homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22-52


#970 2010-03-30 10:50:31

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

bulica, cum sa curga la mine daca bag cate 4 Utro pe zi?
nu asta e problema mea, acum mi-e teama de sarcina oprita in ev...  sad
tu cum iti simti sanii?

mai blue, tu de ce te agiti asa de tare? zau ca nu pricep, incerci de asa putin timp sa ai bebe.......  neutral

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-03-30 10:51:02)

Offline

 



#971 2010-03-30 10:51:08

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

AnaC a scris:

pls, cum fac sa-mi pun si eu o pozuca? toate sunt prea mari, prea late..prea prea?! nustiu

Poti sa o prelucrezi si sa o aduci la dimensiunea admisa ...
Pass, eu seara ii simt mai plini si ma dor noaptea...  si ziua ma deranjeaza putin. Ma trezesc noaprea...
Oare progesteronul sa opreasca sangerarea daca ar fi vreo problema ?!... Chiar la asta ma tot gandeam eu... daca ar fi vreo sangerare in situatia in care ar fi ceva in neregula...
Eu iau 3 Utro /zi pe cale orala...

Ultima oara a fost editat de bmihaela (2010-03-30 10:55:18)

Offline

 

#972 2010-03-30 10:52:34

AnaC
Full member
Inregistrat: 2010-03-10
Mesaje: 182

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

passenger a scris:

bulica, cum sa curga la mine daca bag cate 4 Utro pe zi?
nu asta e problema mea, acum mi-e teama de sarcina oprita in ev...  sad
tu cum iti simti sanii?

mai blue, tu de ce te agiti asa de tare? zau ca nu pricep, incerci de asa putin timp sa ai bebe.......  neutral

Chiar..cine mai incearca de 6 luni ca mine?  punk


rugaciune Doamne, Te rog sa ne dai un bebe!

Offline

 

#973 2010-03-30 10:53:30

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

neatza fetele puss
ma duc sa citesc din urma


.

Offline

 

#974 2010-03-30 11:00:39

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

bulica, utro tine sarcina fixata in perete. stai calma, eu cand am facut primul test eram la fel, abia paseam de frica sa nu navaleasca sangele. dar m-am gandit eu ca de exemplu acum 3 zile cand nici nu banuiam ca as fi gravida am facut sport , jogging, sarit de coarda cate 40 de minute.. efort mult. in fiecare zi din faza asta luteala am facut efort. si totusi nu am sangerat deloc deloc.
la mine sunt alte ganduri negre, nu astea cu spotting....   neutral  neutral  neutral  neutral

pe mine ma arde rau stomacul de 2 zile, insa sanii parca nu mai sunt asa durerosi.
offff, abia astept sa ajung la medic. starea asta nu imi place deloc.

Ultima oara a fost editat de passenger (2010-03-30 11:02:16)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#975 2010-03-30 11:02:40

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Ma agit tare?  supa  Nu vad care ar fi problema in a-ti dori un bebe cat mai repede  spranceana 

Poate mi-e greu si sa inteleg de ce un cuplu sanatos nu reuseste sa obtina o sarcina relativ repede (1-2-3 luni), in conditiile in care nimereste perioada fertila  nustiu

In fine, cad in aceiasi capcana in care am mai fost - ma las influentata si imi fac sperante si scenarii aiurea  bang


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#976 2010-03-30 11:02:57

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

passenger a scris:

bulica, utro tine sarcina fixata in perete. stai calma, eu cand am facut primul test eram la fel, abia paseam de frica sa nu navaleasca sangele. dar m-am gandit eu ca de exemplu acum 3 zile cand nici nu banuiam ca as fi gravida am facut sport , jogging, sarit de coarda cate 40 de minute.. efort mult. in fiecare zi din faza asta luteala am facut efort. si totusi nu am sangerat deloc deloc.
la mine sunt alte ganduri negre, nu astea cu spotting....   neutral  neutral  neutral  neutral

Pai eu asta vreau sa zic... daca ar fi ceva in neregula am avea vreun semn, ceva sangerare... sau? zic si eu, nu ma pricep...

