homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22-123


#2319 2010-04-05 21:25:39

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

printesica a scris:

andre poti sa intri putin pe mess, pls? vreau o parare de la tine daca se poate

sunt acolo dar invizibila kram


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 



#2320 2010-04-05 21:32:17

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

buna fetele! wave

va multumesc la toate pt urari si sa dea Dumnezeu sa devenim toate burtici mari anul asta cu copii sanatosi si voinici.

printe, draga mea, si pt mine azi a fost o zi f grea. azi se face o luna de cand am aflat ca bebe nu mai e. pt mine a fost o zi neagra, am retrait fiecare moment de atunci , fiecare clipa in care ma rugam ca dr sa gaseasca acolo o bataita de inimioara. dar n-a fost sa fie asa supa incerc sa ma tin tare pe pozitii , sa nu mai arat cat de furioasa sunt pe ... nu mai zic pe cine ca n-are rost. odata si-odata va veni si bebele meu cel sanatos si preaiubit asa cum stiu ca va veni pt toate. cel putin sunt impacata ca va am pe voi aici, care stiu ca-mi intelegeti sentimentele si ca ma intelegeti mai bine ca oricine.

puss pt toate


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2321 2010-04-05 21:45:37

mirik
Insomniac member
Inregistrat: 2009-12-17
Mesaje: 7830

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Smart  puss  puss fi tarte k nu avem de ales  puss  puss

Eu sunt plina de cosuri   disperat  disperat  disperat .Sa fie de la luminita de seara?  nustiu


Cea mai fericita mamica!!!
Cea mai frumoasa zi 28-XII-2010

Offline

 

#2322 2010-04-05 21:52:36

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

mirik, nu stii daca am castigat espresoarele ?  rotfl2
astia o extras ieri castigatorii dar n-o afiat nici acum

of smart, te inteleg perfect...
eu am tras azi o portie de aia buna de bocet in cada cand faceam baie...si sotul a venit sa ma pandeasca si m-a prins in fapt...cu toate ca eu de la pierderea sarcinii am incercat sa ma ascund cand plangeam. A inceput sa ma intrebe ce am, dar spre surprinderea mea s-a prins pana la urma, si m-a lasat sa ma descarc..acum parca ma simt putin mai bine

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-04-05 22:02:48)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2323 2010-04-05 22:03:10

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

mirik habar n-am nustiu

pe mine ma enerveaza tare spoottingul asta . probabil de la antibebe este spranceana  abia astept sa le termin. partea proasta e ca abia am inceput folia a 2 si mai am inca una
creca ma bag in pat ca maine trebe sa ma duc la serviciu sad

da printe si eu ma ascund cand ma bocesc . pe mine ma enerveaza al meu pt ca pare ca e impacat cu ideea si imi repeta mereu ca : se intampla . imi vine sa-i dau in bot cand zice asa. dar de obicei ma ascund ca nu vreau sa-mi mai planga nimeni de mile, pt ca am constatat ca in jurul meu lumea (straina )considera ca fac tragedie din ceea ce mi s-a intamplat. cum puii mei sa nu fac cand eu am purtat o viata in mine?  si cand mai aud fraze de genul :nici macar nu incepuse sa miste grater i-as pune la zid pe toti...
noapte buna tuturor

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-04-05 22:07:33)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2324 2010-04-05 22:04:12

Cristal_it
New member
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 63

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Buna fetele!Ce mai faceti?Am intrat un pic sa va salut!
Almi,am citit ca vrei sa devii farmacista...foarte fain!Eu am facut colegiul de Tehnica Dentara si am avut un noroc mare ca am reusit sa-mi gasesc si aici de munca intr-un laborator!Tu acuma ai terminat studiile si vrei sa mergi la colegiu sau vrei sa schimbi meseria?

