homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

O nelamurire legata


#1 2009-11-13 14:27:55

anduta 24
New member
Inregistrat: 2009-10-31
Mesaje: 17

o nelamurire legata

buna ziua.saptamana trecuta mai exact pe data de 2 noiembrie am fost operata la picior de nev pigmentar.operatia sa desfasurat cu anestizie locala si nu a presupus internare decat 24 ore si fara repaus.iau diane 35 de 2 ani de zile iar medicul chirurg mi-a zis ca nu e nevoie sa le intrerupt.la o saptamana de la operatie am avut contact sexual cu prietenul meu.problema este urmatoare menstruatia mi-a venit normal, insa cand am fost la medicul ginecolog acesta a fost foarte inversunat de faptul ca chirurgul nu mi-a zis sa le intrerupt ca acest lucru trebuia facut cu minim 48 de ore inainte.intrebarea mea este urmatoare daca am fost operata cu o saptamana in urma, am avut contact sexual dupa 7 zile de la opearatie iar mentruatia mi-a venit este posibil sa raman insarcinata?

Offline

 



#2 2009-11-14 16:40:36

calypso
Full member
Inregistrat: 2008-05-12
Mesaje: 558

Re: o nelamurire legata

Din cate stiu eu anestezia locala nu afecteaza protectia data de anticonceptionale. In plus zici ca ti-a venit si menstruatia, care banuiesc ca a fost normala, nu? Deci nu prea vad de unde ar fi sanse sa fii insarcinata!


Drumul spre iad e pavat cu bune intentii!

Offline

 

#3 2009-11-17 16:35:08

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: o nelamurire legata

anduta 24 ai warn pt postare multipla. citeste regulamentul si respecta-l.
topic inchis

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.