homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doctoressa....help mee, please!!!!!!-5


#77 2007-01-22 13:42:15

danyghil
New member
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 50

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

ok.....multumesc mult doctoressa....sincer mi-ar fii placut sa te cunosc personal....

Offline

 



#78 2007-01-22 14:19:13

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

doctoressa a scris:

nashira.....am citit si am recitit...fara suparare, nu ai dreptate

k. in cazul asta imi cer scuze. http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/9.gif


Nobody home

Offline

 

#79 2007-01-29 15:39:11

danyghil
New member
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 50

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

buna ziua dinnou.....doctoressa mai am si eu o mica intrebare (m-am hot sa-ti urmez sfatul si intrerup pastilele o perioada, mi-a  facut programare la ginecolog dinnou ca sa-mi dea reteta pt spermicide sau sa-mi zica pe care e mai indicat sa le folosesc, azi merg)....sapt trecuta am mi-a fost foarte rau.....am sangerat continuu si abundent...am avut chiar stari de voma si nu inteleg de ce, posibil de la oboseala am lucrat mult.....as vrea sa stiu daca ar avea o legatura cu anticonceptionalele aceasta stare si daca este posibil ca in toata ac per sa fii ramas insarcinata...m-a zapacit o colega de serviciu ca starea de ameteala si de voma e de la sarcina si m-am speriat rau..i-am zis ca am luat pastile....si a zis ca cine stie poate au dat gres, ce probabilitate e sa fie asa?????? mai mult si din ac motiv mi-am facut programarea la medic??? eu stiu ca e un risc minim. de 1-2% si mai ales ca am tot sangerat  chiar vreau sa cred ca nu e posibil asta....sapt viitoare ar treb sa-mi vina ciclul ....poti sa-mi raspunzi te rog mult sa ma mai linistesc...sa nu ma duc stresata la doctor?????

Offline

 

#80 2007-01-30 14:21:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

Nici vorba de sarcina danyghil! Riscul de sarcina cind iei pastile e de 0,01%, deci mai mult decit mic si se datoreaza in exclusivitate utilizarii gresite! Pentru spermicide nu iti trebuie reteta si toate au aceeasi eficienta si aceleasi reactii adverse. Din alt motiv ti-a fost rau...probabil anemia consecutiva singerarii asociata cu faptul ca ai lucrat mult. Asadar linisteste-te


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#81 2007-01-30 15:46:51

danyghil
New member
Inregistrat: 2006-08-30
Mesaje: 50

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

merci doctoressa...ai dreptate..n-am mai apucat sa vad raspunsul tau ieri si aseara am fost la doctor asa cum aveam programarea, si la fel mi-a zis dar ca sa fiu mai sigura si ca sa-mi poata da o reteta cu antibiotice mi-a facut un test de sarcina ca sa excludem orice posibilitate desi ea era sigura ca nu sunt probleme.....si sa stii ca i-am spus ca mi-s-a recomandat sa iau triquilar ca sa stie si ea si mi-a zis si ea ca foarte bine am facut si ca acum e bine sa ma opresc pt ca probabil organismul meu respinge anticonceptionalele altfel nu se explica (zice ea ca am incercat toate dozele de hormoni si nu mai are rost) dar ea nu prea e de acord cu spermicidele astea insa o alta solutie nu vede pt ca de sterilet nu poate fii vorba ca nu am avut nici o nastere, nici un chiuretaj nimik....si a zis ca nu se monteaza in conditiile astea...mi-a explicat si cum e cu metoda calendarului si mi-a zis sa fiu atenta sa respect indicatiile in totalitate si de la spermicide si calendarul si poate din cand in cand mai fol si cate un prezervativ in per fertila ca  sa fie eficienta mai mare....eu iti multumesc oricum pt ajutor si pt ca te-ai implicat in problema mea si te tin la curent cum vor evolua lucrurile....sper sa nu am nici un fel de probleme.......

Offline

 

 Publicitate


loading...

#82 2007-01-30 15:51:55

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

Pai nici eu nu sunt mare fan spermicide(ba din contra) insa alta solutie nu vad.....