Offline

 

#2325 2010-04-05 22:04:14

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

am ajuns acasa.. sunt super-ultra-mega obosita... imi este rau rau rau acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad

nu stiu daca v-am zis.. ieri cand am facut baita am scos egg.. destul.. acum cand am fost la baie, iar egg.. aseara am bagat una mica sexinpat iar spre dimineata am simtit o durere ingrozitoare la burta... m-a durut atat de tare ca am inceput sa marai si sa plang de durere.. niciodata nu am patit asa ceva supa ma gandesc ca poate am ovulat atunci.. si daca s-a intamplat asta, poate sunt sanse de gravida cu gigeii de aseara k acum kiar nu-mi arde de sexinpat la ce rau imi este.. si durerea de spate parca e tot mai mare grater grater grater



cristal
, am terminat geografia in 2008 si nu am gasit nimic in domeniu pana acum.. astept un raspuns de la centrul de meteorologie regionala dobrogea.. ma ajuta cineva si sa speram k poate reusesc sa obtin un loc ca lumea.. pana una alta, o sa ma inscriu la postliceala la farmacie smile (sper k am raspuns bine...)

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-04-05 22:11:25)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2326 2010-04-05 22:06:42

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

smart, si eu am avut azi putin spotting, maine merg la dr...
eu sunt la a 10-a pasila din folia 2..
acum nush daca o fi de la pastile sau de la chist...dar oricum nu ma impac asa bine cu yasmin...de cand am inceput sa le iau mi-o iesit o groaza de cosuri pe spate, sunt plina, si ma mananca tare. Cand luam novinette n-am avut nici un efect secundar, m-am impacat f bine cu ele

LE: sotul meu nu-mi zice nimic niciodata , smart. Catepodata am impresia ca a trecut asa repde peste situatie...si ma enerveaza la culme asta

Ultima oara a fost editat de printesica (2010-04-05 22:11:19)


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2327 2010-04-05 22:11:26

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

printe eu am citit pe prosp[ect ca e efect advers. acum eu oricum ma duc la dr sapt asta. nu cred ca n-ar fi ceva in neregula pt ca ma simt bine. am avut menstra cam 3 zile, f putin ca pe mine de obicei ma tinea 6-7 zile. dar sunt sigura ca totul e ok. in fine, n-am nicio tragere de inima sa mai merg  la dr. as lasa in voia sortii orice.

almi kram sa te simti mai bine.

LE printe poate asta e modul lor de a se tine tari. eu stiu sigur ca sotul meu si-a dorit copilul asta mai mult ca orice pe lume si stiu ca a suferit ca si mine. el e genul care sufera in tacere. dar felul in care nu ma lasa sa plang ca sa nu-mi fac mai rau ma dispera pt ca uneori prin lacrimi ma mai descarc si eu.

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-04-05 22:14:09)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2328 2010-04-05 22:12:37

Cristal_it
New member
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 63

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Almi Ingerash a scris:

am ajuns acasa.. sunt super-ultra-mega obosita... imi este rau rau rau acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad acklad

nu stiu daca v-am zis.. ieri cand am facut baita am scos egg.. destul.. acum cand am fost la baie, iar egg.. aseara am bagat una mica sexinpat iar spre dimineata am simtit o durere ingrozitoare la burta... m-a durut atat de tare ca am inceput sa marai si sa plang de durere.. niciodata nu am patit asa ceva supa ma gandesc ca poate am ovulat atunci.. si daca s-a intamplat asta, poate sunt sanse de gravida cu gigeii de aseara k acum kiar nu-mi arde de sexinpat la ce rau imi este.. si durerea de spate parca e tot mai mare grater grater grater

cristal, am terminat geografia in 2008 si nu am gasit nimic in domeniu pana acum.. astept un raspuns de la centrul de meteorologie regionala dobrogea.. ma ajuta cineva si sa speram k poate reusesc sa obtin un loc ca lumea.. pana una alta, o sa ma inscriu la postliceala la farmacie smile (sper k am raspuns bine...)

cred ca e greu,din acelasi motiv am luat si noi decizia sa incercam in alta parte...a fost fff greu la inceput,dar acum suntem bine.

