homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

TEST de sarcina-41


#761 2009-11-15 21:24:14

ericka06
Full member
Inregistrat: 2009-03-16
Mesaje: 527

Re: TEST de sarcina

asta ma gandeam si eu ca masoara hormonul dar citisem undeva cum ca ii venise menstra si testul tot negativ era dar defapt...era insarcinata.ms de raspuns


domina ca sa nu fi dominat

Offline

 



#762 2009-11-15 21:38:30

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: TEST de sarcina

ericka06 a scris:

asta ma gandeam si eu ca masoara hormonul dar citisem undeva cum ca ii venise menstra si testul tot negativ era dar defapt...era insarcinata.ms de raspuns

neee, nu se poate. asa cum ai zis... hormonul ala e tot acolo. probabil tipa aia si-a facut testul prea devreme...


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#763 2009-11-15 22:13:45

ericka06
Full member
Inregistrat: 2009-03-16
Mesaje: 527

Re: TEST de sarcina

da chiar si aici pe forum era un astfel de exemplu.ufff deci testul e negativ indiferent de...


domina ca sa nu fi dominat

Offline

 

#764 2009-11-15 22:20:18

Ladiiee
New member
Inregistrat: 2009-11-15
Mesaje: 5

Re: TEST de sarcina

buna as avea si eu o intrebare cesafac ieri am avut primul act sexual din viatza mea si la un moment dat am facut'o fara prezervativ..... dar el nu s-a terminat in mine............. sunt foarte ingrijorata va rog ajuta`ti'ma !!!!!! as putea ramane insarcinata ???cesafacs ar trebui sa iau postinor 2 ???? am auzit ca este bun in asemenea cazuri..... pliiiiiiiiizzzzz help meee !!!!
Multumesc.

Offline

 

#765 2009-11-16 00:34:57

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: TEST de sarcina

nu scrie acelasi msg in 2 locuri k iei warn.
ti-am raspuns dincolo


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#766 2009-11-16 01:07:00

CristinaStr
New member
Inregistrat: 2009-11-14
Mesaje: 76

Re: TEST de sarcina

Buna seara.
Va rog mult ajutati-ma!
Ultima oara mi-a venit menstruatia pe 15 oct si trebuia sa-mi vina pe 10 sau pe 11, ultima data mi-a venit ceva mai inchis dar si normal, de obicei mai imi vine normal asa mai inchis.nu mi-a venit nici acum suntem in 16 deja si au trecut 6 zile. de obicei o am destul de regulata imi venea si la 28 fix de zile, doar ultima data in octombrie mi-a intarziat o zi. Am facut un test astazi pe 15 oct, de dimineata si a iesit negativ. Am facut si ieri, pe 14 si tot asa.
Mentionez ca ultimul contact sexual l-a avut  in jur de 25septembrie neprotejat. si nu a ejaculat in mine. apoi mi-a venit pe 15 oct, si acum in noiembrie imi facusem calculul si trebuia pe 10. au trecut deja 6 zile.
Mai trebuie sa mai zic ca mi s-au umflat sanii, si ma durea spatele la un moment dar, apoi sanii mi s-au mai desumflat, si m-a umflat asa toata cum ma umflu de obicei inainte de ciclu. nu stiu ce sa zic. ma gandesc ca poate fi o sarcina extrauterina, sau nu stiu.imi vin tot felul de ganduri. Merg la medic abia joi. In plus in ultima luna am fost foarte stresata, si foarte obosita, m-am culcat foarte tarziu in fiecare seara si nici cu alimentatia nu am stat prea bine. am si racit si la un moment dat imi venea sa urinez mai des. Am citit ca asta poate fi unul din simptomele unei sarcini extrauterine.
Sarcina extraunterina iese la testele de urina..?Sunt foarte stresata si nu stiu ce sa fac.
Asta seara m-a durut in partea stanga la ovarul stang la fel ca cum e durerea cand as fi la menstruatie. Dar tot nu mi-a venit.
Ce credeti?pana merg la doctor. sa mi fac o ecografie.


