homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex la 10 ani-3


#39 2010-01-23 18:27:42

ggeorgy
New member
Inregistrat: 2010-01-03
Mesaje: 10

Re: sex la 10 ani

ShineOfBlood a scris:

andreeadel a scris:

noi la 13 ani aveam la dirigentie educatie sexuala. sincer chestia asta incurajeaza sa te gandesti la sex chiar daca nu il faci. copiii vad extrem de multe chestii la tv, pe internet...nu mai spun.
fratele de 7 ani al unui prieten a incercat sa se masturbeze pentru ca asa a vazut intr-un film cu teens gen american pie.
nu ma mai mira nimic. sper doar sa...se protejeze. dar ma indoiesc.

Si daca nu ai fi avut educatie sexuala era mai bine? Daca iti ardea mai incolo de f*tut si te trezeai cu burta la gura,erai mai fericita? Mai putin socata de consecintele sexului? Ma indoiesc. Sunt persoane de varsta mea (varsta frageda de altfel,da' eu macar stiu tot despre subiect si o fac cu cap) care nu stiu cum se fac copiii,baieti care nu stiu cum ramane o fata gravida,fete care nu stiu cum raman ele insele gravide si asa mai departe,dar le arde de sex. Eu zic ca de asta exista educatie sexuala. Cu gandul la sex oricum te duci cand intri la pubertate si hormonii iti intra in creier. Daca tot te gandesti la el si vrei sa faci,macar sa stii in ce dracu te bagi. O discutie despre sex niciodata nu va impinge o persoana cu capul pe umeri sa faca lucrul respectiv doar asa,de chestie. Ceea ce e trist,ca inseamna ca nu prea avem persoane cu capul pe umeri. smile

subscriu. smile


He makes me happy. hjarta

Offline

 

#40 2010-03-30 02:10:32

ada89
Membru
Inregistrat: 2010-03-30
Mesaje: 4

Re: sex la 10 ani

ce tare frate da ce te mai mira astea la 11 ani care au copiiiiiiiiiiii
**

Offline

 

#41 2010-03-30 12:02:22

sushi
Hero member
Inregistrat: 2009-05-11
Mesaje: 2611

Re: sex la 10 ani

Shine, din pacate sunt si persoane mai mari ca tine care nu stiu ce implica un contact sexual, care nu stiu ce inseamna protectia si cu atat mai mult cum se face un copil.
Sunt cazuri chiar pe forum de fete (si baieti) de 17-20 ani care te uimesc cu 'nestiinta' lor...

Offline

 

#42 2010-03-30 15:59:56

syd
Sr. member
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 1404

Re: sex la 10 ani

vaii de capul meu.sex la 10 ani?eu ma joc si acum cu papusile la 23  rotfl  abia pe la 18 am inceput sa ma joc cu papusa lui  chicot

Offline

 

#43 2010-03-30 16:00:55

Soldier
Banat
Inregistrat: 2010-03-16
Mesaje: 450

Re: sex la 10 ani

Haha... ce amuzanta esti! lol


Inofensiv ca un fluturas

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-03-30 16:07:09

syd
Sr. member
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 1404

Re: sex la 10 ani

amuzanta,neamuzanta copii astia din ziua de azi au luat-o razna,de obicei fiecare face ce vrea cu viata lui dar la 10 anisori nu poti sa faci ce vrei si cand vrei,nici macar nu trebuie a le treaca prin cap asa ceva...au timp si de papusi ..mai mici...mai mari lol

Ultima oara a fost editat de syd (2010-03-30 16:07:23)

Offline

 

#45 2010-03-30 18:59:03

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

Pai e buna educatia sexuala...pentru ca vrand nevrand, li se imprima in minte, mai mult sau mai putin notiunile de "prezervativ" sau "anticonceptionale". Si poate, inainte sa experimenteze, isi aduc aminte de ele si se gandesc la ce-or fi bune.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#46 2010-03-30 19:10:34