Offline

 

#977 2010-03-30 11:05:44

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

blue,  toate fetele de aici isi doresc bebe cred eu la fel de tare.
daca zici tu ca nu-i nicio problema... tu stii mai bine cat stres poti duce

bulica, daca Doamne fereste e oprita in evolutie, Utro o tine acolo "cu de-a sila" si nu ii permite sa se elimine pe cale naturala.  supa

Offline

 

#978 2010-03-30 11:09:41

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

passenger a scris:

blue,  toate fetele de aici isi doresc bebe cred eu la fel de tare.
daca zici tu ca nu-i nicio problema... tu stii mai bine cat stres poti duce

bulica, daca Doamne fereste e oprita in evolutie, Utro o tine acolo "cu de-a sila" si nu ii permite sa se elimine pe cale naturala.  supa

Doamne fereste Pass de asa ceva...

Offline

 

#979 2010-03-30 11:10:07

AnaC
Full member
Inregistrat: 2010-03-10
Mesaje: 182

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

blueeyes a scris:

Ma agit tare?  supa  Nu vad care ar fi problema in a-ti dori un bebe cat mai repede  spranceana 

Poate mi-e greu si sa inteleg de ce un cuplu sanatos nu reuseste sa obtina o sarcina relativ repede (1-2-3 luni), in conditiile in care nimereste perioada fertila  nustiu

In fine, cad in aceiasi capcana in care am mai fost - ma las influentata si imi fac sperante si scenarii aiurea  bang

Eu te inteleg ff bine! Si noi suntem la fel, dar uite ca am facut 6 luni de cand nu ne mai protejam...Si eu am astfel de intrebari tot timpul. Mereu zic ca las totul la voia intamplarii, ca luna asta nu ma mai gandesc la perioade fertile, calendare si teste de ovulatie apoi ma gandesc ca daca nu prind periaoda cea mai buna?! Off..asta e! Nu cred ca o sa las calculele pana cand nu o sa ne dea DD un bebelus. Oricum, ma bucur ca nu mai sunt atat de stresata! Sunt sigura ca va veni si la noi, dar se pare ca mai trebuie sa asteptam un pic si sa ne dorim si mai mult  supa  Va pupic!


rugaciune Doamne, Te rog sa ne dai un bebe!

Offline

 

#980 2010-03-30 11:10:08

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Nu va mai ganditi mai fetelor la ce-i mai rau


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#981 2010-03-30 11:11:03

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Neata  smile
Gresit Pasucule, in caz de probleme cu sarcina( Doamne fer) pana in 12 saptamani poti sa pui tot uto din lume ca e mai degeaba,..... e gresita conceptia ca utro poate ajuta atat de mult o sarcina care eventual nu este ok sa evolueze,...

Blu scumpa iti inteleg amaraciunea dar aproape toate am trecut prin trairile si supararile tale de acum,... prin dezamagirea de fiecare luna cand minunea nu se intampla,... dar pana la urma se intampla wink ai incredere si nu deznadajdui.

Anca fara monitorizari pe ff eu am incercat 12 luni big_smile de ce nu incerci sa inveti sa iti faci grafice pe ff? cine stie poate bb vine mai rpd smile

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2010-03-30 11:12:38)


hjarta M&M=S

Offline

 

#982 2010-03-30 11:11:48

Crssy85
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-11-09
Mesaje: 4934
Site

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Fetelor, de n-ar exista stresul asta.......

Pass, d c tre sa fii asa pesimista? neutral

Blue, de acord cu tine.... si eu eram stresata din luna 3 de incercari. Asta nu inseamna ca n-o sa ramai.... Fleur a incercat 11 luni si erau perfect sanatosi amandoi; si acum au 2 bebei frumosi smile

Ultima oara a fost editat de Crssy85 (2010-03-30 11:13:28)


Fericita mamica de
Davidutz, din 19.11.2009
                si
Cezarel, din 29.10.2011

Offline

 

#983 2010-03-30 11:16:38

AnaC
Full member
Inregistrat: 2010-03-10
Mesaje: 182

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

NafNaf a scris:

Neata  smile
Gresit Pasucule, in caz de probleme cu sarcina( Doamne fer) pana in 12 saptamani poti sa pui tot uto din lume ca e mai degeaba,..... e gresita conceptia ca utro poate ajuta atat de mult o sarcina care eventual nu este ok sa evolueze,...

Blu scumpa iti inteleg amaraciunea dar aproape toate am trecut prin trairile si supararile tale de acum,... prin dezamagirea de fiecare luna cand minunea nu se intampla,... dar pana la urma se intampla wink ai incredere si nu deznadajdui.