Offline

 

#2329 2010-04-05 22:12:40

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

puss smart.. (nu mai stiu daca ti-am zis.. LA MULTI ANI! pentru ieri puss )

cristal, sa va ajute Dumnezeu sa fiti cel putin la fel de bine in continuare.. puss

iubitele, eu cred ca ma bag la nani... maine dimineata fac un surecheck (dupa cum recomanda ferty) cu toate ca banuiesc rezultatul supa

va doresc o seara frumoasa in continuare si somn usor puss kram

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-04-05 22:16:33)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2330 2010-04-05 22:16:34

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

smart lady a scris:

printe eu am citit pe prosp[ect ca e efect advers. acum eu oricum ma duc la dr sapt asta. nu cred ca n-ar fi ceva in neregula pt ca ma simt bine. am avut menstra cam 3 zile, f putin ca pe mine de obicei ma tinea 6-7 zile. dar sunt sigura ca totul e ok. in fine, n-am nicio tragere de inima sa mai merg  la dr. as lasa in voia sortii orice.

almi kram sa te simti mai bine.

LE printe poate asta e modul lor de a se tine tari. eu stiu sigur ca sotul meu si-a dorit copilul asta mai mult ca orice pe lume si stiu ca a suferit ca si mine. el e genul care sufera in tacere. dar felul in care nu ma lasa sa plang ca sa nu-mi fac mai rau ma dispera pt ca uneori prin lacrimi ma mai descarc si eu.

cred ca asta e modul lor de a se manifesta...cred ca sptului meu ii este mai usor sa nu vb, mie imi este mai usor daca plang si ma descarc...


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2331 2010-04-05 22:16:46

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

merci almi kram

fete chiar va las acum. n-am mai dormit cu al meu de=o saptamana ca a tot lucrat de noapte. acum profit si ma bag langa el
noapte buna kram

Ultima oara a fost editat de smart lady (2010-04-05 22:17:26)


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#2332 2010-04-05 22:16:52

Cristal_it
New member
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 63

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Almi Ingerash a scris:

puss smart.. (nu mai stiu daca ti-am zis.. LA MULTI ANI! pentru ieri puss )

cristal, sa va ajute Dumnezeu sa fiti cel putin la fel de bine in continuare.. puss

iubitele, eu cred ca ma bag la nani... maine dimineata fac un surecheck (dupa cum recomanda ferty) cu toate ca banuiesc rezultatul supa

Am fi mai bine daca am avea si un bebel!!!!

Offline

 

#2333 2010-04-05 22:18:17

dirida
Insomniac member
Inregistrat: 2009-11-02
Mesaje: 5207

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

noapte buna smart
ma retrag si eu fetele  puss


Doamne, te rog, fa o minune si pentru noi!

Offline

 

#2334 2010-04-05 22:19:17

Cristal_it
New member
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 63

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Va salut si eu,ma duc sa ma pregatesc pt maine!incepe o noua saptamana...nu stiu cand mai intru,in functie de cum ajung acasa!Va pup pe toate!pa pa.

Offline

 

#2335 2010-04-05 22:21:57

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

cristal, stii cum e... toate ne dorim cate un bebe cel putin... si sunt sigura ca facem tot ce putem... dar foarte mult depinde de Doamne Doamne.. e mai mult dupa cum vrea El.. ne convine sau nu, lucrul asta nu prea il putem schimba... nustiu

am plecat la somnic puss

Ultima oara a fost editat de Almi Ingerash (2010-04-05 22:22:48)


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#2336 2010-04-05 22:25:30

Cristal_it
New member
Inregistrat: 2010-03-22
Mesaje: 63

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Almi Ingerash a scris:

cristal, stii cum e... toate ne dorim cate un bebe cel putin... si sunt sigura ca facem tot ce putem... dar foarte mult depinde de Doamne Doamne.. e mai mult dupa cum vrea El.. ne convine sau nu, lucrul asta nu prea il putem schimba... nustiu

am plecat la somnic puss

ai dreptate,am citit ca este o rugaciune a Sf.Nectarie care te ajuta mult!Intre timp ne lasam in voia sortii...noapte buna!

Offline

 

#2337 2010-04-05 22:37:50

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

noapte buna, celor care merg la somnic puss


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.