homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ce vrea de fapt?


#1 2009-12-08 22:37:25

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

ce vrea de fapt?

problema mea sta in felul urmator....in urma cu o luna am cunoscut un tip care l-a inceput nu m-a atras deloc. eram singura in parc, el era cu amicii lui....la un moment dat unul din baieti s-a bagat in seama cu mine ..sm inceput sa discutam tot felul de chestii...si dupa vreo 10 minute au venitg toti langa noi.el a trebuit sa plece si eu am ramas in compania celorlalti.printre ei se afla un tip care parea foarte increzut...se credea cel mai tare dintre toti...era si cel mai dragut. la un moment dat s-a asezat pe banca langa mine si mi-a cerut sa ii dau telefonul....si fara sa fiu atenta si-a dat un apel de pe teleonul meu ca sa imi afle numarul.m-a deranjat chestia asta pentru k eu nu vroiam sa ii dau nr, dar nu i-am mai spus nimic. se facuse tarziu si eu am plecat spre casa. cand am ajuns in casa m-a sunat si mi-a spus ca s-a indragostit de mine...(normal k nu l-am crezut...nu cred in dragoste la ?rima vedere). a doua zi m-a sunat din nou si mi-a propus sa ne intanim....am acceptat destul de greu..pt k eu sunt mai rusinoasa din fire..si ne-am intalnit.
deja incepuse si mie sa imi placa de el.... dupa a mai urmat inca o intalnire si el deja isi daduse seama k il plac . apoi s-au mai rarit si telefoanele si invitatiile in oras. dupa ce am observat ca nu ma mai cauta i-am trimis unmesaj sa i l-am intrebat daca asta era scopullui...sa a faca sa ma indragostesc de el si apoi sa nu ma mai bage in seama. m-a sunat si in seara respectiva a venit la mine...a stat circa 10 min pt k mai avea treaba si in alt loc. dupa ce a plecat m-a sunat si m-a intrebat dak nu pot s aii imprumut niste bani pana a doua zi.. i-am dat si urma sa astept sa ma sune ziua urmatoare..ceea ce nu s-a mai intamplat.l-am tot cautat eu...nu a raspuns nici la mesaje nici la telefoane vreo doua zile....iar cand a binevoit sa vb cu mine a spus ca a fost ocupat..k trece printr-o perioada mai grea la servici si isi cere scuze..l-am crezut...am zis hai sa fie cum zice el. intr-o seara trebuia sa ne intalnim si nu a mai aparut.knd incercam sa il sun imi dadea ocupat si nu raspundea nici la mesaje.ziua urmatoare si-a cerut din nou scuze.dar a avut ceva probleme la serivici si ca o sa ma caute el. au trecut 3 zile de cand astept sa sune. de bani nu a mai pomenit deloc...cu mine nu stiu ce ganduri are..dar chestia nasoala e ca mie imi place de el...
voi ce spuneti?merita sa il mai caut daca el nu ma cauta deloc?cum sa fac sa imi recuperez banii?

Offline

 

#2 2009-12-08 22:41:53

wild_wind
Platinum member
De la: tara nimanui
Inregistrat: 2008-08-14
Mesaje: 23906

Re: ce vrea de fapt?

pot sa iti spun ca te-a pacalit? si inca frumos???
nu cred ca mai poti recupera ceva de la el si..nu,nu il mai cauta,ptr ca nu ai de ce...
off,uita-l,ptr ca asta cred ca face de fel...,,corupe,, fete,,prostutze..ca sa profite de pe urma lor.
imi pare rau..


VA ROG NU MA CITATI CAND SPUN TAMPENII!!!

Offline

 

#3 2009-12-08 22:48:57

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ce vrea de fapt?

pot sa te intreb cati ani ai ?

eu inteleg asa: erai tu singura in parc, s-au bagat unii in seama, iar unul dintre "unii" ti-a luat telefonul ca sa apeleze telefonul lui.
oi fi eu mai conservatoare, dar mi se pare ciudata toata chestia asta...

cat despre tipul asta, parerea mea este ca e neserios, are un comportament de pustan, nicidecum de barbat,  si in plus, avea nevoie de niste bani...

cati ani are, cati ani aveti ? chestia asta cu "imi place de tine, parca si tie de mine, dar fac pe indiferentul, greu de cucerit, te sun dupa nu stiu cate zile".. se face pana la o varsta (era regula aia idioata cu telefonul dupa 2 zile nu mai putin, parca...)

recupereaza-ti banii cumva si vezi de treaba ta. asta e sfatul meu.