Anca fara monitorizari pe ff eu am incercat 12 luni big_smile de ce nu incerci sa inveti sa iti faci grafice pe ff? cine stie poate bb vine mai rpd smile

Eu monitorizez cu calendarul si testele de ovulatie...nu stiu ce e "ff".. rodnar
Poti sa-mi spui si mie? am vazut ca voi aveti ceva la semnatura dar nu prea am bagat de seama... tillfreds


rugaciune Doamne, Te rog sa ne dai un bebe!

Offline

 

#984 2010-03-30 11:17:36

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Fetele, eu am asa, ca un nod in gat care imi tot da senzatia ca as vomita... Eu nu prea am vomitat de multe ori in viata mea... mi-e asa scarba sa vomit...
Sper ca nu e o inchipuire de-a mea...  rotfl2

Offline

 

#985 2010-03-30 11:20:31

NafNaf
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 1781

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

http://www.fertilityfriend.com/
Este un site unde iti poti monitoriza CM si te ajuta sa iti urmaresti cel mai bine perioada de fertilitate.

Testele de ov. sant bune calendarul insa poate da gres el nu este personalizat dupa tine si iti poate arata eronat perioada de ovulatie

Ultima oara a fost editat de NafNaf (2010-03-30 11:21:46)


hjarta M&M=S

Offline

 

#986 2010-03-30 11:22:30

blueeyes
Platinum member
De la: BearLand
Inregistrat: 2006-11-30
Mesaje: 15319

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

Eu ma simt asa de prost, caci chiar am incercat sa nu ma stresez, si intr-o anumita masura am si reusit, fara temperaturi si grafic imi e mai bine... Spottingul asta a stricat tot, pentru ca imi tot fuge mintea la prostii:

- daca e spotting de implantare?
- daca am ciclu anovulatoriu si imi vine menstra? Daca m-am dereglat?
- daca e de la Vitex Fruit??? samd  supa

Nu e ceva voit, pur si simplu, involuntar, ma ingrijorez, desi stiu ca nu e bine ce fac... Asa ca, incerc sa ma reintorc in postura de 'imi bag picioarele si-mi traiesc viata', ca doar procrearea nu e unicul meu scop in viata  lol  sper sa si reusesc cat mai repede hmm

Faptul ca voi sunteti aici si pot sa spun ce ma ingrijoreaza ma ajuta mult, fara voi as fi si mai paranoia  punish


patfierbinte      sjuk     
mamica de Davidut si Anna-baba hjarta hjarta hjarta

Offline

 

#987 2010-03-30 11:23:25

AnaC
Full member
Inregistrat: 2010-03-10
Mesaje: 182

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

NafNaf a scris:

http://www.fertilityfriend.com/
Este un site unde iti poti monitoriza CM si te ajuta sa iti urmaresti cel mai bine perioada de fertilitate.

Testele de ov. sant bune calendarul insa poate da gres el nu este personalizat dupa tine si iti poate arata eronat perioada de ovulatie

Pe langa calendar am imi monitorizez si secretia...
Pe acest site trebuie neaparat sa-ti pui temperatura?


rugaciune Doamne, Te rog sa ne dai un bebe!

Offline

 

#988 2010-03-30 11:28:38

bmihaela
Hero member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 2140

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de MAMICA - 22

blueeyes a scris:

Eu ma simt asa de prost, caci chiar am incercat sa nu ma stresez, si intr-o anumita masura am si reusit, fara temperaturi si grafic imi e mai bine... Spottingul asta a stricat tot, pentru ca imi tot fuge mintea la prostii:

- daca e spotting de implantare?
- daca am ciclu anovulatoriu si imi vine menstra? Daca m-am dereglat?
- daca e de la Vitex Fruit??? samd  supa

Nu e ceva voit, pur si simplu, involuntar, ma ingrijorez, desi stiu ca nu e bine ce fac... Asa ca, incerc sa ma reintorc in postura de 'imi bag picioarele si-mi traiesc viata', ca doar procrearea nu e unicul meu scop in viata  lol  sper sa si reusesc cat mai repede hmm

Faptul ca voi sunteti aici si pot sa spun ce ma ingrijoreaza ma ajuta mult, fara voi as fi si mai paranoia  punish

Blue, eu inteleg perfect ce zici tu... mie mi-a trebuit aproape un an ca sa pot sa ma detasez cat de cat de problema asta.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.