homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

LOVE sau poate nu....


#1 2010-01-01 20:10:54

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

LOVE sau poate nu....

neutral buna...am si eu nevoie d un sfat.... neutral  neutral
povestea mea incepe acum  4 ani am cunoscut un baiat D. dupa 2 luni ne-am hotarat sa fim impreuna,apoi la un interval d vreo 5 luni mi-am pierdut mama.A fost alaturi d mn,si at si dupa.nu stia cum sa ma afaca sa ies din casa ca sa pot uita sau sa nu imi sara gandu.Dupa 1 an d zile relatia noastra s-a incheiat din simplu motiv ca nu-l merit si ca sunt mult prea buna cu el si ca merit cv mult mai buna p mn logik neintrebandu-ma daca sunt d acord daca asa e sau alte cele
OK..a urmat o perioada grea nu mancam depresii peste depresii nu suportam sa nu stiu d el..intr-un final aflasem ca era cu cineva si  m-am dat la o parte am zis sa il las sa fie macar el FERICIT...s-a despartit si d tipa dupa 6 luni din cauza ei ea cik nu ar mai fi vrut...
in fine a venit 2008 si odata cu el si ziua surorii lui si logik si invitatia ei catre mn pt nunta:|neutralneutral:|ma gandeam c sa fac sa merg sa nu merg...am mers....a fost totul ok logik cun p toata lumea a fost mai mult decat perfect il priveam ca  p un simplu AMIC asa cum imi spusese el odata ca vrea sa fim...a trecut vremea am vb al tlf(el cand e ametit  da fff mult din casa) si am avut noi o discutie despre noi cand el era HIGH:) si mi-a marturisit ca si-a gasit jumatatea,dar nu a putut s-o tina lg el  ca a facut numai prostii.mi-a zis ca aceea JUMATATE tb sa aiba RABDARE  atata...dar  cand este treaz considera ca suntem amici si atat...
imi cer scz ca am scris atat d mult,dar chiar simteam nevoia s ama descarc asa la inceput d 2010....am nevoie d un sfat toti spun ca vom fi impreuna  n sta f bn impreuna am multe in comun radiem cand suntem unu lg altu numai ca nu recunaostem sau poate n este frik sau ii este frik:smilesmile(
un sfat puteti sa-mi dati c as putea sa fac?sa vb cu el DIN NOU?sa il las si sa imi vad d viata mea?sau....nu sh

Offline

 



#2 2010-01-01 20:27:40

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: LOVE sau poate nu....

adica tu de 3 ani il astepti pe acest baiat care iti spune ca vrea sa fie cu tine numai cand e baut?
eu zic sa iti vezi de viata ta si sa mergi mai departe.
esti tanara si vor aparea altii care sa te restecte, sa te iubeasca asa cum trebuie, sa nu isi bata joc de viata ta!
cati ani ai?
si incearca, te rog, sa scrii un pic mai disciplinat. fara prescurtari si cu semne de punctuatie, ca sa fie textul mai usor de urmarit.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#3 2010-01-02 00:42:14

jessyca
Full member
De la: Neverland
Inregistrat: 2009-12-30
Mesaje: 120

Re: LOVE sau poate nu....

eu as merge mai departe..tipul asta nu stie ce vrea


Be obscene, be, be, obscene
Be obscene, baby, and not heard.......18 18

Offline

 

#4 2010-01-02 01:35:42

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

e constient ca ma iubeste...dar cred si eu ca nu stie ce vrea...:smilesmile(

Offline

 

#5 2010-01-02 11:59:18

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: LOVE sau poate nu....

Pai ce ai putea sa vrei daca, asa cum sustii tu, el te iubeste? Daca el nu e cu nimeni, tu nu esti cu nimeni si el te iubeste... unde-i dilema lui aia mare?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2010-01-02 19:24:50

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: LOVE sau poate nu....

nu poti sa il legi cu forta de tine. tu vezi in continuare de viata ta si el cand s-a hotari iti va arata. atunci va depinde de tine  daca esti disponibila sau nu. daca vei fi intr-o relatie, ai mare gija "sa nu lasi vrabia din mana pe cioara de pe gard" care v-a putea iar sa zboare smile nu cred ca poti face nimic, decat sa astepti, dar in nici un caz singura sa treaca viata pana se va hotari el. e posibil sa nu ia hotararea niciodata smile si nu cred ca vrei sa ratezi sansele.

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2010-01-02 19:25:37)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#7 2010-01-02 22:25:06

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: LOVE sau poate nu....

Nu se merita sa il astepti. Poti gasi baieti mult mai buni decat el si nu se merita sa ratezi wink


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#8 2010-01-02 22:51:26

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: LOVE sau poate nu....

Tucinela, cati ani ai (daca nu te superi, bineinteles)? puss


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#9 2010-01-02 23:30:01

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

am 23 de ani

Offline

 

#10 2010-01-02 23:40:20

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: LOVE sau poate nu....

esti de seama cu mine... am trecut si eu printr-o etapa de genu`: "esti prea buna pentru mine"... iar replicile de genul acesta sunt mult prea copilaresti... am suferit mult dupa respectivul la acea vreme... dar mi-am bagat piciorul... acum sunt casatorita si ma bucur ca nu am insistat prea mult la acel "don juan".. poate intr-o zi iti voi spune povestea mea... ideea e ca sunt casatorita cu unul dintre cei mai buni prieteni ai lui din acea perioada... mi-a fost foarte greu sa iau decizia de a fi cu sotul meu atunci pentru ca nu voriam sa fiu vazuta ca o stiti voi ce... cu acel tip am ramas in relatii foarte bune... chiar a venit la noi la nunta anul trecut si totul e super-ok...
eu zic sa-ti vezi de viata... mai mult k sunt genul de persoana care nu crede in relatii din astea...am fost impreuna, ne-am despartit, iar ne impacam... pune punct, incearca cu cineva care sa merite... eu am suferit dupa acel baiat cam 6 luni de zile...timp in care eram cu actualul meu sot...bineinteles k "suferinta" nu avea aceeasi intensitate dupa 6 luni dar era...
treci peste si traieste-ti viata puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-01-02 23:41:33)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#11 2010-01-02 23:48:06

