homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Dezvoltare personala-6


#96 2010-02-22 22:55:09

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: Dezvoltare personala

annabel a scris:

chiar ca e ambitioasa dorinta april.dar sa stii ca se poate.iti tin pumnii sa reusesti!

multumesc mult, annabel puss


bebe V., soarele si luna

Offline

 



#97 2010-02-28 16:22:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Dezvoltare personala

pokemon a scris:

pokemon a scris:

obiectiv 1. sa fac sport de minim 4 ori pe saptamana, pentru ca am observat ca la nici 22 de ani, gafai dupa ce urc 3 etaje, am o mobilitate extrem de scazuta si imi paraie oasele la fiecare aplecare sau miscare mai iesita din tipare.
obiectiv 2. sa incerc sa petrec mai putin timp pe net si sa ocup restul acela de timp citind. am observat ca pierd extrem de mult timp online si asta imi produce o stare de...inutilitate. asa ca, de acum inainte, in timp ce citesc stau si pe forum si invers.
obiectiv 3. asta e dificil, pentru ca nu tine exclusiv de mine. vreau sa incerc sa fac ceva pt dezvoltarea carierei mele. am inceput cu colaborarea la radio, insa vreau mai mult!
obiectiv 4. vreau sa ma reapuc de condus. dupa ce se  se topeste zapada, la munca cu mine!  punish

hai ca scriu aici mai repede decat ma asteptam smile
obiectiv 1- am facut saptamana asta deja de 5 ori, deci stau bine. rezultate....nu observ nimic deocamdata, pt ca la mine tin de tonifiere, reglarea respiratiei, cresterea capacitatii de efort. time!
obiectiv 2-facut nimic in sensul asta, dar imi gasesc o scuza ca sunt dupa sesiunea aia infernala si nici nu am gasit vreo carte interesanta.
obiectiv 3- reusit sa vorbesc sa incep practica de luni  cool da' merit bataie ca pana acum am fost delasatoare si acu' vad ca daca te agiti un pic reusesti. asa ca  sm
obiectiv 4-e inca zapada  cold

inca o saptamana.
obiectiv 1: am cam renuntat la sport pentru ca am avut o saptamana tare grea si nu am gasit energia necesara. sunt sigura ca as fi putut sa rup 30 de minute seara, dar...sune neserioasa. sper sa ma remobilizez. oricum, am mers pe jos in pas grabie cam 2 ore zilnic. nu stiu daca se pune, dar ceva tot am facut
obiectiv 2 : in fiecare zi de vreo 4 zile am citit cate un capitol dintr-o carte. e ok, timpul de forumit oricum s-a redus din cauza 'obligatiilor'
obiectiv 3 continuam practiica si am obtinut rezultate f. buna sapatamana trecuta. good job, aici!
obiectiv 4 s-a dus zapada...dar inca nu ma simt in stare. am un blocaj psihic cred ca datorat faptului ca mi-am spus la un mom dat ca pana nu voi avea masina mea nu conduc. ca nu vreau sa fiu sofer de ocazie. si acum...tot aman...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#98 2010-02-28 17:31:07

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Dezvoltare personala

hai mai poke.nu e buna gandirea de la obiectiv nr.4. puss

Offline

 

#99 2010-02-28 17:32:05

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Dezvoltare personala

annabel a scris:

avand in vedere ca e un topic diferit fata de "ce iti doresti pe anul 2010", momentan vreau
-sa termin cu bine cu licenta
-sa ma angajez :ori part-time ori full-time
-sa merg la munte 2 zile sa ma relaxez

nu s-a intamplat si nici nu se va intampla decat in luna aprilie

Offline

 