Offline

 

#4 2009-12-08 22:51:43

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

Re: ce vrea de fapt?

eu 19 el 24
oricum parea destul de serios.......eu nu am increcere in oricine..si el a reusit sa ma faca sa il cred.

Offline

 

#5 2009-12-08 22:55:33

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: ce vrea de fapt?

despre ce suma este vorba ? nu imprumuta bani asa oricui. chiar de inspira incredere. il stiai de cat timp ? de cateva zile ? lexa, cauta-l, fa-l sa se intalneasca cu tine. nu stiu.. zi-i ca trebuie neaparat sa va intalniti, ia-ti banii, spune-i ca e neserios...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2009-12-08 22:55:57

1ul1an
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 420
Site

Re: ce vrea de fapt?

Imi pare rau ca treci prin ceea ce treci. Eu sunt un om care spune lucrurilor pe nume. In cazul tau nu vreau sa am dreptate, dar parerea mea sincera este ca isi bate joc de tine. In primul rand, nici eu, ca si tine, nu cred in dragoste la prima vedere; cred in schimb in atractie fizica la prima vedere; si in categoria asta se incadreaza multe don'soare pe care le-ar fi putut aborda. Nu stiu ce sa iti zic pentru ca nu il cunosc pe acest baiat / barbat...din moment ce tu l-ai cunoscut, chiar si putin, stii ceva mai bine decat mine ce fel de om este. Insa pare genul de persoana de o seriozitate si sinceritate modesta, ca sa nu zic altfel. Sfatul meu este sa nu te pripesti in a-ti concretiza sentimentele pentru el si, in special, sa nu le recunosti in fata lui. Incearca, daca poti, sa iti impui si tie sa nu te atasezi de el. Te-ar ajuta mult. In privinta intamplarilor, ai putea sa il testezi in vreun fel (nu imi vine nicio idee acum), sa vezi daca te minte sau nu. Dar cel mai probabil raspunsul ar fi unul afirmativ. Mai exista si posibilitatea in care are o nevoie disperata de bani (din varii motive: datorii, jocuri de noroc samd). In orice caz, nu te pripi in ceea ce il priveste. Cauta-l, invita-l in oras si cere-i explicatii.

Totusi, despre ce suma este vorba ?


                  O femeie ar dori ca un singur barbat sa-i satisfaca toate dorintele, pe cand un barbat                                                                   si-ar dori ca toate femeile sa-i satisfaca singura lui dorinta diablo

Offline

 

#7 2009-12-08 23:00:00

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

Re: ce vrea de fapt?

nu e o suma mare...100de lei doar.dar nu vreau sa ii ramana lui...pt k nu am dc sa il intretin eu cu bani.el are un servici..si chiar unul f bine platit..nu are datorii sau chestii de genu...
pur si simplu nu vreau sa ii ramana lui banii aceia

Offline

 

#8 2009-12-08 23:00:25

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ce vrea de fapt?

aoleu fetelor... in general zic, nu dati niciodata bani baietilor daca nu aveti o relatie serioasa

lexa, "scapa" cat de repede poti de acest specimen big_smile
baietii aroganti nu se schimba... si nu cred ca ai vrea sa tragi de el tot timpul; sau poate se schimba cand se indragostesc nebuneste
nu i mai da atentie... stiu ca e greu, dar daca te vrea, trebuie sa se comporte ca atare

Ultima oara a fost editat de carmen_21 (2009-12-08 23:01:06)


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#9 2009-12-08 23:01:55

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

Re: ce vrea de fapt?

era destul de atent cu mine...maq cauta des..pana a vazut k incepe sa imi placa de el

Offline

 

#10 2009-12-08 23:04:16

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: ce vrea de fapt?

100 de lei mi se pare destul... sunt ai tai si trebuie sa ti-i dea
nu i mai arata ca iti place de el, e cea mai mare greseala pe care o poti face...
daca esti convinsa ca asta simti, tine pt tine... crezi ca il incalzeste cu ceva...


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#11 2009-12-08 23:14:26

Monica999
Hero member
Inregistrat: 2009-03-11
Mesaje: 3667
Site

Re: ce vrea de fapt?

