homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Accidente;)


#1 2009-12-05 20:17:15

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Accidente;)

As vrea sa stiu daca ati avut vreodata accidente in pat...(de ex: s-a spart prezervativul...sau a alunecat)...A avut ceva urmari aceasta situatie?(sarcina, boli cu transmitere sexuala) Daca da...atunci cum le-ati depasit?wink patfierbinte

Ultima oara a fost editat de Orange (2009-12-06 12:12:10)


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

#2 2009-12-05 20:19:51

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Accidente;)

Orange, eu nu reusesc sa te inteleg. Tu vrei sau nu sa faci sex cu baiatu ala? Daca da, fa-o, ti-am mai zis si la alt topic, fara sa te gandesti daca se rupe prezervativu, daca aluneca, daca nu stiu ce, ca in felu asta o sa ajungi "virgina la 30 de ani". Daca esti atat de preocupata ia anticonceptionale si astfel nu-ti mai pui problemele astea stupide.

Si nu mai deschide o mie de topicuri, posteaza la unul tot ce ai de intrebat...

Ultima oara a fost editat de piie (2009-12-05 20:22:16)

Offline

 

#3 2009-12-05 20:22:02

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: Accidente;)

nu am avut niciodata, in 4 ani, accidente smile o singura data am luat pastila de a doua zi si asta de nebuna ca mi se parea mie ca... nush ce lol
cat despre boli si sarcina niciodata smile
singura chestie care sa mi afecteze viata sexuala a fost candida diablo da se rezolva repede la gineco smile

si cel mai importanta orange... daca stii ca baiatul de langa tine e si el la fel de responsabil ca si tine nu ar trebui sa-ti faci probleme smile


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#4 2009-12-05 20:22:20

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Accidente;)

eu asta cu prez n-am patit-o niciodata (si nici nu stiu cum se poate intampla, pt ca am facut testul ala cu prez umplut cu apa... ajunge cat un balon pt copii... deci oricat spui ca e de "mare" el... tot nu justifica ruperea... doar sa fie prez cu defecxt din fabrica).

in schimb am folosit metoda calendarului, cu cele mai neasteptate si frumoase urmari big_smile acu is in luna a opta smile eu ma bucur, pt ca mi-am dorit un bebe f mult, chiar daca nu era programat inca. dar daca nu vreti... NU folositi metoda asta (decat, poate, daca aveti ciclul la minut). eu in ziua in care am ramas gravida asteptam ciclul... eram in ultimele zile de ciclu (la mine era neregulat).


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#5 2009-12-05 21:12:41

Orange
Full member
Inregistrat: 2009-12-04
Mesaje: 723

Re: Accidente;)

piie a scris:

Orange, eu nu reusesc sa te inteleg. Tu vrei sau nu sa faci sex cu baiatu ala? Daca da, fa-o, ti-am mai zis si la alt topic, fara sa te gandesti daca se rupe prezervativu, daca aluneca, daca nu stiu ce, ca in felu asta o sa ajungi "virgina la 30 de ani". Daca esti atat de preocupata ia anticonceptionale si astfel nu-ti mai pui problemele astea stupide.

Si nu mai deschide o mie de topicuri, posteaza la unul tot ce ai de intrebat...

hey...am intrebat si eu....e alt subiect...putsina legatura are cu anteriorul....Imi cer scuze daca te deranjeaza in vreun fel big_smile

totul  e innainte..o s-o facem si o sa fie bine pentru ca il iubesc si ma iubeste


Am invatat ca nu merita sa irosesti nici macar o clipa din viata pentru a te gandi la oamenii care nu iti plac sau nu te plac hjarta Va pup si aveti grija de vOi hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-12-05 21:18:14

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: Accidente;)

Nu e vorba ca ma deranjeaza pe mine personal, doar ca ar fi mai simplu sa postezi la un aingur topic, astfel toata lumea ti-ar intelege povestea.