#100 2010-02-28 17:35:05

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Dezvoltare personala

stiu, anna sad
dar a vut tica-miu grija sa imi mentioneze faptul ca tre' sa am mare grija ca avem doar RCA, fara CASCO si daca o busesc ne va ustura la buzunar. Stiu ca nu a zis-o cu rautate, dar mi-a taiat orice fel de elan. La fel a facut si prima oara cand m-am urcat la volan si mi-a spus 'sa stii ca viata mea si a maica-tii sunt in mainile tle acum'. Si m-am cam sperit nustiu
Asa ca...prefer sa astept sa imi iau eu o 'ceva', orice, pe banii mei si sa stiu ca daca dau cu ea de gard nu face nimeni mutre apoi ca nu-s in stare de nimic.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2010-02-28 17:43:46

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Dezvoltare personala

pff e f rau ca ti-a zis asa ceva, ca doar aveai grija de masina, nu conduceai ca "nebuna"
eu am avut noroc cu taicamiu(Desi noi nu avem nici un fel de relatie, suntem distanti).cand am busit-o, s-a speriat sa nu ma fi ranit si a zis "asta e.e tabla.decat sa fii in spital, e bine ca doar ai botit-o"
se poate intampla oricui

Offline

 

#102 2010-02-28 18:05:51

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Dezvoltare personala

asa ar zice si el, doar ca genul asta de 'incurjari' pe care mi le ofera el...la mine au tocmai efect invers. asa ca...nu cred ca ma mai incumet.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#103 2010-02-28 23:36:16

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: Dezvoltare personala

eee acuma...daca iti spunea da-i fata tatii inainte cu tupeu iar nu era bine...urca-te fata la volan si taci din gura....ca e bine ca o ai si pe aia decat deloc smile

Offline

 

#104 2010-03-01 00:18:14

alexutza12345
Sr. member
Inregistrat: 2008-02-11
Mesaje: 1921

Re: Dezvoltare personala

sa stii ca si eu am facut la fel cu condusul - nu conduc pana nu imi iau masina...si rau am facut..am tinut 2 ani permisul in portofel si cand mi-am luat masina imi tremurau toate cele pe mine, pentru ca bineinteles nu am casco (e din 2001 masinuta mea si are cateva zgarieturi si nu merita...) si imi era foarte frica.

Acum conduc din mai si cred ca ar trebui sa o las un picut mai moale cu viteza big_smile ca prea am devenit smechera lol

deci ...sfatul meu..trecuta prin asta....condu, de cate ori ti se ofera ocazia, cu cineva langa tine - ca o sa iti fie mult mai greu dupa aia.

ce vreau eu sa fac:
- sa ajung in spania in aprilie big_smile
- sa raman la buget si anul 2 la master
- sa imi trec masina pe nume lol
- sa imi indrept parul DOAR o odata pe luna, pentru ca tin la el
- sa nu ma mai enervez asa repede
- sa nu imi mai pese atat de mult de cei din jur, sa fiu eu pe primul loc
- sa ma mai ingras macar 2 kg, ca marimile XXS/respectiv 25 la blugi imi sunt cam mari
- sa mananc cel putin de 2 ori pe zi - nu ca acum neutral
- sa nu mai cheltui asa mult pe haine
- si ...mai sunt lol

Ultima oara a fost editat de alexutza12345 (2010-03-01 00:18:59)


Para hacer bien el amor hay que venir al sur....

Offline

 

#105 2010-03-01 01:03:43

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Dezvoltare personala

Se pune si ce imi doresc sa fac in vara? lol Ca stiu ca Pokemoana a zis pe o saptamana, da' ... intreb, sa nu fiu offtopic si sa ma alerge cand m-o vedea big_smile

Offline

 

#106 2010-03-01 09:00:20

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Dezvoltare personala

pe o luna am zis fata!
da' poti sa spui si ce vrei sa faci la vara wink numa' ca tre' sa vii si sa dai raportu' ce faci in sensul ala smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#107 2010-03-06 12:42:39

deeadeea21
Hero member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 2153

Re: Dezvoltare personala

deeadeea21 a scris:

Sa imi iau Cambridge-ul si sa reusesc sa fac o figura buna la olimpiada de economie (ma ajuta la nota de admitere la facultate) - singurele lucruri cu prioritate maxima in perioada asta (ce se intinde pana la vara, cand scap) smile

o sa aflu azi ce am facut, am scris absolut tot, locul 1 sau 2 sper sa fie  happy

