homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Scurgeri vaginale rozalii


#1 2009-12-10 19:07:13

nya12
Membru
Inregistrat: 2009-12-10
Mesaje: 3

scurgeri vaginale rozalii

buna am o problema si as vrea sa ma lamureasca cineva
Am niste scurgeri vaginale rozalii pe cae nu le-am mai avut pana in momentul de fata, inainte de a avea aceste surgeri am avut niste mancarimi groaznice si lichidul nu era de culoare rozalie ci de culoare alb galbuie si consitenta cremoasa......sunt seriata oare ce poate sa fie? Nu am nici un fel de durere nici greata nimica.
Am avut un contact sexula in urma cu o saptamna dar protejat.
Va rog frumos sa ma ajutati...

Ultima oara a fost editat de nya12 (2009-12-10 19:25:01)

Offline

 



#2 2009-12-10 19:08:50

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: scurgeri vaginale rozalii

cel mai bine e sa mergi la ginecolog si sa faci un examen de secretie ca sa vezi exact ce ai... probabil e o mica infectie

Offline

 

#3 2009-12-10 19:15:51

nya12
Membru
Inregistrat: 2009-12-10
Mesaje: 3

Re: scurgeri vaginale rozalii

sarcina nu are cum sa fie...asa prin absurd

Offline

 

#4 2009-12-10 19:17:24

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: scurgeri vaginale rozalii

pai tu stii daca ai avut contacte neprotejate sau nu...

Offline

 

#5 2009-12-10 19:21:58

nya12
Membru
Inregistrat: 2009-12-10
Mesaje: 3

Re: scurgeri vaginale rozalii

contacte neprotejate nu am avut, am folosit  prezervativ si ovule contrceptive, dar din cate stiu aceste scurgeri rozalii apar si in momentul in care e vorba de o sarcina, pana la urma nici o metoda nu e 100% sigura....devin cam paranoica  stiu

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-01-03 11:41:15

marin
New member
Inregistrat: 2009-10-30
Mesaje: 5

Re: scurgeri vaginale rozalii

Buna fetelor...offf..nu stiu cu ce sa incep.. am mai apelat eu la voi de cateva ori si raspunsurile voastre au fost destul de adevarate..aqm am iarasi nevoie de ajutor .. am 16 ani si in ultimele 2 luni toate contactele mele sexuale au fost neprotejate si destul de dese... mentionez k in urma cu 2 luni am inceput tratament cu anticonceptionale DIANE..medicul mi-a spus k au un factor f mic de protectie..insa acestea le iau ptr cosuri ..nicidecum ca factor de protectie ..nush daca o pot numi "problema " ,insa prietenul meu ejaculeaza fffff greu aproape dupa 2 ore de sex continuu ...in timpul partidelor nu a ejaculat niciodata..doar k big_smilebig_smile... si-a dat drumu de cateva ori in mana..dupa ce a facut l**a.. iar apoi am continuat dupa cateva minute...nu cred k s-ar fi putut intampla cv tinand cont k niciodata nu a ejaculat in timpul contactelor doar atunci cand s-a ajutat singur ( intelegeti voi)...in urma cu o sapt au inceput sa imi apara niste secretii vaginale care ma cam deranjeaza..nu am usturimi si mancarimi doar k sunt putin mai groase...la culoare ..hmm..sunt spre alb .. dar se simte k miros putin ..nu e un misros insuportabil dar totusi se deosebeste de cel de dinainte...vineri am terminat folia de luna aceasta de anticonceptionale iar sambata trebuia sa imi vina ciclul si nu mi-a venit ..imi puteti spune de la ce as putea avea secretiile ? ..vreo posibila infectie sau sarcina ? ..mentionez k am avut cateva greturi .. insa nush sigur de la ce... astept raspuns..MULTUMESC !

Offline

 

#7 2010-01-03 12:33:22

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: scurgeri vaginale rozalii

diane au ca efect contraceptiv ca oricare alte anticonceptionale. daca le-ai luat corect ( la aceeasi ora, nu ai uitat pastile, n-ai luat antibiotic, etc) n-ai dc sa-ti faci griji pt o sarcina
mergi la doctor pentru analize, ar putea fi o infectie

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.