25+  un puiut frumos
DPN 01.05.2011

Offline

 

#767 2009-11-16 01:18:12

YoHanna
Insomniac member
Inregistrat: 2007-05-31
Mesaje: 5651

Re: TEST de sarcina

eu zic k stresu provoaca intarzierea smile
dak zici k ti-a venit o data menstra de la acel contact sexual...n-ai dc sa-ti faci griji.
linisteste-te si va veni.
si eu il am de 28-30 zile si o data mi-a intarziat 8 zile datorita stresului smile


hjarta "The most exciting, challenging and significant relationship of all is the one you have with yourself. And if you can find someone to love the "you" you love, well, that's just fabulous" hjarta

Offline

 

#768 2009-11-16 11:29:50

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: TEST de sarcina

offtopic am si eu o intrebare. pentru examenul de secretie te mai "deschide" , ca nu mai tin minte exact ? multumesc rodnar


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#769 2009-11-16 12:30:55

onyxya22
New member
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 8

Re: TEST de sarcina

sall fetele,multumesc mult pt sfaturi,dar eu deocamdata sunt in belgia si de unde stau e ffffffffff departe spitalul.saptamana asta o sa merg cu orice pret.sarcina asta chiar o vreau.pana aseara a curs mult nu mi se parea menstra curgea gros tip cheaguri,dar de dimmineata parca s-a mai schimbat curge ffff putin si nici dureri nu mai am.cand o sa mi se termine  o sa fac alt test de sarcina.oare afecteaza la test?sper ca totul o sa fie bine.am sa fac si testul al treilea.poate asta e mult mai sigur.ce ziceti?

Offline

 

#770 2010-01-10 18:05:03

Adela90
Membru
Inregistrat: 2010-01-10
Mesaje: 3

Re: TEST de sarcina

hello la toata lumea!sunt noua pe site si chiar am nevoie maaare de o parere pt. problema in care ma aflu.Am 20 ani si mi-am inceput viata sexuala de paste anul trecut .Nu am avut niciodata o menstruatie regulata in sensul ca...desi imi venea aproape in fiecare luna,uneori mai intarzia sau venea mai devreme...inainte de inceperea vietii seuale mi-a intarziat o data 4 luni si cand mi-a venit m-a tinut 10 zile si mi-a fost tare rau,iar de atunci mi s-a mai intamplat sa-mi intarzie o singura data mai mult,mai exact 9 zile...dar a fost pe fond de stres.Eh...toate bune si frumoase pana am avut o mica escapada si pt prima oara am facut neprotejat...tipul e ok,sanatos,nu se pune pb unei boli,insa...de ultima oara de cand am facut sex cu el neprotejat,nu mi-a mai venit...ultimul contact sexual cu el a fost pe 13-14 decembrie,pe 23 urmand sa imi vina daca s-ar fi pastrat numarul de 30 zile de normalitate intre menstruatii...eh...menstruatia nu mi-a venit nici pana la ora asta...a intarziat mai bine de 2 saptamani si simt ca innebunesc.Nu a ejaculat inauntru,dar ma gandesc ca in mod normal aia ar fi fost perioada mea fertila si desi sunt sanse mici s raman dak nu a ejaculat intern,tot sunt sanse...Nu am luat anticonceptionale in viata mea,sunt o persoana sanatoasa,prin urmare ar trebui si foarte fertila...mi-am facut un test de sarcina pe data de 6,dar seara,un test ''barza''(am inteles ca ar fi bun) si mi-a iesit o liniuta roz bine pronuntata...apoi a mai fost o faza urata...am luat cred de pe vreo toaleta publica vreo bacterie,microb...din acesta obisnuit,pe care il luam toate la un moment dat si au urmat mancarimi si usturimi...m-am gandit ca poate si din cauza acestei mici infectii sa intarzie.Am folosit o crema locala ,Clotrimazol si ma simt mai bine,dar menstruatia tot nu a venit.Am avut stari de balonare,sani umflati,stari de nervozitate(specifice perioadei cand trebuie sa imi vina) si totusi...nimic.Nici pic de sange:(...am fost s f stresata in ultima luna...din toate punctele d vedere posibile,am fost si racita,am luat antibiotice si ma gandesc ca asta s fie motivul intarzierii,dar totusi...sunt prea multe zile.Ce parere aveti?Sper sa primesc un raspuns,vad ca nu s-a mai postat de ceva vreme pe aici.Multumesc.