Offline

 

#108 2010-03-06 12:47:49

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Dezvoltare personala

pokemon a scris:

pe o luna am zis fata!
da' poti sa spui si ce vrei sa faci la vara wink numa' ca tre' sa vii si sa dai raportu' ce faci in sensul ala smile

No bine, atunci vreau sa plec un weekend din Bucuresti dupa Paste  al9leacer  Stiu ca ziceam ceva de strainataturi, dar m-am cam razgandit si mi se pare mai "do-able" ceva la noi in tara... ma gandeam la draga mea Sighisoara...

Offline

 

#109 2010-03-06 13:27:16

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Dezvoltare personala

oau deea!! tinem pumnii sa iei super premii

Offline

 

#110 2010-03-06 16:50:09

deeadeea21
Hero member
Inregistrat: 2009-02-26
Mesaje: 2153

Re: Dezvoltare personala

sunt asa fericita, am iesit pe locul 1, merg la nationala, la piatra neamt!!!

Offline

 

#111 2010-03-06 16:53:07

lala20
Hero member
Inregistrat: 2009-03-07
Mesaje: 2809

Re: Dezvoltare personala

Wow, congrats, deea! Sper să faci o figură bună şi acolo şi să iei un loc bun puss.


The wise man said just find your place
In the eye of the storm
Seek the roses along the way
Just beware of the thorns.

Offline

 

#112 2010-03-06 16:55:18

annabel
Diamond member
Participant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2007-01-15
Mesaje: 36351

Re: Dezvoltare personala

maxime felicitari deea!!!

Offline

 

#113 2010-03-06 18:03:40

blackberry
Insomniac member
De la: Bucureşti
Inregistrat: 2009-06-23
Mesaje: 6898

Re: Dezvoltare personala

april sunset a scris:

april sunset a scris:

* s-o las mai moale cu jocurile de pe calculator punish
* sa ma obisnuiesc sa mananc mai mult ca sa nu mai fie mami ingrijorata ca o sa ajung la 20 de kg cand oi pleca la facultate lol
* sa am mai multa grija de mine, sa fiu mai responsabila, din acelasi motiv mentionat mai sus
* sa invat in fiecare zi asa cum ar trebui s-o faca un elev de cls a 12-a
* sa acord zilnic cel putin o ora de studiu filosofiei
* sa ma apuc sa fac variante la romana (pt inceput doar in weekend-uri, apoi ma "extind" si pe cursul saptamanii)
* si cea mai ambitioasa dorinta: pe 31 mai sa pun punct la invatat, in asa fel incat pana pe 28 iunie cand am prima proba sa trebuiasca numai sa repet big_smile

prima, bifat big_smile am redus considerabil timpul pierdut pt jocuri si chiar timpul petrecut in fata calculatorului. de la 5-6 ore am ajuns la 1-1 jumate pe zi punk

la celelalte puncte mai am de lucru lol

si inca o dorinta, mi-am adus aminte ca v-am citit mai sus legat de condus, pana la vara sa fiu in stare sa conduc masinuta singura big_smile nu cu tati in dreapta sau in spate, singuraaa diablo

de ce nu poti sa conduci singura?  hmm Eu turbam cand mergeam cu mama in dreapta, bine, m-am certat cu ea si nu a mers decat prima data cand am luat permisul.


zic hei oooo, uite cum plutesc in alcooooool, sunt usor acum c-am sufletul gol... n-am nevoie de aripi sa zbor tongue

Offline

 

#114 2010-03-06 19:05:11

LadyPink
Platinum member
De la: el din brate
Inregistrat: 2008-12-20
Mesaje: 15368
Site

Re: Dezvoltare personala

deeadeea21 a scris:

sunt asa fericita, am iesit pe locul 1, merg la nationala, la piatra neamt!!!

buga  storstark  rock  drink  puss  par  kram  bis  majoreta  punk  applause
BRAVO!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.