homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Urmarile vaccinului Gardasil


#1 2009-10-24 13:59:47

michidoo
Full member
Inregistrat: 2008-12-24
Mesaje: 399

Urmarile vaccinului Gardasil

Mai jos sunt cateva marturii ale unor copile sau tinere care au probleme de sanatate in urma administrarii vaccinului Gardasil. Cele moarte nu mai pot vorbi dar povestesc parintii pentru ele.

Nu am de gand sa discut (in)eficienta vaccinului din punct de vedere medical. Nu ma pricep la asa ceva. Nici nu vreau sa deschid o discutie despre importanta vaccinarii. Vreau doar sa vedeti care au fost unele efecte. Marturii ale oamenilor, nu cuvinte si cifre citite intr-un articol. Mai departe, informati-va cat de mult puteti inainte de a lua o decizie pentru voi sau pentru fiicele voastre.

Si filmele:

Gabrielle Swank:, o fata care stie ca va muri ?


Christina Richelle Tarsell ? decedata


Megan, decedata ?


Ashley Ryburn, istorisind calvarul de dupa ?


Mikaela, inainte si dupa ?


Becca Hougas, doar 11 ani:


Brittney, 23 ani:


Tanara Kenzie, inainte si dupa vaccin ?


Mai multe cazuri prezentate in mass-media:

Offline

 



#2 2009-10-24 16:14:27

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Urmarile vaccinului Gardasil

saracele fete neutral cam asa se intampla atunci cand acceptam sa fim cobai... noi sau, mai grav, copiii nostri.........


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#3 2009-10-24 16:16:50

claudia78
Insomniac member
Inregistrat: 2008-01-05
Mesaje: 6876

Re: Urmarile vaccinului Gardasil

eu zic ca e la fel si cu antigripalul asta nou.........
nu stiu de ce dar si eu sunt f reticenta fatza de vaccinurile noi, netestate suficient, numai in graba pt a aduce bani multi companiilor producatoare sad

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.