homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Care o fi problema?


#1 2009-10-20 12:55:34

ciubby
New member
Inregistrat: 2008-11-05
Mesaje: 29

care o fi problema?

buna....m-am hotarat sa va scriu pt ca nu stiu ce mi se intampla. mi-am inceput viata sexuala de 1 an de zile si de atunci am inceput sa iau si antibebe. problema e ca oricat de lung ar fi preludiu nu ma mai excit ( cand eram virgina ma mai ecitam si eu) si cred k de asta ma doare si cand ma penetraza, partenerul meu incearca sa isi dea drumul cat mai repede pt k eu nu ma umezesc deloc. vreau si eu un sfat fetelor ca nu imi place deloc ce mi se intampla. oare eu sunt de vina?

Offline

 

#2 2009-10-20 13:03:07

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: care o fi problema?

te simti suficient de atrasa de partener? nu te exciti deloc, sau nu te umezesti?
un mare sfat: daca te doare, nu continua. risti sa te alegi cu vreo rana. nu e bine nici el sa termine repede, ca asta va fi o pb mai tarziu.
ai vreun complex cand faceti sex, ti-e teama de ceva?

Ultima oara a fost editat de anca90 (2009-10-22 09:00:20)

Offline

 

#3 2009-10-20 13:35:35

ciubby
New member
Inregistrat: 2008-11-05
Mesaje: 29

Re: care o fi problema?

anca90 a scris:

te simti suficient de atrasa de partener? nu te exciti deloc, sau nu te umezesti? poti incerca si cu lubrifiant, insa eu am avut rezultate abia cand am lucrat la psihic.
si un mare sfat: daca te doare, nu continua. risti sa te alegi cu vreo rana. nu e bine nici el sa termine repede, ca asta va fi o pb mai tarziu.
ai vreun complex cand faceti sex, ti-e teama de ceva?

sunt foarte atrasa de partenerul meu il iubesc, e omul cu care o sa ma casatoresc de asta mi-am si inceput viata sexuala cu el..... nici nu ma excit si nici nu ma umezesc, el chiar incearca sa ma faca sa ma simt bine ma atinge in toate zonele dar degeaba, iar de durut ma doare pana intra ca apoi nu mai am nimic si nu am nicio rana nimic pt ca am fost la doctor. nu stiu daca am vreun complex iar teama nu prea am ... poate o fi si varsta eu am 26 de ani ... nu stiu ce sa mai zic

Offline

 

#4 2009-10-20 13:45:21

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: care o fi problema?

poate pt tine sunt prea puternice AC , mergi si vb cu medikul care ti le-a prescris si zii exact ce ne-ai zis si noua si o sa ti le schimbe...asa pateam eu la primul contact, dar daca o faceam de mai multe ori vai...vai...ce ma umezeam, deci vb cu medikul tau..sau puteti folosi si lubrefiant, dar cel mai bine mergi la medik...


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#5 2009-10-20 13:50:53

ciubby
New member
Inregistrat: 2008-11-05
Mesaje: 29

Re: care o fi problema?

bella-yzaura a scris:

poate pt tine sunt prea puternice AC , mergi si vb cu medikul care ti le-a prescris si zii exact ce ne-ai zis si noua si o sa ti le schimbe...asa pateam eu la primul contact, dar daca o faceam de mai multe ori vai...vai...ce ma umezeam, deci vb cu medikul tau..sau puteti folosi si lubrefiant, dar cel mai bine mergi la medik...

daaaa pai dupa ma umezesc si eu si chiar nu simt nicio durere, oricum o sa merg sa vb cu doctora mea. eu iau de o luna yasmin mi le-a prescris doctora iar cand am inceput sa iau antibebe mi-e prescris de la dr de planing marvelon care nu mi-au mers deloc apoi am luat diane 35 pt ca aveam unele probleme cu acneea. oricum multumesc de sgaturi fetelor  puss

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-10-20 14:39:35

bella-yzaura
Full member
De la: iasi
Inregistrat: 2009-04-06
Mesaje: 728

Re: care o fi problema?

si eu iau yasmin si la fel patesc, dar in rest nu am probleme cu ele....


Daca am fi picaturi de ploaie/N-am avea nevoie de lacrimi/Daca am fi cuvinte/N-am avea nevoie de marturisiri/Dar cum suntem oameni/Avem nevoie de dragoste!!!

Offline

 

#7 2009-10-20 14:51:36

Melany1
Banat
Inregistrat: 2008-02-07
Mesaje: 8186

Re: care o fi problema?

mai exista si lubrifiant
si 2 nu vad de ce sa-si dea drumu repede ca sa te umezesti,ca sperma nu are efect de lubrifiant
scuze da asta mi se pare o tampenie
luati un lubrifiant ,schimba Ac sau foloseste prezervativul

Offline

 

#8 2009-10-20 16:32:43

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: care o fi problema?

eu am inteles ca nu de asta isi da drumul repde, ci sa termine repede partida, sa n-o mai doara.
ciubby, inainte sa iei anticonceptionale ati facut sex? acum faceti cu sau fara prezervativ?
daca te doare doar la inceput, pe urma iti place, te umezesti?

n-am inteles cum zici ca te simti atrasa de el, dar nu te exciti: "nici nu ma excit si nici nu ma umezesc, el chiar incearca sa ma faca sa ma simt bine ma atinge in toate zonele dar degeaba". in preludiu simti ca il doresti, ca vrei sa faceti dragoste? ai acea dorinta puternica fata de el? sau in ce fel te atrage?

Offline

 

#9 2009-10-20 22:33:45

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: care o fi problema?

Anca, ziceai mai sus ca "eu am avut rezultate abia cand am lucrat la psihic". Cum anume ai lucrat, ce ai facut? tongue


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.