homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Secretie vaginala


#1 2010-01-16 17:53:19

Dragan_Carmen
Membru
Inregistrat: 2010-01-16
Mesaje: 1

secretie vaginala

Sunt insarcinata in 19 sapt.si la ultimul examen de secretie vaginala am avut urmatorul rezultat:
FROTIU:Coloratia GRAM-celule epiteliale-relativ frecvente
leucocite-relativ frecvente Detritus
Flora Gram pozitiva-rari coci
Flora Gram negativa-frecventi cocobacili si bacili fini
Fungi-prezenti spori inmuguriti
Trichomonas vaginalis-absent
SECRETIE COL UTERIN
Cultura:flora saprofita
Cultura fungi-pozitiva.
Asistenta mi-a zis ca rezultatul nu este bun,insa doctorul ginecolog mi-a zis sa stau linistita ca e bun.Ce sa mai cred? Ajutati-ma va rog cu un raspuns! Multumesc!

Offline

 



#2 2010-01-17 12:05:27

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: secretie vaginala

pai in primul rind eu sunt de parere ca medicul o fi stiind mai bine decit asistenta....pe bune acum!
in al doilea rind, da, stai linistita, gravidele fac candidoza, ea nu e periculoasa si nu se trateaza in sarcina....deci pe scurt nu ai motive de stres


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2010-09-23 13:06:31

berca ioana
New member
Inregistrat: 2010-03-26
Mesaje: 22

Re: secretie vaginala

am o secretie albicioasa abundenda la analize  de secretie mi-a iesit totul negativ mai putin bacili gram pozitiv.ce imi recomandati sa iau?

Offline

 

#4 2010-09-23 13:13:46

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: secretie vaginala

ioana, nu mai posta acelasi lucru in mai multe locuri. cum iti ziceam, nu trebuie sa iei nimic pentru bacilii gram pozitiv. daca ai simptome deranjante,  fa si testele pentru chlamydia, ureaplasma si michoplasma.

Offline

 

#5 2010-09-28 23:46:40

berca ioana
New member
Inregistrat: 2010-03-26
Mesaje: 22

Re: secretie vaginala

Am Facut Si Mi-au Iesit Negative Si Alea.da Nu Stiu Oare De La Ce O Fi.ms Frumos Pt Ahutor Orikum nustiu  nustiu  nustiu

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.