homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vancomicina


#1 2009-11-08 17:08:52

Diana888
Full member
Inregistrat: 2008-07-24
Mesaje: 605

Vancomicina

Fetele am fost la ginecolog si mi-a prescris vancomicina ptr mine si prietenul meu,nu am gasit pe niciunde vancomicina capsule mi s-a spus la framacie ca nu se gasesc in farmacii decat sub forma injectabila si care sunt ffff scumpe m-ar ajunge aproximativ 14 mil si ptr mine si pentru prietenu meu.A luat cineva vancomicina vreodata?? Stiti ceva despre aceste pastlie???


"De la sublim la ridicol nu e decat un pas" (Napoleon Bonaparte)

Offline

 



#2 2010-01-12 23:07:31

mayll
Membru
Inregistrat: 2010-01-12
Mesaje: 1

Re: Vancomicina

Vancomicina sau vanco cum este numita in lumea medicala,este foarte scumpa dupa cum zici tu,eu zic sa mai testezi secretia pentru clindamicina.Clindamicina este foarte des folosita in locul vancomicinei,dar testeaza te rog sensibilitatea germenului la Clindamicina sa nu faci tratament degeaba.Clindamicina este mai iefina 50 ron cutia pt un tratament complet la un adult trebuie cam 3 cutii(28 fiole).Se gaseste la lanturile ropharma daca faci comanda de la farmacie.
Am vrut sa fiu de ajutor daca nu reusesti sa dai de ea adresa mea de mail e larisaabra@yahoo.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.