homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Cauterizarea


#1 2006-11-06 20:39:12

Noxa
Membru
Inregistrat: 2006-11-06
Mesaje: 1

Cauterizarea

Am facut o cauterizare acum 11 zile... iar acum trebuie sa incep tratament cu ovule Colpotrophine. Sunt tare nedumerita d faptul dak, timp de 10 zile cat dureaza ac tratament, trebuie sa fac spalaturi asa cum faceam inainte (am mai folosit ovule pt a trata o secretie), adik seara inainte sa folosesc ovulul si dimineata k sa indepartez resturile....dar mi-e teama k dak fac asta nu o sa fie bine pt vindecarea ranii. Va rog raspundeti-mi k sa fac tratamentul corect!!!!!!! Multumesc, Nicoleta

Offline

 



#2 2006-11-06 20:42:32

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: Cauterizarea

citeste prospectul. si asteapta sa-ti raspunda doctoressa maine.


Nobody home

Offline

 

#3 2006-11-07 11:01:42

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Cauterizarea

Colpotrophine este un produs pe baza de estrogen....nu se indica, dar nici nu se contraindica spalaturile vaginale in timpul utilizarii....asadar cred ca e ok sa te speli in vagin dimineata, pentru a indeparta resturile...seara insa, inainte de aplicarea ovulului, cred ca ar fi un exces de zel sa te speli in vagin


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#4 2007-02-20 18:46:18

zgabeartza
New member
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 17

Re: Cauterizarea

As mai avea si eu o intrebare...Pretul pentru o cauterizare cam cat este? Daca merg la un cabinet particular stiu ca tarifele sunt scrise pe undeva...dar daca merg la un spital exista un pret fix? Sau dau eu doctorului cat consider?

Imi cer scuze daca s-a mai spus asta undeva...am cautat si nu am gasit nimic...

Offline

 

#5 2007-02-21 01:30:51

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Cauterizarea

pai la particular e pret fix...in spital nu ar trebui sa platesti...de aia avem asigurare medicala,nu?

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.