homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog-4


#58 2009-12-27 21:22:40

mrn
Full member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 381

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

nu sunt insarcinata? multumesc mult


Impreuna suntem magnifici..separat insa suntem banali.. hjarta

Offline

 



#59 2009-12-31 02:43:20

Monica2390
Membru
Inregistrat: 2009-12-09
Mesaje: 1

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

Buna! Am nevoie de ajutor cam urgent. Iau Yasmin de aproape 4 ani ! Iar luna asta ...am luat 5 zile tratament cu Ciprinol (ciprofloxacina). Tratamentul a coincis cu primele 5 zile (pastile) de yasmin din blister. Acum la a 11-a pastila (zi) din blister am avut contact sexual fara alta metoda contraceptiva. Bineinteles ca am uitat de tratamentul cu Ciprinol. Intrebarea mea este daca ...trebuie sa iau urgent postinor, daca pot lua avand in vedere ca iau anticonceptionale...sau daca nu este necesara pilula de a 2-a zi. Multumesc !!!!

Offline

 

#60 2009-12-31 09:35:32

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

pai a fost a 6-a pastila, a 11-a...
risc exista, chiar daca e mic...

Offline

 

#61 2010-01-01 20:30:01

carmena
New member
Inregistrat: 2007-02-11
Mesaje: 35

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

Se poate bea alcool in timp ce am luat postinor 2.are vreun efect negativ?

Offline

 

#62 2010-01-01 20:31:17

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

Nu au nici o treaba unul cu altul.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2010-02-25 11:35:13

ju
New member
Inregistrat: 2008-09-10
Mesaje: 25

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

Salutare tuturor. As dori sa cer si eu o parere in legatura cu Postinor 2, pentru ca am fost nevoita sa apelez la aceasta metoda urgenta de contraceptie recent.
Ce s-a intamplat? S-a rupt prezervativul, bineinteles si am luat prima pastiluta la jumatate de ora de la incident si a doua dupa 12 ore.
Ideea este ca penultima menstruatie a fost pe 29 decembrie si ultima pe 28 ianuarie. In general, inainte cu o saptamana de ciclu mi se umfla sanii, am dureri periodice de burta si stari de irascibilitate, care se opresc brusc odata cu prima zi de menstruatie.
Luna aceasta, sindromul premenstrual a debutat ok pe vineri 19 februarie si pe 20 a avut loc nefericitul eveniment cu prezervativul. Nu am avut efecte adverse de la Postinor, ci chiar am remarcat dupa o zi, ca ma dor sanii mai puternic. Ceea ce ma intriga pe mine, este ca de vreo 2 zile exista un spotting, sanii nu ma mai prea dor si durerile abdominale s-au cam oprit. Am aflat ca este un efect al Postinorului, dar ma intreb cat mai dureaza de obicei pana la menstruatia normala? am impresia ca ma tot amageste lol
Dupa cele povestite, este posibil ca Postinorul sa nu isi fi facut efectul? Teoretic, inca menstruatia nu a intaziat, ar mai avea vreo zi, doua, dar totusi ma ingrijorez.
Astept pareri.
Multumesc frumos.

Offline

 

#64 2010-02-25 12:07:39

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: postinor-pastila dea2a zi..informatii va roog

Menstra poate intarzia de la postinor. Insa nu ai de ce sa iti faci griji ca nu si-a facut efectul daca l-ai luat corect.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.