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

toata lumea imi zice sa trec epste sa imi vad de viata mea ca sunt  frumoasa desteapta...ca are balta peste...dar nu inteleg ce mi-a putut face de nu mi-l pot scoate din minte,din inima.I-am zis si lui ca il iubesc si nu stiu de ce,dar el considera ca sunt mult prea buna pentru el si ca merit ceva mult mai bun.....neutral

Offline

 

#12 2010-01-03 00:24:37

camelialia
New member
Inregistrat: 2010-01-01
Mesaje: 58

Re: LOVE sau poate nu....

Tucinela a scris:

toata lumea imi zice sa trec epste sa imi vad de viata mea ca sunt  frumoasa desteapta...ca are balta peste...dar nu inteleg ce mi-a putut face de nu mi-l pot scoate din minte,din inima.I-am zis si lui ca il iubesc si nu stiu de ce,dar el considera ca sunt mult prea buna pentru el si ca merit ceva mult mai bun.....neutral

Esti foarte tanara si cu siguranta ca nici nu-ti vei aminti de el cand vei gasi pe altcineva care sa stie sa se poarte cu tine. E pacat sa stai sa astepti atata dupa  cand el nici nu stie ce vrea de la viata..cel putin asa imi da mie impresia. Nu-ti irosi timpul si tineretea cu el. Ocupa-te de cariera, de scoala, stabileste-ti prioritatile intr-o relatie, ce-ti doresti, ce nu-ti doresti. Sunt convinsa ca meriti ceva mai bun si nu e nevoie sa-ti irosesti tineretea.

Offline

 

#13 2010-01-03 00:36:50

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

legat de prioritati am fost ieri la parinti lui,coincidenta face ca pe tatal lui il cheama vasile.in fine am fost sa le  urez un an nou bun si cat mai imbelsugat.Tatal lui m-a luat de o parte si mi-a spus ca noi defapt c vrem,ca se vede cu ochiul liber ca ne iubim ca radiem atunci cand suntem unul in preajma celuilalt  ca D. e el mai cu capu in nori,dar tine ff mult la mn.Ca ma considera o nora f buna ca ma iubeste foarte mult si si-ar dori ca eu si  fiul lui sa fim impreuna.asta era o mica paranteza la faptul ca nu tin cont d gura lumii,dar chiar nu stiu ce sa fac i-am zis si lui D. ca abia astept sa joc la nunta lui  si el in gluma sau poate la a nostra...Aici mi-am dats eama ca nu stie ce vrea deocamdata si ca fie imi trebuie foarte multa rabdare fie...habar n-am...am zis ceva daca  va fi sa fiu cu el atuncii asa o sa fie...

Offline

 

#14 2010-01-03 02:51:13

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: LOVE sau poate nu....

dar el cati ani are ?

intr-adevar din ce spui tu, pare ca el nu prea stie ce vrea. cum adica esti prea buna pt el ? daca simte asanu ar trebui sa se bucure pentru ce are langa el ? daca asta ar fi o problema, ar veni din partea ta. daca tu esti ok cu asta , atunci nu are logica ce spune el. cred, mai degraba, ca e cam nehotarat si nesigur pe sentimentele lui. as spune sa nu il presezi, sa il lasi in pace, sa isi dea seama singur ce vrea.
DAR, asta nu inseamna ca viata ta se opreste in loc pana cand el isi rezolva problemele. spun din experienta ca e foarte dureros sa treaca timpul aiurea, sa astepti sa fii impreuna cu  cineva care nu prea vrea asta. e frustrant. trece vremea si iti dai seama intr-o zi ca au trecut cei mai frumosi ani din viata ta si nici macar nu ai fost fericita..

tu decizi ce faci. dar gandeste-te ca nu poti astepta la nesfarsit.

Offline

 

#15 2010-01-03 14:37:04

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

are 24 de ani cu un an mai mare decat mine.ca el e vagabond si ca nu merita iubirea mea ca eu merit ceva mai bun mai cuminte....(logik el hotaraste pentru inima mea)....

Offline

 

#16 2010-01-03 15:33:34

skumpi
Vizitator

Re: LOVE sau poate nu....

pai daca omu se autodeclara vagabond lol poate stie el ceva wink
si eu zic sa uiti de el si sa-l scoti din viata ta, cu oameni de astia instabili nu ii bine sa-ti faci de lucru ca nu stii cand il apuca sa schimbe placa si tu ramai cu buzita umflata forgetit
apoi daca o sa fi cu el si o sa se intample ceva, el te-a avertizat lol tu l-ai vrut cu orice pret forgetit neah

 

#17 2010-01-04 23:28:57

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

mda:smilesmilesmile

Offline

 

#18 2010-01-05 00:01:06

Tucinela
New member
Inregistrat: 2008-08-21
Mesaje: 93

Re: LOVE sau poate nu....

sau nu a venit baiatu care sa ma ajute sa-l uit...

Offline

 

#19 2010-01-05 00:03:16

skumpi
Vizitator

Re: LOVE sau poate nu....

tot ce-i posibil !
dar poate nici tu nu l-ai lasat sa vina smile

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.