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: sex la 10 ani

syd a scris:

dar la 10 anisori nu poti sa faci ce vrei si cand vrei,nici macar nu trebuie a le treaca prin cap asa ceva

recunosc ca inainte si eu ma oripilam cand auzeam de astfel de lucruri, dar eu raman cu oripilatu' si ei cu sexu', daca se poate numi asa, deci nu ajungem nicaieri.

si cine spune ca la 10 ani nu poti face ce vrei si cand vrei? spranceana doar pt ca din punctul nostru de vedere sunt prea mici pt un anume lucru, asta ar trebui sa-i impiedice pe ei sa nu-l mai faca? dimpotriva! cat despre ce faceam noi la 10 ani e cu totul alta treaba. si eu ma jucam cu papusile...si ce-i cu asta? cu o astfel de afirmatie nu vei reusi niciodata sa-i faci sa inteleaga faptul ca la varsta asta frageda altele ar trebui sa le fie ocupatiile. dar noi ne laudam ce cuminti eram la 10 ani, ei si-o trag in continuare si toata lumea e fericita


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#47 2010-03-30 19:35:42

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: sex la 10 ani

Apropo de copii fara copilarie... eram ieri la doctor si vine o gagica "super bine" cu bunicu-so la control... stam eu cu prietena mea, o analizam din cap pana-n picioare (deh, defect feminin)... ditamai tocurile, blugi mulati, paru' vopsit (se vedea dupa sprancene), super coafata, machiata (nu strident, dar destul de matur). Ne gandeam noi, ca proastele, ce cauta o tipa de 20+ ani la doctor cu bunicu-so :-? Pe cand colo, intra tipa in cabinet, si se baga bunicu-so in discutie cu tipele din sala de asteptare... zicea ca nepoata-sa s-a imbolnavit rau din cauza vesnicelor cure de slabire (adevaru' e ca era super slaba) si, citez "ce naiba e in capu' lor, la 14 ani, sa se chinuie asa...pentru ce?".
Yep...14 ani smile Eleva intr-a 8a la scoala la care am fost si eu... nu mi-a venit sa cred.
Deci...ce naiba e in capul lor??? Nici nu au buletin, dar sunt "fashionable" si "trendy" si ce mai vor ele, aranjate excesiv, fara pic de naturalete pe capul lor. Si vor sa isi arate "maturitatea" prin orice mijloace.
Dar deh...astea suntem noi...cat suntem mici vrem sa parem mari, iar cand suntem mari, vrem sa parem cat mai mici lol

Ultima oara a fost editat de yoyolina (2010-03-30 19:36:50)


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#48 2010-03-30 19:37:58

syd
Sr. member
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 1404

Re: sex la 10 ani

april sunset a scris:

syd a scris:

dar la 10 anisori nu poti sa faci ce vrei si cand vrei,nici macar nu trebuie a le treaca prin cap asa ceva

recunosc ca inainte si eu ma oripilam cand auzeam de astfel de lucruri, dar eu raman cu oripilatu' si ei cu sexu', daca se poate numi asa, deci nu ajungem nicaieri.

si cine spune ca la 10 ani nu poti face ce vrei si cand vrei? spranceana doar pt ca din punctul nostru de vedere sunt prea mici pt un anume lucru, asta ar trebui sa-i impiedice pe ei sa nu-l mai faca? dimpotriva! cat despre ce faceam noi la 10 ani e cu totul alta treaba. si eu ma jucam cu papusile...si ce-i cu asta? cu o astfel de afirmatie nu vei reusi niciodata sa-i faci sa inteleaga faptul ca la varsta asta frageda altele ar trebui sa le fie ocupatiile. dar noi ne laudam ce cuminti eram la 10 ani, ei si-o trag in continuare si toata lumea e fericita

este adevrat ce spui ca ei si-o trag in continuare  rotfl  cand am zis ca nu trebuie sa faca ce vor m-am gandit la aceste chestii amoroase,dar de fapt eu nici nu stiu cum le considera,si nu nu ne laudam ca eram noi cuminti ci chiar asa eram  signof10

Offline

 

