intreb

Offline

 

#71 2010-04-08 14:01:37

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: Gandacei

se vede bazaru e exact cum traversezi pe la trecere..

Offline

 

#72 2010-04-08 14:14:44

andrulina
Addicted member
Inregistrat: 2008-09-17
Mesaje: 10759

Re: Gandacei

ms fetelor. da miss intreaba te rog, imi fac aprovizionarea cu tot ce exista pe piata pt gandaci lol

Offline

 

#73 2010-04-08 19:11:55

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

be_happy a scris:

yikes Nu pot sa cred ca ale tale colege prefera sa stea cu gandaci peste tot decat sa dati cu o solutie pentru ca "le ustura ochii"...yikes Cum sa accepti sa stai intr-o camera in care misuna asemenea gandaci purtatori de cine stie ce minuni....E ca si cum ai prefera sa stai murdara.... Mai dar dupa ce dati cu solutiile acelea, se aeristeste, nu stai in camera cat ele actioneaza...

Eu in locul tau as da cat ele sunt plecata si aia e, cand se intorc fapta e consumata.

hello :-b nu pricepi ca tot caminul colcaie probabil de gandaci ? si eu inca am cea mai buna camera, ca am aranjat cu admin sa le vad pe toate si sa-mi aleg. ma rog forgetit
ms wild, o sa incerc cu acidul ala, deocamdata.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#74 2010-04-09 07:01:03

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Gandacei

blackberry a scris:

hello :-b nu pricepi ca tot caminul colcaie probabil de gandaci ? si eu inca am cea mai buna camera, ca am aranjat cu admin sa le vad pe toate si sa-mi aleg. ma rog forgetit
ms wild, o sa incerc cu acidul ala, deocamdata.

Hellloo!!!! Nu ma refeream la tine ci la colegele tale...de ele ziceam ca e ciudat ca accepta sa stea intr-o camera cu gandaci decat sa suporte putin eventualul miros de chimicale...Dar ma rog, e prea mult pentru unii  roll

Ultima oara a fost editat de be_happy (2010-04-09 07:03:17)

Offline

 

#75 2010-04-10 13:23:09

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

bai, acid boric n-am gasit nicaieri, am fost la veterinara si mi-a dat "super killer 25 EC" .. o fi bun de ceva? sad mi-a zis sa l dizolv la 1 litru, dar cred ca pun mai putina apa sa fie mai puternic.. si .. cum fac cu proastele alea? ca trebuie sa aerisesc dupa asta presupun.. ma gandeam sa dau in weekend, dar alea nu pleaca acasa, se duc o data la 5 luni sad c faaaac ?


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#76 2010-04-10 13:35:47

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Gandacei

si.. cand dau cu spray cu solutia aia, las asa.. si dupa cand aerisesc nu trebuie sa spal pe jos solutia aia? sau cum? grater ca bineinteles ca n-am cu ce sa spal sad


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.