homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

SOS:dureri de dinti-7


#115 2009-02-15 04:31:34

still_dreaming
Full member
De la: Yes we can!
Inregistrat: 2006-11-28
Mesaje: 488

Re: SOS:dureri de dinti

serby a scris:

......
numai ca in prima seara mi s-a umflat falca si nici nu mai puteam sa dorm de durere,chiar dc luasem de 2 ori antibioticul si antiinflamatorul.ce sa fac?este normal sa se umfle cind sunt sub tratament?

art trebui sa te duci inapo la medic si sa ii spui ce ai patit


To accomplish great things, we must not only act, but also dream; not only plan, but also believe.
All our dreams can come true, if we have the courage to pursue them.

Offline

 



#116 2010-12-06 03:22:43

Cristi95
Membru
Inregistrat: 2010-12-06
Mesaje: 1

Re: SOS:dureri de dinti

deci... de 2 saptamani incoace, am dureri de masea groaznice, cu tot cu dureri de ureche! Efectiv nici macar nu stiu care masea ma doare, ma doare toata partea stanga, cu ureche cu tot! Am fost la farmacie, am cumparat o solutie ca sa amorteasca, dar problema se pune k ma doare si cand amorteste!  am incercat compresie cu apa rece, degeaba! ma calmeaza timp de 10sec max, apoi ma doare si mai tare! am cumparat nurofen,algopirin...etc, de toate, singura varianta care a mai ramas este sa ma duc la dentist! Am programare abia peste 2 sapt...pana atunci o sa mor in totalitate! Mika poate ma ajuti si pe mine cu un remediu k sa pot sa dorm macar, maine am teza, nu pot sa ma duc sa dorm cu capul pe banca! puss

Offline

 

#117 2012-02-22 20:39:42

IrinutzaNyko
Membru
Inregistrat: 2012-02-22
Mesaje: 1

Re: SOS:dureri de dinti

Buna ziua! prientenul meu are puroi la o masea de sus pe partea stanga, si ideea e ca il doare de vreo 2 saptamani si a avut fata foarte umflat iar acum parca ii zvacneste tampla, as dori sa stiu daca are legatura tampla cu puroiu, si ce pastile sa ii dau pentru ca a luat ospen si nu la lasat deloc so amoxacilina, atata ca i sa mai desumflat fata foarte putin

Offline

 

#118 2012-02-23 11:24:32

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: SOS:dureri de dinti

eu zic sa mearga la stomatolog, ca nu e de gluma cu infectiile astea, chiar daca pare ca i se desumfla cu antibiotic, e doar temporar, trebuie inlaturata cauza infectiei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.