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#83 2007-01-30 16:05:55

flary
New member
Inregistrat: 2007-01-30
Mesaje: 5

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

doctoresa sunt noua pe aces forum si am si eu o mare problema.vesnicul sub care se dezbate pe forum ,cel in legatura cu candidoza.problema mea e alta....vreau un tratament eficient la o virgina..se poate:D

Offline

 

#84 2007-01-30 16:10:44

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

flary, cu virginele e complicat...de regula e nevoie de tratament local, pentru eficienta maxima, care insa la virgine nu se prea poate face. Ramine doar solutia antimicoticelor sistemice....insa esti sigura ca despre candida e vorba? Exista un examen de secretie care pune diagnosticul?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#85 2007-01-30 16:17:40

flary
New member
Inregistrat: 2007-01-30
Mesaje: 5

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

da doctoressa.sigur e candida... a aparut in urma la un tratament cu antibiotice de lunga durata...totusi numa poti ajuta cu o solutie...un tratament.te rooog

Offline

 

#86 2007-01-30 16:40:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

flary, nizoral pastile, timp de 7 zile, 2 pastile pe zi
Insa ideea de a evita mersul la medic cerind insistent tratamente pe forum e mai mult decit proasta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#87 2007-01-30 16:45:37

flary
New member
Inregistrat: 2007-01-30
Mesaje: 5

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

multumesc frumos.....la medic o sa merg,doar k ....mi-e asa jena.pana sa ajung sa ma interesez de la ce provin scurgerile imi era rusine...nu stiam ce se intampla.

Offline

 

#88 2007-01-30 16:48:13

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

pai nici acum nu stii de la ce provin. Nici eu nu stiu. Stii doar un posibil tratament pentru o afectiune pe care e relativ posibil sa o ai


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#89 2007-01-31 15:52:22

flary
New member
Inregistrat: 2007-01-30
Mesaje: 5

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

doctoressa pot incepe sa iau nizoral in timpul menstruatiei,sau ar fii mai bine sa astept sa mi se termine??

Offline

 

#90 2007-01-31 16:35:03

krista
New member
Inregistrat: 2006-12-13
Mesaje: 6

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

Doctoressa vad ca esti o tipa super... daca poti sa ma ajuti si pe mine  ti-as multumi din suflet>
Am 27 ani ,am nascut in 2000 , la controlul dupa nastere mi s-a gasit o rana pe col ,rana pe care am cauterizat-o De atunci am dureri de  burta dupa fiecare menstruatie.Am fost la doctorul meu ginecolog si mi-a zis ca am anexita,am facut tratament cu antibiotice si mi-a trecut ,dar pentru scurt timp. Durerile au revenit.Am mai consultat si alt medic,care in urma ecografiei,mi-a zis ca am chisturi pe ovare Acea doctora mi-a recomandat Yasminul, cu care ma ,,inteleg ,,destul de bine>problema este ca atunci cand termin ciclul,durerile de burta sunt insuportabile (chiar daca incep urmatoarea folie de anticonceptionale ).Mentionez ca am facut si injectii cu polidin ,am luat si antibiotice ,supozitore si ovule si ceaiuri  si alifii.......bineinteles la recomandarea medicului. Ce sa fac sa scap odata penrtu todeauna de dureri?

Iti multumesc !

Offline

 

#91 2007-02-01 10:42:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

flary, poti lua pastile de nizoral oricind. daca insa e vorba de ovule, dupa ce se termina menstra.
Krista, ca sa imi dau cu parerea cum poti scapa de dureri ar trebui sa stiu de ce le ai....dar eu nu stiu de ce le ai(nu am cum sa stiu)...asadar nu imi pot da cu parerea. Sorry.
Durerile la sfirsitul menstruatiei sunt insa neobisnuite....oricum cu cauterizarea nu au legatura...daca ai nascut prin cezariana m-as putea gindi ca ai facut aderente, postoperator. Daca ai nascut normal, pica si varianta asta


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#92 2007-02-02 11:17:02

krista
New member
Inregistrat: 2006-12-13
Mesaje: 6

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

Am nascut normal..
Iti multumesc oricum ca mi-ai raspuns doctoressa

Offline

 

#93 2007-02-02 11:23:14

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

felicitari. e fetita sai baietel? banuiesc ca sanatos este.


Nobody home

Offline

 

#94 2007-02-02 12:43:06

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

a nascut in 2000....indiferent ce are, e mare copilul


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#95 2007-02-02 12:44:18

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: doctoressa....help mee, please!!!!!!

http://us.i1.yimg.com/us.yimg.com/i/mesg/emoticons7/24.gif am nevoie de o pauza.


Nobody home

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.