homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22-11


#191 2010-03-26 22:06:51

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Garga..din fericire ultima spermmograma a iesit ok!!Deci o sa prestam zilnic!!Multumesc pentru incurajari kram
Sper sa fie cu noroc,sa ne ajute Doamne-Doamne   rugaciune  rugaciune  popa  popa

Ultima oara a fost editat de Savannah (2010-03-26 22:08:10)


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 



#192 2010-03-26 22:08:19

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Savannah a scris:

Garga..din fericire ultima spermmograma a iesit ok!!Deci o sa prestam zilnic!!Multumesc pentru incurajari kram

kram

Offline

 

#193 2010-03-26 22:13:28

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

va multumesc din suflet  ,dragele mele  kram  kram  kram

fizic inca sunt sub efectul anesteziei dar sufletul ma doare  grater  grater  grater

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-03-26 22:13:50)

Offline

 

#194 2010-03-26 22:13:59

nerama
Insomniac member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-11-18
Mesaje: 8269

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

MYREEE NU SE POATE grater grater nu imi vine sa cred.......... mi-e groaza de cate se pot intampla.......
nu stiu cum pot sa te ajut supa suntem alaturi de tine supa


din 10.10.2011 sunt cea mai fericita mamica hjarta bebe
un anisor si jumatate de fericire, implinire si bucurii

Offline

 

#195 2010-03-26 22:16:37

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

MYRE...........am citit cu sufletul la gura ultimele 3 pagini poate aflu ceva de tine............si imi pare nespus de rau nu pot sa cred .......nu am cuvinte doar pot sa-ti spun ca suntem aici si te iubim si ca ........ne pare tare rau
acum vreau sa va spun ceva de faza cu preutul care ziceati ca avenit si a zis ucis din vina sau fara vina sunt niste canoane care se fac si includ si pe cele care au avortat ca au vrut si pe cele care au piedut sarcina e la comun ca sa ma intelegeti si nu preotul le face sunt scrise carti de mai mari de sfinti altele si ei doar citesc isi fac datoria si sa nu credeti ca le este usor .........un preot ia asupra lui pacate noastre si de aceea se zice ca talpa iadului e plina de preoti pt ca ei iau pacatele noastre si nu cred ca sunt putine si alti au si mai mari........as vrea sa vedeti cum vine un preot dupa o zi de spovedit ..........si sa stiti ca acasa e tot om ca noi toti si are probleme cum au toti.........sunt multe si nu le poti intelege decat atunci cand le traesti.......
acum revenind la topicul nostru spuneti-mi care din testele de ovulatie sunt mai bune ca eu m-am oprit la oview ca tot auzisem pe aici de ele dar acum vad ca lumea e cu minut sau care o mai fi lamuriti-ma si pe mine care e mai bun??

Ultima oara a fost editat de madutumic (2010-03-26 22:18:26)


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

 Publicitate


loading...

#196 2010-03-26 22:18:26

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

myre supa nu te pot alina cu nimic. decat te asigur ca te inteleg ca te simti goala . timpul iti va bandaja rana asta imensa din suflet . kram

savannah kram  goodluck


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#197 2010-03-26 22:20:19

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

imediat dupa interventie mi-a facut eco si a zis ca e bine
peste o sapt m-a chemat la control
mi-a zis sa merg si mai devreme daca vreau sa povestim
si ca dupa sarbatori imi va da de facut investigatii amanuntite


va multumesc din tot sufletul meu;pentru ca vorbele voastre bune spuse din suflet ma alina
cu voi nu ma simt singura

kram  kram  kram  kram  kram  kram  kram  kram

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-03-26 22:24:11)

Offline

 

#198 2010-03-26 22:27:54

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Imi pare asa de rau pentru ce ti se intampla, myre supa Sa te ajute Domnul, sa-ti revii repede puss


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#199 2010-03-26 22:29:33

r.myrela
Hero member
Inregistrat: 2009-07-26
Mesaje: 2768

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

va pup cu drag pe toate
puss  puss  puss  puss  puss

ma duc sa stau in pat

Ultima oara a fost editat de r.myrela (2010-03-26 22:29:47)

Offline

 

#200 2010-03-26 22:31:50

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Myre am intrat special sa vad ce ti-a zis dr. Imi pare rau  supa .Mi-au dat lacrimile cand am citit, retraiesc momentele acelea cu fiecare fata care trece prin asemenea momente. Doar timpul vindeca ranile, stiu ca la tine nu este prima data si sunt constienta ca doare si mai tare dar nu avem de ales viata este asa cum este si trebuie sa luptam sa o razbatem. Sper sa ti se aline suferinta cat de curand posibil.

