homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Frica inainte de nastere :(-2


#20 2010-09-17 10:24:04

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Frica inainte de nastere :(

de ce sa-ti fie frica, bre? las ca stie corpul tau ce are de facut... tu numa sa il asculti, sa nu-l sabotezi cu frica ta smile

eu sunt clar pt natural, acolo unde nu exista indicatii medicale de ceza


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 



#21 2010-09-17 12:09:27

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Frica inainte de nastere :(

vaiiiiii aici ii de mine  disperat  nici nu stiam ca exista un topic de genul  visslar  Deci eu sunt fricoasa de tot ce tine de medicina...poate si ca in 28 de ani nu am avut probleme de sanatate...oricum, eu o sa nasc natural  forgetit  de abia astept sa nasc (ca sa imi vad puiul si sa incep sa am grija de ea hjarta ) dar procedeul nasterii imi da fiori....daca n-o sa stiu sa imping  disperat ...daca se blocheaza ea acolo intre oase si nu mai poate iesi disperat , daca imi cedeaza inima  disperat  dumbom  chiar daca nu am probeleme cu inima tot la asta ma gandesc  dumbom  deci is praf! si recunosc ca is fricoasa  skitarg  rodnar  De abia astept sa ma stiu nascuta si cu oitica in brate  al9leacer
e bine sa sti ca nu esti singura fricoasa  forgetit

Offline

 

#22 2010-09-17 15:02:44

ddunia
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2270

Re: Frica inainte de nastere :(

ce vorbesti dana?crezi ca numa de tine e aici?si de mineeeeeeeee...ca si eu am aceleasi temeri ca si tine si ma gandesc la nebunii,dar ma consolez gandindu-ma ca toate trecem prin asta si nu sunt singura si ma gandesc la bebe ca vine el cumva pe lume si ma rog la dumnezeu sa-mi dea forta atunci sa simt si sa stiu ce sa fac


In 30.11.2011, pui mic a implinit 1 an de IUBIRE hjarta hjarta hjarta
Multumesc, Doamne, pentru aceasta minune!!!

Offline

 

#23 2010-09-21 10:49:34

fleurette
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-09-29
Mesaje: 3111

Re: Frica inainte de nastere :(

cu toate avem temeri, dar le dapasim pt ca suntem femei puternice  par ... mie mi-a fost mai teama in pr luni decat in ultimile  chicot


mamica de gemeni: Darius si Clarisa al9leacer

Offline

 

#24 2010-09-21 11:43:50

aliy
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-11-11
Mesaje: 4617

Re: Frica inainte de nastere :(

offf si eu mor de frica ... de felul meu, suport greu durerea; sunt o fricoasa ce sa mai, ca ex va spun ca daca ma ciupesc (a se citi tai) un pic la mana, ma ia cu rau  spranceana

ma consolez cu faptul ca: 1 imi vad puiul mult asteptat  hjarta  si 2 n-am de ales, acum tre sa si nasc  disperat


Mamica de Eric Andrei hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2010-09-21 16:22:03

dana82
Hero member
Inregistrat: 2009-12-11
Mesaje: 4313

Re: Frica inainte de nastere :(

Mda...azi radeau de mine medicul internist si cel anestezist la clinica  rodnar  ca le-am tot zis ca sunt mai fricoasa  rodnar  dar ma simt mai bine pt ca am vorbit cu anestezistul si am inteles ce si cum imi va face si cred ca va fi bine  chicot  sunt relativ mai linistita  spranceana  lol

Offline

 

#26 2010-09-21 20:39:57

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: Frica inainte de nastere :(

bai, acu pe bune... nu va fie asa frica, mai ales pt cele care nasteti natural... frica blocheaza reactiile "sanatoase" ale organismului in momentul ala si mai rau iese neutral


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#27 2010-09-22 12:47:20

camelia83
Sr. member
De la: cluj napoca
Inregistrat: 2010-04-02
Mesaje: 1858

Re: Frica inainte de nastere :(

Fetele si eu ma inscriu intre cele fricoase, deja de pe acuma ma gandesc, sper sa imi dea Dumnezeu putere sa trec peste si merg inainte cu gandul ca nu o carpat nimeni asa ca nu oi fi prima.Sper sa ma calmez pana atunci ca cica prelungeste si travaliul


cea mai iubita mamaruta
Mara Irina  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.