homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20-28


#514 2010-03-10 22:14:31

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

r.myrela a scris:

Mirik   in sarcina se modifica aceste valori,in sensul ca sar din parametrii normali ?

Sincer nu stiu ce sa iti spun dar precizez ca pe mine ma intreaba de fiecare data daca sunt insarcinata, cred ca liliana te-ar putea ajuta sa te lamuresti.


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 



#515 2010-03-10 22:16:36

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

savanah eu stiu ca BU stimuleaza activitatea ovarelor, dar nu vad de ce ar afecta chistul...nu stiu ce sa zic... :-S

Ultima oara a fost editat de cris8 (2010-03-10 22:17:42)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#516 2010-03-10 22:16:38

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

Almi,  puss
Blue, si eu aveam la inceput reactii ca a ta, imi venea sa las totul balta, nu-mi venea sa cred ca nu raman !!! Dar sa stii ca anul acesta m-a invatat ce inseamna rabdarea, iar in ultima vreme asteptam menstra ca pe ceva normal. Ceea ce mi s-a intamplat astazi a fost o mare surpriza pentru mine. Chiar nu ma asteptam, de aceea nici nu ma grabeam sa fac test. Hai iubita, BB te asteapta !!!!


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#517 2010-03-10 22:16:44

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

Se spune ca BU stimuleaza activitatea ovarelor si ma gandeam ca poate le fac rau sad

LE: Cris am scris amandoua in acelasi timp..asa stiam si eu si tocmai din motivul asta ma gandeam sa nu le fortez prea tare tongue

Ultima oara a fost editat de Savannah (2010-03-10 22:18:24)


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#518 2010-03-10 22:19:07

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

hopsieu
mai fetelor... lipsesc si eu o zi si atunci se umple forumul cu teste pozitive... ar trebui sa lipsesc mai des chicot

lavi sa iti dea DD un bebe sanatos, frumos si o sarcina usoara majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

cocofana noastra sexoasa... vino la tzucat puss  puss  puss bravo iubita puss sa ii faci printesei tale un fratior sau o surioara sanatos/sanatoasa si sa ai o sarcina usoara si sa fiti fericiti puss
majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta

zana felicitari puss sa ai o sarcina usoara si un bebe sanatos si frumos puss
majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta  majoreta


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

 Publicitate


loading...

#519 2010-03-10 22:21:18

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

fetele eu va las, ne punem la somn si la  patfierbinte..dupa aproape 6 luni rodnar

Ultima oara a fost editat de Andreed (2010-03-10 22:21:38)


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#520 2010-03-10 22:21:55

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

savannah, BU se ia pana in ovulatie. eventual poti sa o reiei imediat dupa echo daca e totul in regula.

miri, ma ingrozeste faptul ca intr-un spital toata lumea e pe fuga, super aglomeratie, stat cu orele pe acolo, cautat doctori, nimeni nu te baga in seama daca nu dai bani si uneori chiar daca dai etc. eu sunt pur si simplu pierduta intr-un spital, e prea multa dezordine pt mine, nu fac fata la asa ceva. vreau sa ma duc cu programare, sa stiu ca am alocate 15 min numai pentru mine si ca platesc la sfarsit la receptie nu sa stau cu grija vis a vis de suma pe care ar trebui sa o dau si cum si cand sa o fac.

a venit nera bis   puss  kram

andreea iubareala placuta si somnic usor apoi

Ultima oara a fost editat de gargarita (2010-03-10 22:22:39)

Offline

 

#521 2010-03-10 22:22:36

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

Savannah uite aici:
articol
continutul este cam asta:


Br?nca-ursului ajută la regenerarea celulelor


?n asociere cu alte plante antitumorale (năpraznic, brusture, v?sc), infuzia de br?nca-ursului este benefică ?n tratamentul chisturilor ovariene şi ?n regenerarea celulelor organismului. Rezultate foarte bune se obţin prin administrarea infuziei combinate, care se prepară dintr-un amestec de două linguriţe de plantă şi de seminţe.

Acestea se macerează ?n 100 ml de apă rece şi se lasă de seara p?nă dimineaţa. Apoi se filtrează şi, peste plantele care s-au macerat, se adaugă 150 ml de apă clocotită. După 15 minute, se amestecă cele două preparate. Zilnic se consumă c?te o cană din această infuzie combinată, cu 15 minute ?naintea fiecărei mese principale.

Nera, vino si tu la tzucat ca ne-ai cam lipsit  puss  puss  puss

Ultima oara a fost editat de cocof (2010-03-10 22:24:30)


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#522 2010-03-10 22:23:38

mayya06
Insomniac member
Inregistrat: 2010-01-28
Mesaje: 8531

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

fetele multumesc de gandurile bune... eu m-am bagat in pat ca am o durere de cap enervanta si burtica incepe si ea sa se burice smile si maine iara de la 5..
va pup noapte buna si sa speram ca maine va fi o zi mai buna puss puss

Offline

 

#523 2010-03-10 22:26:35

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

Cocof merci puss puss
Eu iau tinctura..dar cred ca este cam acelasi lucru nu?