Offline

 

#771 2010-01-10 19:16:20

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: TEST de sarcina

daca contactul a fost pe 13-14 decembrie si testul l=ai facut pe 6 ianuarie nu ai cum sa fii insarcinata. mai asteapta menstra. daca intarzie prea mult, mergi la medic sa-ti dea ceva sa-ti vina

Offline

 

#772 2010-01-10 20:03:18

Adela90
Membru
Inregistrat: 2010-01-10
Mesaje: 3

Re: TEST de sarcina

sa mai fac un test si de data asta dimineata cand ma trezesc?nu de alta,dar am o prietena care ma tot streseaZA cu chestia asta...ca am facut testul seara si ca trebuia dimineata...desi dupa mintea mea..daca era ceva in neregula,nu se colora deloc,nu sa apara doar o linie si s fiu insarcinata...

Offline

 

#773 2010-01-10 20:10:50

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: TEST de sarcina

avand in vedere ca l-ai facut la destul de mult timp de la contact, s-ar fi pozitivat indiferent de ora
cand sarcina este f mica si testul e facut f devreme ( la mai putin de 14 zile de la contact) este bine ca testul sa se faca dimineata deoarece atunci urina este mai concentrata si implicit cantitatea de hormon de sarcina mai mare si sunt mai mari sansele sa se pozitiveze testul.

Offline

 

#774 2010-01-10 20:23:15

Adela90
Membru
Inregistrat: 2010-01-10
Mesaje: 3

Re: TEST de sarcina

deci nu il mai fac...mai astept 2 3 zile max si dak nu vine,merg la doctor:|

Offline

 

#775 2010-01-18 21:27:25

mgsmonica
New member
Inregistrat: 2010-01-18
Mesaje: 8

Re: TEST de sarcina

Buna fetelor
Sunt si eu noua pe acest forum.
Ma intereseaza sa aflu daca a face un test de sarcina la 8 zile dupa ce trebuia sa-ti vina cm este prea devreme sau nu.
Eu am facut 2 teste diferite (si dimineata si la pranz) si ambele au iesit negative. Eram f incantata ca mi-a intarziat ciclul deoarece vreau sa raman insarcinata si eram convinsa ca am ramas, mai ales ca am ciclul regulat... Mai are rost sa repet testele?

Offline

 

#776 2010-01-18 21:29:34

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: TEST de sarcina

Nu este devreme, il poti face linistita la o saptamana de la intarziere. Cele 2 le-ai facut inainte de 7 zile de intarziere?

Offline

 

#777 2010-01-18 21:36:39

mgsmonica
New member
Inregistrat: 2010-01-18
Mesaje: 8

Re: TEST de sarcina

piie a scris:

Nu este devreme, il poti face linistita la o saptamana de la intarziere. Cele 2 le-ai facut inainte de 7 zile de intarziere?

Nu, le-am facut azi (azi am 8 zile intarziere de la cm).

Offline

 

#778 2010-01-18 21:36:56

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: TEST de sarcina

Lamuriti-ma si pe mine, ca chiar sunt curioasa: daca scrie pe prospect la clear blue ca poate fi facut din prima zi de intarziere a CM, de ce trebuie sa astepte lumea 7 zile? cesafac

Offline

 

#779 2010-01-18 21:40:34

mgsmonica
New member
Inregistrat: 2010-01-18
Mesaje: 8

Re: TEST de sarcina

Pentru mai multa siguranta? Eu am asteptat ca sa vad daca imi vine ciclul sau nu... sa nu-mi fac sperante degeaba... si asa a fost... grater

Ultima oara a fost editat de mgsmonica (2010-01-18 21:41:10)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.