Aoleu, mai, cum sa ii dai atatia bani imprumut? Nu stii vorba Frate, frate, dar branza e pe bani? Banii sunt cea mai usoara cale de a strica o prietenie. Ma rog, ia-ti banii si cara-te de langa el... mi se pare un profitor.

Offline

 

#12 2009-12-08 23:19:06

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

Re: ce vrea de fapt?

l-am sunat acum si a zis k vine sa mi-i aduca ...astept sa vad daca apare

Offline

 

#13 2009-12-08 23:19:33

1ul1an
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-08
Mesaje: 420
Site

Re: ce vrea de fapt?

Si mie mi se pare o suma suficient de mare pentru a se face nevazut.


                  O femeie ar dori ca un singur barbat sa-i satisfaca toate dorintele, pe cand un barbat                                                                   si-ar dori ca toate femeile sa-i satisfaca singura lui dorinta diablo

Offline

 

#14 2009-12-08 23:21:21

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: ce vrea de fapt?

100 de lei? adica 1 mil? sau 10 ron?  spranceana

tipu asta isi bate joc de u... rau smile

Ultima oara a fost editat de delyutza* (2009-12-08 23:21:37)


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#15 2009-12-08 23:28:29

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

Re: ce vrea de fapt?

bai ce nasol e sa placi pe cineva si sa te ia de fraier

Offline

 

#16 2009-12-08 23:56:59

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: ce vrea de fapt?

Eu zic ca sa iti iei banii si apoi sa nu mai vorbesti niciodata cu el. Data viitoare, acest baiat tupeist te va face fara sa iti dai seama, sa-i ii dai chiar 1000 de lei. Daca as fi fost fata nu as da niciodata bani unui baiat. Tu i-ai dat unui baiat puturos, care cred eu ca stie doar sa-si strice relatiile -d-aia are probleme la servici(asa cum a facut si cu tine). Departeaza-te de oameni(profitori) ca el. Daca nu-i ajung banii si are probleme cu serviciul, spune-i ca sunt cei de la Electrica care are nevoie de oameni sa sape gropi pentru stalpi, si de la Gaze sa sape santuri pentru conducte. Si tarnacoape inca se mai gasesc. Iar daca a facut facultate spune-i sa le dea diploma inapoi ca degeaba a facut-o.
Macar avea bunul simt sa te tina la curent. Si inca ceva: vezi ca cei care joaca alba-neagra au un 'papagal' iesit comun. Stie sa-i faca pe oameni intr-o clipa. Si tare mi-e ca este un profesionist in jocurile de noroc. Desparte-te de el. Daca intrii in cardasie cu el, mai tarziu poate sa te si vanda unor prieteni de-ai lui. Iar daca nu poti sa mai recuperezi banii, lasa-i. E mai importanta siguranta ta decat banii. Are cine sa-l judece mai inainte de a se destepta.


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

#17 2009-12-09 00:01:28

lexa19
New member
Inregistrat: 2009-12-08
Mesaje: 14

Re: ce vrea de fapt?

acuma astept sa vina....deja a trecut o ora si ar fi trebuit sa ajunga inmax 15 min.
park vad k o sa iau o tzeapa din nou...

Offline

 

#18 2009-12-09 00:08:13

Himmel
Insomniac member
De la: Magix
Inregistrat: 2008-05-10
Mesaje: 5086

Re: ce vrea de fapt?

pff ce om neutral

stii ce ai putea sa faci? sa ii zici ca esti sg acasa si ca vrei sa il inviti la u wink sa vezi cum vine. il ast jos ii ceri banii si pleci sus urgent ai tai fiind acasa smile tongue


Poate ca par fragila, neajutorata si nepamanteana, dar am structura de otel.

Offline

 

#19 2009-12-09 00:21:23

extra
Banat
Inregistrat: 2009-06-11
Mesaje: 704

Re: ce vrea de fapt?

Fara nici o rusine, spune-i ca mai intai sa-ti dea banii. Chiar daca ti-i va da sau nu, eu zic sa nu mai iesi cu el indiferent cat de mult il placi.


http://setapartlife.com/Faithfully_%7BOriginal%7D.html

"...Orice ni se da bun si orice dar desavarsit este de sus, pogorandu-se de la Tatal luminilor, in care nu este schimbare, nici umbra de mutare"Iacob 1:17

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.