#49 2010-03-30 20:01:40

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: sex la 10 ani

syd a scris:

april sunset a scris:

syd a scris:

dar la 10 anisori nu poti sa faci ce vrei si cand vrei,nici macar nu trebuie a le treaca prin cap asa ceva

recunosc ca inainte si eu ma oripilam cand auzeam de astfel de lucruri, dar eu raman cu oripilatu' si ei cu sexu', daca se poate numi asa, deci nu ajungem nicaieri.

si cine spune ca la 10 ani nu poti face ce vrei si cand vrei? spranceana doar pt ca din punctul nostru de vedere sunt prea mici pt un anume lucru, asta ar trebui sa-i impiedice pe ei sa nu-l mai faca? dimpotriva! cat despre ce faceam noi la 10 ani e cu totul alta treaba. si eu ma jucam cu papusile...si ce-i cu asta? cu o astfel de afirmatie nu vei reusi niciodata sa-i faci sa inteleaga faptul ca la varsta asta frageda altele ar trebui sa le fie ocupatiile. dar noi ne laudam ce cuminti eram la 10 ani, ei si-o trag in continuare si toata lumea e fericita

si nu nu ne laudam ca eram noi cuminti ci chiar asa eram  signof10

tot aia lol in clipa in care spui (vorbesc in general) "la x ani ma jucam cu papusile" sau "mie nici prin minte nu-mi trecea la y ani sa fac nu stiu ce" e lauda. adica, uite noi ce cuminti eram si uite-i pe astia ce le trece prin cap la varsta asta. daca e sa comparam, hai sa gasim alte persoane la care sa ne raportam. eu ieseam afara si ma jucam cu vecinele pe patura in parc, maica-mea iesea afara doar pt ca o ruga maica-sa pt ca prea statea toata ziua numai cu nasul in carti. deci, daca ma compar cu mami, eu am fost un drac impielitat pt ca ma urcam pe gard/in copaci/pe bara, faceam galagie si apoi fugeam sa nu ne prinda vecinii etc. poate veti spune "da, dar astea erau jocurile copilariei" si v-as da dreptate daca ati spune asta, dar, din punctul de vedere al mamei mele care nu e tocmai tanara, al vecinilor care au peste 60 de ani, eu am fost un copil "rau" care a facut numai prostii tongue

Ultima oara a fost editat de april sunset (2010-03-30 20:03:02)


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#50 2010-03-30 20:44:02

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: sex la 10 ani

Bine punctat, april ... ( Si ) pe mine ma " deranjeaza " intr-un fel, sau .. pe undeva pe acolo, genul asta de " Eu la x ani ma jucam cu papusile ". Si a NU se intelege ca ii partinesc pe cei care fac sex la 10 ani - ca sa dau exemplu cazul concret despre care se discuta aici - si nici nu mi se pare tocmai ok si natural, nu e ceva ce as fi facut si cu siguranta sunt multi dintre noi cei care nu ar fi facut lucrul asta, dar nu stiu, suna asa .. cliseic .. Suna ca si cum am avea vreo 40 de ani fiecare ... Plus ca, vorba lui april, " noi ne laudam ce cuminti eram la 10 ani, ei si-o trag in continuare si toata lumea e fericita " ... Bine nu e, ce fac ei, dar cred ca degeaba sustinem sus si tare ca noi eram altfel ... E o realitate care trebuie privita in fata, se intampla. Cu toate astea, raman la parerea pe care mi-am exprimat-o cateva posturi mai sus - dupa mine, astea sunt exceptii. Poate ca multe chestii se intampla, astazi, mai repede, copiii .. probabil ca sunt mai precoce, dar nu stiu in ce masura s-ar putea preveni sau combate aspectul asta evolutiv inainte de vreme.