Madutu nervii mei nu stiu daca erau provocati numai de acele cuvinte insa si graba aceea enervant de mare m-a iritat.Este normal sa intre in casa si in 3 minute, maxim 5 sa si plece? Nu vreau sa te superi pe mine, nu mi-am dat seama ca si sotul tau este preot pe moment dar eu am ceva probleme de comunicare cu Dumnezeu in momentele astea si toate regulile astea un pic absurde ma face sa-m fie si mai greu sa inteleg si sa-mi rezolv aceasta problema.Poate ma criticati in sinea voastra dar eu asta simt si nu pot sa inteleg nici in ruptul capului explicatia "asa a vrut Dumnzeu" cand este vorba de o sarcina pierduta mai ales cand vad in spital 10 fete care stau la coada sa faca curetaj la cerere. Nu pot sa inteleg de ce!!!!


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#201 2010-03-26 22:37:49

Savannah
Full member
Inregistrat: 2009-12-03
Mesaje: 778

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Smartulica puss puss tu ce mai faci iubita??


gravida 37+ Doamne ajuta-ne sa fie bine pana la capat si bebe sa creasca mare! rugaciune
Doamne,iti multumim ca esti langa noi si ne asculti rugaciunile rugaciune rugaciune

Offline

 

#202 2010-03-26 22:47:19

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

myre cat de rau imi pare sa aud asa ceva suparugaciune ca Dumnezeu sa te ajute sa treci peste asta desi e foarte greu.... acum pare ca nimic nu iti poate alina durerea, eu te pup si te imbratisez puss


.

Offline

 

#203 2010-03-26 22:48:03

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

doamne myre, nu-mi vine sa cred. nu stiu ce sa spun pentru ca stiu ca nu te ajuta nimic in momentele astea, dar ma gandesc la tine si la sufletul tau.


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#204 2010-03-26 22:50:47

madutumic
Sr. member
Inregistrat: 2009-12-21
Mesaje: 1824

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

mirik a scris:

Myre am intrat special sa vad ce ti-a zis dr. Imi pare rau  supa .Mi-au dat lacrimile cand am citit, retraiesc momentele acelea cu fiecare fata care trece prin asemenea momente. Doar timpul vindeca ranile, stiu ca la tine nu este prima data si sunt constienta ca doare si mai tare dar nu avem de ales viata este asa cum este si trebuie sa luptam sa o razbatem. Sper sa ti se aline suferinta cat de curand posibil.

Madutu nervii mei nu stiu daca erau provocati numai de acele cuvinte insa si graba aceea enervant de mare m-a iritat.Este normal sa intre in casa si in 3 minute, maxim 5 sa si plece? Nu vreau sa te superi pe mine, nu mi-am dat seama ca si sotul tau este preot pe moment dar eu am ceva probleme de comunicare cu Dumnezeu in momentele astea si toate regulile astea un pic absurde ma face sa-m fie si mai greu sa inteleg si sa-mi rezolv aceasta problema.Poate ma criticati in sinea voastra dar eu asta simt si nu pot sa inteleg nici in ruptul capului explicatia "asa a vrut Dumnzeu" cand este vorba de o sarcina pierduta mai ales cand vad in spital 10 fete care stau la coada sa faca curetaj la cerere. Nu pot sa inteleg de ce!!!!

