homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Vreau sa imi cumpar telefon-16


#286 2011-11-24 21:20:01

oanaflori
Full member
De la: tastatura
Inregistrat: 2008-03-08
Mesaje: 783

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

fetele multumesc mult de raspunsuri puss cineva mi'a spus ca nu o sa ma descurc cu el si chiar ma gandeam. smile sper sa ma descurc cu el big_smile


O femeie desteapta Saruta dar nu iubeste, Asculta dar nu crede si Pleaca inainte de a fi dezamagaita.....

Offline

 



#287 2011-11-26 00:12:16

iris2
Full member
Inregistrat: 2009-05-08
Mesaje: 742

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Ce parere aveti despre telefoanele dual sim?

Offline

 

#288 2011-11-26 11:28:32

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

din nou nedumerire smartphone lol pot sa fac astfel incat daca vreau sa raspund la un apel, sa imi ceara o parola? sa nu se poata raspunde fara ea?
doi: cum pana mea pot sa schimb soneriile la sms-uri? ca cele propuse de ei really suck. si nu gasesc optiunea sa le modific decat cu cele default.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#289 2011-11-26 21:14:54

Mizuko
New member
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 51

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

@coraline, cred ca depide de telefon.. ce model ai? Eu am un Galaxy S, si vad ca nu pot sa-mi setez melodiile pe care le-am bagat eu in tel ca sonerie de mesaj.. probabil pt ca-s prea mari. Dar mi-am descarcat o aplicatie cu ringtonuri dragute de pe android market, si pentru a le seta, trebuie doar sa tin apasat pe rington-ul respectiv si apare un nou meniu in care pot selecta ca melodia sa fie"default rington/alarm/notification (mesaj)".

Cat despre parola pentru apel...nu cred ca se poate tongue

Hope this helps smile

Offline

 

#290 2011-11-26 21:18:26

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

mizuko, am nexus s deci tot ca si galaxy.. exact aceeasi problema o am si eu cu ringtonurile, nici la sms nici la alarma nu le pot schima. am downlodat o aplicatie, am folosit diverse metode de facut ringtonuri pentru android, nimic!

o sa incerc si eu modalitatea de selectare, inca ma obisnuiesc cu el:P

mersi mult big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Publicitate


loading...

#291 2011-11-26 21:34:09

Mizuko
New member
Inregistrat: 2010-07-22
Mesaje: 51

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Hmm..eu cu alarma n-am probleme, daca tin apasat pe melodia (chiar daca e foarte mare) pe care vreau s-o setez ca alarma, imi apare iarasi un meniu si pot selecta s-o pun alarma/ringtone, dar nu mesaj. Pentru mesaje am downloadat "Android Cool Ringtones", incearca-le pe astea.

Hai ca ai sa vezi tu cum pana la urma smile

Offline

 

#292 2011-11-26 21:37:35

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

daca tin apasat pe melodie apare "use as phone ringtone" atat. un rest play, add to playlist delete sau search cesafac


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#293 2011-11-27 00:21:26

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

ca sa puteti pune orice melodie vreti voi la mesaj/alarma trebuie sa o copiati in fisierul Windows sau Android (acolo unde e instalat sistemul de operare, la My device).
apoi intrii in settings la Sound settings (setari de sunet) si alegi pentru ce vrei tu de acolo sa schimbi: sms,mms, email, alarma smile nu e vorba de fisiere prea mari.. telefoanele smartphone sunt inteligente! sunt mini calculatoare, au rami, memorie interna etc smile daca puteai la un amarat de sony ericsson, nokia vechi sa pui ce melodie vrei, poti si la astea. doar ca uneori sunt mai destepte decat utilizatorii... roll


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#294 2011-11-27 00:24:06

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

hai_faiv?! Eu nu citesc bine sau tocmai ai adus o jignire la adresa utilizatorilor de smartphone,adica fetelor care purtau o discutie mai sus? Nu de alta,dar si eu am aceasi problema si asteptam solutia,dar pe langa solutie am primit si o "lauda".
Sper sa fii inteles eu gresit totusi.

Offline

 

#295 2011-11-27 00:28:49

Violete.Purpurii
Diamond member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 32583

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

o da, si pe mine ma depaseste blackberryli, atunci lol il am de 4 luni si la unele chestii tot nu i-am dat de capat...dar nici nu ma macina lol

Offline

 

#296 2011-11-27 00:30:23

*joy*
Insomniac member
Inregistrat: 2011-02-09
Mesaje: 7760

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Vio,pe mine ma macina,pentru ca am un sunet ingrozitor la mail/sms/mms  lol

Offline

 

#297 2011-11-27 00:31:19

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

neutral nu.... no way... aduceam o jignire telefoanelor..ca si eu mi-am tocat nervii vreo 3 zile pana am descoperit cum sa pun la mesaje o melodie ce imi place mie...fiind si eu un utilizator dintre aia mai nepriceputi decat telefonul rodnar  nu ma refeream la fetele de pe forum, poate nu m-am exprimat bine...
ma frustreaza telefoanele astea...ca stiu sa faca parca mai multe decat noi, de parca nu tot oameni le-au inventat lol

imi cer scuze daca s-a inteles altceva sad


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#298 2011-11-27 00:35:50

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Telefonu nu e mai destept ca mine, ca nu ma intreaba el pe mine si face in locul meu. Tot eu il programez.