Ma bucur ca te-ai decis. Succes smile

Ultima oara a fost editat de piie (2009-12-05 21:18:44)

Offline

 

#7 2009-12-05 22:54:25

anabella_n
Hero member
Inregistrat: 2009-04-17
Mesaje: 4555

Re: Accidente;)

am avut o singura data probleme cu un prezervativ care s-a rupt si o data cu unul care a alunecat inauntru.
dar astea sunt cazuri destul de rare, nu e o regula ca la oricine sa se intample
cele mai sigure raman tot pilulele, mai ales daca te decizi asupra unei vieti sexuale regulate. bineinteles, luate dupa un set de analize si doar la recomandarea medicului

Offline

 

#8 2009-12-05 23:08:55

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Accidente;)

la noi nu s-a rupt niciodata. a alunecat o data, ramanand la mine. foloseam love plus, care pe vremea aia erau cam mici.. insa, gama noua e ok.
in rest nu am avut neplaceri din cauza lor.

asa eram si eu la inceput de tot. ma stresam foarte tare ca se va intampla nenorocirea, incet incet m-am relaxat...

Offline

 

#9 2009-12-05 23:19:02

cornflower
Hero member
Inregistrat: 2006-11-02
Mesaje: 2053

Re: Accidente;)

eu am avut cu prezervati rupt, dupa el pastila de a 2 zi .. care nu si-a facut efectul (luata corect) si dupa am facut avort .... si am mers mai departe fara sa imi pese, daca imi pasa sufeream...  ce ca vantul vine, ca vantul trece

Offline

 

#10 2009-12-05 23:19:13

oricine25
Full member
Inregistrat: 2009-05-26
Mesaje: 223

Re: Accidente;)

Orange, av?nd ?n vedere că sunteţi am?ndoi virgini, sunt şanse să aveţi probleme; e bine să fii pregătită să te confrunţi cu ele. Dacă nu eşti, răm?neţi la alte activităţi ?n 2...

Offline

 

#11 2009-12-05 23:25:10

taniusha
Full member
Inregistrat: 2009-06-17
Mesaje: 275

Re: Accidente;)

de 2 ani jumate miam inceput viaata sexuala...si o singura data sa rupt prezervativul...chiar prima data cand am facuto rotfl si am luat pastila de a doua zi...atunci nici nu ne dadusem seama ca sa rupt...eu am inceput sa simt intradevar ceva placere...nu doar durere..si inca mam mirat, cum asa brusc sa facut bine smile si el la fel smile eram ambii virgini insa am trecut peste asta a fost ok smile iau ac..si e super bine big_smile boli..o singura data candida.. big_smile

Offline

 

#12 2009-12-05 23:32:46

puffball
Sr. member
De la: wonderland
Inregistrat: 2009-04-23
Mesaje: 1687

Re: Accidente;)

niciodata nu ni s-a intamplat nimic de genu`, din fericire! Iar acum iau pastile deci nu are ce sa se intample lol

Offline

 

#13 2009-12-06 00:48:19

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: Accidente;)

anabella_n a scris:

am avut o singura data probleme cu un prezervativ care s-a rupt si o data cu unul care a alunecat inauntru.
dar astea sunt cazuri destul de rare, nu e o regula ca la oricine sa se intample
cele mai sigure raman tot pilulele, mai ales daca te decizi asupra unei vieti sexuale regulate. bineinteles, luate dupa un set de analize si doar la recomandarea medicului

subscriu la tot


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#14 2009-12-06 13:29:44

Khristall
Insomniac member
De la: Casuta noastra
Inregistrat: 2007-10-08
Mesaje: 9783

Re: Accidente;)

niciodata nu s`a rupt prezervativul. am luat anticonceptionale 1 an jumate si din motive de snatate le`am lasat si fol prezervaitvul.


Mamica de strumfulet... bebe 19 iulie 2013 hjarta

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.