mirik nu are nimeni ce sa iti spuna decat ca asa a vrut dumnezeu pt ca el le stie pe toate si le intelege el atat poate sa iti spuna doar un doctor poate sa gaseasca cauza sau nu ..........si eu nu te judec crede-ma la inceput si eu am fost foarte indignata de anumite lucruri dar pe parcurc le-am inteles unele iar la cele care nu le-am inteles am incercat sa le acept........sa stii ca nu e usor desi alti asa cred acum ce e drept depinde si de preot cei care se daruiesc sa stii ca depun eforturi mari dar sunt si altii care o fac din interes poate material sau poate de alta natura ........si eu sunt prinsa intr-o carapace din care cateodata as evada dar incerc sa inteleg si sa ma conformez si traesc cu speranta ca poate pe alta parte voi primi mai mult.......dar va zic sincer si simtit pe propia piele cineve acolo sus ne vecheaza si nu ne lasa niciodata..........si ca sa va dau putina incredere am sa va zis o povestioara cred ca am mai zis-o dar eu sunt marcata de ea
era odata o femeie amarata saraca cu copii multi si intr-o seara a adormit rugandu-se si plangand
in vis i-a aparut maica domnului si a intrebat-o de ce plangi femeie
iar ea a zis ca din cauza ca are o cruce grea de dus pe acest pamant si ca nu mai poate face fata a obosit si ca tare mult si-ar dori sa aiba si ea o cruce mai usoara
asa ca maica a luat-o de mana si a dus-o intr-un cimitir si acolo erau tot felul de cruci care mai decare mai frumoase si a pus-o sa aleaga care cruce vrea ea si a inceput femeia cu o cruce de marmura suflata cu aur si pierte pretioase dar era asa de grea ca nu a putut sa o duca si asa a incercat tot felul de cruci dar toate erau grele intr-un tarziu a zarit intr-un colt de cimitir o cruce de lemn care era cam veche si ponosita dar a vrut sa o incerce si cand a ridicat-o era ff usoara asa ca ia cerut maici sa ii dea aceea cruce iar maica i-a zia
aceea e femeie crucea ta crucea pe care ti-o porti in fiecare zi sie crucea ce mai usoasa pt tine
asa ca fetelor fiecare avem o cruce in viata de dus numai ca trebuie sa aceptam asta si sa o ducem cu credinta si  speranta ca nu se stie ce pacate tragem noi poate ale bunicilor ale parintilor sau chiar ale noastre
asta asa povestioara de seara

Ultima oara a fost editat de madutumic (2010-03-26 22:55:46)


impreuna cu ingerasul TEODOR IOAN 
27.06.2011

Offline

 

#205 2010-03-26 22:56:04

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

eu imi port zilele savannah si incerc sa nu ma afecteze asa tare ce se intampla in jur. incerc sa nu mai cad in depresii, desi daca as cadea finul meu lucreaza la spitalul 9 si as avea sanse de rcuperare big_smile . oricum , astept sa treaca lunile si poate poate voi avea si eu pana la urma un bebe .

poate ca pana la urma se va termina odata cu atatea drame cu copilasi nevinovati morti inainte de a fi cu adevarat vii supa


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#206 2010-03-26 23:05:22

cocof
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-09-22
Mesaje: 6513

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Myreeeeeeeeeeeeeeeeeeeeee  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  grater  nu mai pot spune nici un cuvant........


mami de cocosel din 12.11.10 hjarta
sjuk    ...O POVESTE... ...DOUA POVESTI...

Offline

 

#207 2010-03-26 23:06:32

prigatel
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-09-06
Mesaje: 3945

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

miri, tu cat ai faza luteala de obicei?
eu nu mai am secretie deloc. a tinut vreo cateva ore si gata. va
la noi vin bunii asa ca in urmatoarele 2 saptamani o sa intru mai rar, dar nu scapati de tot. tongue
noapte buna! par

Ultima oara a fost editat de prigatel (2010-03-26 23:08:07)


IOANA ALEXANDRA este in bratele noastre - 27.06.2011     http://lb2f.lilypie.com/HJICp2.png
VLAD ANDREI primul nostru pui - 20.10.2005     http://dhbf.daisypath.com/Nfqsp2.png

http://www.fertilityfriend.com/home/prigatel

Offline

 

#208 2010-03-26 23:07:42

mariposssa
Full member
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 643

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

mire
am intrat special sa vad ce sa imtamplat cu tine.
imi pare tare rau.stiu ca cuvintele nu te ajuta acum, dar ai grija de tine.
pupici


sjuk

Offline

 

#209 2010-03-26 23:11:25

LaviG
Insomniac member
Inregistrat: 2009-08-13
Mesaje: 5631

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

fetelorrrrrrrrr mi-a fost dor de voi, nu am reusit sa citesc nimic, cum sunteti ????

azi am fost la eco, am crescut, totul se vede asa frumos hjarta, multumesc lui Dumnezeu pt tot, asa se misca dragutelu de el acolo, asa bine s-a vazut hjartahjartahjarta

myre am reusit sa vad ce s-a intamplat, nu am cuvinte, iti doresc sa treci usor si sa vina bebe cat mai repede, ai putere si Dumnezeu te va ajuta  rugaciune

va puppppppp pe toateeeeeee


Mamica fericita de bebe Raul Mihai din 8.11.2010 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.