homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme stomac !!!-2


#20 2014-01-19 10:06:43

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Probleme stomac !!!

am vazut ca exista teste de intolerantza alimentara, poate ajuta

Offline

 



#21 2014-01-19 20:52:20

cinderela
Hero member
De la: Oradea
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 2627

Re: Probleme stomac !!!

alexa, cand ai probleme cu scaune moi si dese cel mai bine ajuta o banana, si e mai natural ca orice medicament, sau poti manca orez. si daca cumva ai dureri rectale dupa o criza din-asta este unguent care ajuta (si eu tot am in plan sa il cumpar) daca vrei iti spun sau scriu aici daca nu e reclama.
pentru reversul medaliei, adica constipatie, eu de obicei consum iaurt de baut, kefir...chestii de genu. dar si portocalele sau prunele sunt bune.
sa stii ca si eu observ ca fac mai urat in perioadele mai stresate, incearca sa nu pui totul la suflet si eventual un ceai de tei sau galbenele nu strica. produse gen colon help si alte magarii nu recomand deloc, ceaiurile naturale pentru colon auzisem si eu ca sunt benefice...sa ne spui cum e la gust. sanatate!


'Cause I've got you to make me feel stronger /When the days are rough and an hour feels much longer /Yeah when I got you to make me feel better /When the nights are long they'll be easier together...hjartahjartahjarta...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.