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#51 2010-03-30 21:02:29

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sex la 10 ani

V-ati gandit ca astia de 10 ani care si-o trag nici macar nu stiu ce implica? Cu vreo 3 ani in urma,cand eu aveam 13 ani si nu concepeam sa fac sex inainte de 17-18 ani,cand french kisses si eventual o mana bine plasata erau chestii de maxima intimitate,am vorbit cu un copil din vecini,care la vremea aceea avea 5 sau 6 ani. Fatuca asta mi-a povestit cum ea si un coleg de-al ei,Vladut,erau la gradinita si s-au gandit ca ar fi interesant sa se bage intr-un dulap,asa,ei amandoi,si sa se joace de-a mama si de-a tata. smile Mi-a picat fata. Nu,ei nu stiau ce fac. Ei stiau doar ce vedeau prin filme si li se parea amuzant/interesant. Deci asa se ajunge la sex la 10 ani. Nu ca vrei,nu ca stii ce implica... e o chestie de care nu stii mai nimic,o fac adultii,si tocmai asta o face atat de atragatoare. smile

Later edit: vecina asta nu s-a culcat cu baietelul. Ma indoiesc ca pentru el ar fi fost anatomic posibil. Dar s-au dezbracat,s-au pipait,s-au lins,s-au frecat...si mi se pare bolnav sa faci asta la 5-6 ani.

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2010-03-30 21:04:08)

Offline

 

#52 2010-03-30 21:09:12

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: sex la 10 ani

Ce ai scris la later edit e ceea ce presupui tu ca au facut, sau ti-a povestit fetita lucrurile astea ? neutral

Ultima oara a fost editat de kdeea (2010-03-30 21:09:32)


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#53 2010-03-30 21:12:50

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sex la 10 ani

Mi-a povestit. Era mandra de ea ca a facut un lucru de adulti... si a ramas la stadiul ala de frecat doar pentru ca nu stia exact ce fac grown-ups in pat lol Asta presupunea ea ca fac,deci asta au facut si ei...si i-am spus ca ma bucur ca stie cum stau lucrurile,ca exact asta fac adultii,dar ca fac rar,deci sa mai astepte ceva timp pana sa repete big_smile

Offline

 

#54 2010-03-30 21:17:24

kdeea
Platinum member
Inregistrat: 2008-06-13
Mesaje: 20306

Re: sex la 10 ani

.. Trist ... Si interesanta strategia ta lol


Just a puppet on a lonely string, oh who would ever wanna be king ?

Offline

 

#55 2010-03-30 21:30:18

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sex la 10 ani

Pai decat sa ii ascund lucruri si sa observe asta,si apoi sa incerce iar si sa  descopere ca se poate si mai mult,mai bine i-am zis ca ce-a facut ea e bine si ca asa sta treaba,dar ca se face rar. Se indoia putin la inceput,dar am intrebat-o de cate ori a vazut ea filmul de unde a aflat ce fac adultii... si a zis ca o singura data. "Pai vezi? Si nici n-o sa mai vezi curand,pentru ca se face foarte rar". Atunci a fost convinsa. big_smile

Offline

 

#56 2010-03-30 21:38:57

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: sex la 10 ani

Eu la 13-14 ani consideram sexul ceva absolut normal.

De masturbat m-am masturbat prima oara cand aveam 7-8 cand, ca sa ma citez, ziceam "uite, ma frec acolo jos cumva si simt ceva ft puternic".

Asa ca ...

Tiganii la 10 au si copii. Inseamna ca sunt functionali.

Pe langa faptul ca esti tu constient sau nu ce implicatii are sexul, e pacat ca nu iti dai seama cat de rau iti nenoroceste organismul.

Offline

 

#57 2010-03-30 21:42:17

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: sex la 10 ani

De masturbat,o faceam si eu pe la 7,da' consideram sexul ceva foarte inalt dpdv emotional si eram convinsa ca nu voi atinge acel nivel emotional inainte de o anumita varsta. Actiunea in sine mi se parea complet ok,dar pentru mine consideram ca trebuie sa existe si partea emotionala,nu doar cea fizica... eh,s-a intamplat sa ating acel nivel emotional mai devreme,desi nu ma asteptam tongue

Ultima oara a fost editat de ShineOfBlood (2010-03-30 21:42:39)

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.