homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.-2


#20 2009-10-31 16:24:58

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

Fetelor daca tot s-a deschis subiectul asta, eu sunt din Bucuresti si intotdeauna am fost complexata de sprancele mele. Nu stiu sa ma pensez si nici sa-mi dau forma asa ca arata super aiurea.
Vreau sa merg la o cosmeticiana sa-mi dea o forma corespunzatoare pentru fizionomia mea si eu dup-aia doar sa ma pensez dupa forma aceea. Eventual as vrea sa mi le si vopsesc sau tatuez. Dar primul lucru si cel mai important e sa ma pensez si sa-mi dea neaparat o forma.

Aveti sa-mi recomandati si mie pe cineva ca lumea in Buc ??? As da un ban dar sa stiiu ca arata ca lumea.
Pleaseee  rugaciune


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 



#21 2009-10-31 17:35:43

aadriana
Sr. member
Inregistrat: 2009-03-09
Mesaje: 1877

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

dianah a scris:

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?pid=1271152#p1271152
aici am pus o poza cu sprancenele mele tatuate.e tatuaj semipermanent si tine cativa ani.

Dianah, esti prima fata cu sparancene tatuate pe care am vazut-o eu, si pot sa zic ca arata foarte bine smile In rest eu doar uratenii de sprancene am vazut! Poate de aia mi-am si fixat ideea ca nu imi plac sparncenele tautuate chicot


Si de ma vei iubi,/ Peste crivatul iernii ce vine.../ Fara brate, cu ochii pustii,/ N-am sa mai am ce intinde spre tine.... [Adrian Paunescu- Copaci fara padure]

Offline

 

#22 2009-10-31 19:53:40

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

ha, ce topic lol mie-mi plac insa cu o conditie: sa ai bun-gust. am impresia ca andreea mantea le are tatuate, sper sa nu ma insel. si sunt super smile si inca ceva, blonda cu sprancene tatuate .. no way neutral


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#23 2009-11-02 08:36:43

dianah
Sr. member
De la: Zalau
Inregistrat: 2009-02-09
Mesaje: 1877
Site

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

blackberry a scris:

ha, ce topic lol mie-mi plac insa cu o conditie: sa ai bun-gust. am impresia ca andreea mantea le are tatuate, sper sa nu ma insel. si sunt super smile si inca ceva, blonda cu sprancene tatuate .. no way neutral

http://i0.data.viva.ro/C7372DE24449742A … antea1.jpg
dap,si eu zic ca le are tatuate  chicot
dar de bahmuteanca ce ziceti?le are,sau nu,tatuate?
http://www.revistavip.net/static/images … 1085_a.jpg

Ultima oara a fost editat de dianah (2009-11-02 08:50:11)


5 Octombrie 2012 a venit pe lume minunea noastra hjarta
Larisa Ema,mami si tati te iubesc pana la cer si inapoi!!!

Offline

 

#24 2010-12-29 20:27:12

whitecat
New member
Inregistrat: 2010-12-29
Mesaje: 5

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

Dupa ce m-am gandit si m-am razgandit cam un an, mi-am facut curaj si mi-am tatuat si eu sprancenele. A iesit super, sunt f multumita. Sunt facute fir cu fir si accentueaza forma si culoarea lor naturala. De durut pot sa zic ca a durut putin, cam ca la pensat, dar asta e. Culoarea era mai inchisa la inceput si m-am speriat dar acum s-a mai dus un pic si arata natural. Eu am dat 200 ron si sunt din Iasi. E o tipa care vine si acasa la tine daca vrei .Cum mai strang niste banuti vreau sa-mi fac si contur la ochi (poate si la buze Hi Hi)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2011-02-01 14:15:26

maziluluci
New member
Inregistrat: 2011-02-01
Mesaje: 7

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

Mi-am tatuat sprancenele  in urma cu un an. M-a costat 210 E. Rezultatul a fost unul dezastruos. Mult prea arcuite, nenaturale, subtiri si deloc EGALE. Pigmentul a sarit din prima luna si am ramas cu un maro care batea spre portocaliu. Ea face tuturor aceeasi spranceana (zice ea ca aia e forma corecta) indiferent de forma fetei. Nu mai aveti incredere in orice fatuca posesoare de salon, ca sa nu patiti ce am patit eu. Am avut mult de tras in urma acestei experiente.

Offline

 

#26 2011-02-01 14:31:14

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

maziluluci ai warn pt postare multipla si reclama negativa.
citeste regulamentul te rog

Offline

 

#27 2011-02-06 22:40:00

just_alinutzaa
Membru
Inregistrat: 2011-02-06
Mesaje: 1

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

Chiar asta cautam- tatuarea sprancenelor, este un lucru ce mi-l doresc maxim, am cautat pe net si am vazut ca nu multe persoane au rezultatul mult dorit..sper sa nu am ghinion...dar cred, ca depinde foarte mult de locul unde mergi  si bineinteles de persoana care face acest lucru, nu?
maziluluci - cand mai exact ti-ai tatuat sprancenele?Dupa ce am citit ce-ai scris am dat un search pe google si sa stii ca eu am dat peste niste rezultate excelente, pe tine cat te-a costat mai exact?

Offline

 

#28 2011-11-08 16:57:52

claudia31
New member
De la: ilfov
Inregistrat: 2010-02-05
Mesaje: 5

Re: Tatuarea spr?ncenelor. Avantaje şi dezavantaje.

www.blooms.ro si http://www.fda.gov/cosmetics/productand … 108530.htm de aici am citit eu despre tatuajele la sprancene inaite sa le fac.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.