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#524 2010-03-10 22:27:30

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

cocof a scris:

Blue, si eu aveam la inceput reactii ca a ta, imi venea sa las totul balta, nu-mi venea sa cred ca nu raman !!! Dar sa stii ca anul acesta m-a invatat ce inseamna rabdarea, iar in ultima vreme asteptam menstra ca pe ceva normal. Ceea ce mi s-a intamplat astazi a fost o mare surpriza pentru mine. Chiar nu ma asteptam, de aceea nici nu ma grabeam sa fac test. Hai iubita, BB te asteapta !!!!

Ce frumos ai grait, gravidutza cocof!  puss  Cred ca asta e problema si la mine: nu am rabdare, si nu ma pot obisnui ca nu am control deloc asupra ceea ce se intampla, ca nu pot influenta mersul lucrurilor  bang

Dar, cu Domnul inainte! smile

Noapte buna, fetele!  par


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#525 2010-03-10 22:27:53

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

Noapte buna, Andreea, Mayya  wave
Oauuuu, Andreea, am vazut eu bine care iti sunt intentiile ?????  rock  rock  rock


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#526 2010-03-10 22:28:04

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

garga sunt total de acord cu tine, prefer sa platesc mai mult dar sa nu stau sa astept, poate ma baga cineva in seama si pe mine, apoi cat si cui sa dau, ca ma descurajez total...
apropos de plata, histeroscopia la spital privat ma va costa 2000 ron, e destul de mult zic eu, dar nu mai conteaza asta...macar sa fie bine apoi


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#527 2010-03-10 22:30:51

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

puss va pup iubitele mele puss puss

andreeeeee feel good big_smile si enjoy puss

inca nu am apucat sa citesc tot disperat

Ultima oara a fost editat de nerama (2010-03-10 22:31:08)


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#528 2010-03-10 22:34:55

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

cris, o sa stai internata sau iti da drumul in aceeasi zi? unde faci histeroscopia? e mult asa-i, dar te scuteste de cateva din stresurile pe care le ai intr-un spital de stat.

Offline

 

#529 2010-03-10 22:35:06

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

gargarita a scris:

miri, ma ingrozeste faptul ca intr-un spital toata lumea e pe fuga, super aglomeratie, stat cu orele pe acolo, cautat doctori, nimeni nu te baga in seama daca nu dai bani si uneori chiar daca dai etc. eu sunt pur si simplu pierduta intr-un spital, e prea multa dezordine pt mine, nu fac fata la asa ceva. vreau sa ma duc cu programare, sa stiu ca am alocate 15 min numai pentru mine si ca platesc la sfarsit la receptie nu sa stau cu grija vis a vis de suma pe care ar trebui sa o dau si cum si cand sa o fac.

hai sa iti spun cum am procedat eu astazi:
la ora 8:30 am fost la spital si m-am dus la prima asistenta care mi-a iesit in cale(asis a dr uscatescu) si i-am spus ca am fost akm 6 sapt si m-a chemat akm.M-a pus sa iau loc pe scaun am ridicat maneca si la 8:40 eram plecata de la spital.

La ora 16 am fost sa imi iau rezultatele si la maxim 16:30 eram plecata. Astepti in sala si te striga sa iti dea rez si iti spune ce este de facut.

In ceea ce priveste banii eu nu am dat NIMIC.Am incercat si am fost refuzata asa ca n-am mai incercat.Te asigur ca nu ai de ce sa te stresezi din punctul asta de vedere.Eu am fost de 2 ori si mi se pare ok sistemul  nustiu


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#530 2010-03-10 22:35:28

Alina Elena
Insomniac member
Inregistrat: 2009-01-26
Mesaje: 5953

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

Nerama ai sosit......... happy

Andreea o noapte fierbinte sexinpat

fetele noi ne bagam la somn. ca imi pica ochii. si sunt si singura. mi-e asa de urattttt bang . ca sotul e plecat la bucuresti si vine duminica.

gata plec la somn. noapte buna. wave

Ultima oara a fost editat de Alina Elena (2010-03-10 22:36:34)


Avem doua printese minunate - Alisia Georgiana - 25 aprilie 2010
                                            - Luiza Petronela - 22 iunie 2012
Dumnezeu sa le ocroteasca sa fie mereu sanatoase

Offline

 

#531 2010-03-10 22:38:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

miri, ma bucur ca a fost asa simplu la tine... dar eu am traumele mele si am dezvoltat o fobie asa ca nu merge cu argumente logice  neutral  sper sa ajung in cat mai putine situatii in viata asta a mea la spital.

noapte buna alina

Offline

 

#532 2010-03-10 22:41:10

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 20

gargarita a scris:

miri, ma bucur ca a fost asa simplu la tine... dar eu am traumele mele si am dezvoltat o fobie asa ca nu merge cu argumente logice  neutral  sper sa ajung in cat mai putine situatii in viata asta a mea la spital.

noapte buna alina

eu zic ca merita sa incerci sa iti invingi aceasta fobie....

Ma bag la somn...ma simt de parca m-a lovit trenul dupa ce m-a calcat tirul care a dat peste mine dupa ce am sarit din fata tractorului  bang

Noapte buna!!
Vorbim maine!!
Mai este cineva care trebuie sa faca testulet?


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.