Puneti melodia in folderul media/audio/notifications         de pe card. Daca nu sunt folderele, le faceti voi.

Offline

 

#299 2011-11-27 00:53:52

hai_faiv
Hero member
De la: bubulina gospodina
Inregistrat: 2008-08-18
Mesaje: 2364

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Timo, scuze daca te-am subestimat. eu macar am recunoscut ca m-a dat gata in primele zile un smartphone, cu toate ca domeniul meu e info smile
In cazul in care nu ai card si ai memorie interna mare (vreo 4-8-16 giga), nu o sa mearga daca faci foldere media/audio/notifications.
cel putin nu pe windows mobile...
trebuie neaparat introduse in cadrul folderului sistemului de operare, ca sa ti-l citeasca ca si cum ar fi melodie de notificare a windowsului, in sistem "default" atunci cand dai "click dreapta" cum ar veni. trebuie sa se afle in Main Storage melodia ca sa poata fi citita...
in niciun caz sistemul de operare nu citeste informatii de programare de pe card decat daca e instalat acolo SO-ul smile cardul e doar o memorie atasata... care nu functioneaza ca si memorie interna a telefonului cand vine worba de astfel de lucruri...
stiu ce vorbesc:)
daca nu ma credeti, google it


When morals decline and good men do nothing, evil flourishes. A society unwilling to learn from past is doomed. We must never forget our history.

Offline

 

#300 2011-11-27 01:24:29

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Eu nu consider ca o vrabie este mai desteapta ca mine pentru simplul fapt ca stie sa zboare.


Ce-am spus eu, si ce-a cerut caroline se refera strict la Android.
Ce-ai spus tu era valabil in mobile CE-6.x. Daca e valabil si pentru windows mobile 7.5, nu pot zice decat "hello and welcome back 2000".

sistemul de operare nu citeste informatii de programare de pe card decat daca e instalat acolo SO-ul

SO-ul citeste de pe memoria externa daca a fost sau este instruit sa faca asta, nativ, prin aplicatie part time sau modificare de registrii/sintaxe. Altfel n-am avea programe cu executabile pe hdd/sdcard.

Si nu, nu stiu totul. N-am pretentia si nici nu voi sti vreodata.

Offline

 

#301 2011-11-27 01:38:46

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

rotfl subscriu hi_faiv. unul din motivele pentru care nu am ce face cu un smartphone rotfl2
ma apuca 'groaza'  tongue cand ma gandesc ca in curand, nici nu se vor mai fabrica telefoane fara touchscreen macar, si voi fii nevoita iau un touchscreen slabut care va fii probabil pentru toate buzunarele, un blackberry sau nokia acela care-l imita sau un smartphone, iphone whatever... tongue eu imi vreau caramida si peste 10 ani rotfl

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-27 01:41:50)

Offline

 

#302 2011-11-27 01:47:08

timo
Hero member
Inregistrat: 2011-02-13
Mesaje: 4733

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

Si sa inteleg ca primul tau telefon, din secunda 1 l-ai folosit la potentialul lui maxim?

Offline

 

#303 2011-11-27 02:06:14

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

nu, doar ca prefer ca potentialul lui sa nu-mi depaseasca nevoile degeaba.

Ultima oara a fost editat de frankie (2011-11-27 02:06:27)

Offline

 

#304 2011-11-27 08:37:01

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Vreau sa imi cumpar telefon

ok ok eu recunosc ca telefonul ma depaseste la cele mai mici detalii, in prima saptamana am vrut sa il duc inapoi de 5 ori crezand ca e stricat cand de fapt eram eu vai de mine si nu stiam ce se face cu el lol
insa pana la urma ce fac cu melodiile? lol unde le copiez la android? cand nu am apropo, nu e dotat telefonul cu slot (sac sac sunt si ele slabe la ceva lol )

buuun am downlodat o aplicatie care cica face ringtonuri, intr-adevar am gasit-o in lista de ringtonuri ale telefonului, insa nu la sms-uri si alarme. melodia la telefon o pot schimba si fara sa o fac rington, insa la sms si alarme imi pare in continuare o lista de sonerii execrabile, nici nu aud ca suna si nici nu as vrea...

daca apas pe o melodie nu apare meniul decat sa il pun ca sonerie pe telefon.

ori asa e telefonul, isi pastreaza cu strictele soneriile de sms-uri ori... cedez lol

Ultima oara a fost editat de coraline (2011-11-27 08:41:41)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.