homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate-3


#39 2010-04-12 19:21:36

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Eu am 1,60 si consider ca nu exista 'picioare lungi' si 'picioare scurte'. smile Ca degeaba as avea eu,la metrul meu 60 picioare de 1m,in conditiile in care as fi proportionata ca dracu. smile Proportionalitatea conteaza,nu lungimea picioarelor. Orice picior e lung atata timp cat este proportionat bine cu restul corpului tongue
Si asa,ca sa zgarii lumea pe retina,eu port blugi skinny desi nu sunt scandura si desi am 1,60. Imi plac blugii skinny si pana acum n-am intalnit pe nimeni care sa imi spuna ca arat ca un purcel (iar persoanele din jurul meu sunt d-alea de o sinceritate la limita cu nesimtirea). smile So there goes that.

Offline

 



#40 2010-04-12 19:25:10

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

exact wild ...mai ales ca depinde de persoana....ma regasesc in ce ai spus tu....big_smile nu sunt scandura dar ii port....cateodata cu tocuri foarte inalte chiar si geaca de piele si arata super bine big_smile

Offline

 

#41 2010-04-12 19:36:01

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

oribili pantaloni...la orice i-ai asorta tot oribili vor ramane...aici sunt extrem de in trend  butter
http://lh4.ggpht.com/_38VmJuTPeWE/Sb8kV1vZnXI/AAAAAAAAODg/A0hhqbJOLbQ/s800/harem%20pants.jpg

Ultima oara a fost editat de uffff (2010-04-12 19:36:20)

Offline

 

#42 2010-04-12 19:37:37

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

si la noi....intr0un mall vezi cu succes 5-6 ucati...care se ced trendy  roll asortati la platforme sau tenesi sunt tare in voga rotfl2

Offline

 

#43 2010-04-12 19:56:41

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Si ce are daca sunt in trend ? big_smile Nu-i cumparati si gata nustiu

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2010-04-12 19:58:18

uffff
Insomniac member
De la: mii de km departare
Inregistrat: 2008-02-29
Mesaje: 7508

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

pai astea spuneam ca arata oribil la orice i-ai asorta .... daca stie cineva vreo combinatie faina sa-mi spuna si mie lol

Offline

 

#45 2010-04-12 20:02:50

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Da, nici mie nu-mi plac nustiu

Offline

 

#46 2010-04-12 20:05:14

kathrynn
Hero member
Inregistrat: 2009-08-24
Mesaje: 2680

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Chestia asta cu neasortarea posetei la pantofi apare asa periodic cand i se nazare vreunui designer mai avangardist sa sparga tiparele clasicului.
Mie imi plac ambele variante: si de aceasi culoare cand e cazul si intr-o alta diferita, dar atunci acea culoare sa se regaseasca intr-un alt element din tinuta mea (de ex.  esarfa, manusi, curea, top).
Dar mai important decat asortarea culorii pantofi - poseta, mi se pare asortarea stilului. Ma zgarie pe retina cand vad femei incaltate in adidasi / tenisi + poseta. De obicei poseta de piele / imitatie, whatever. Exista si posete sport pt asta.
Mi se mai pare deranjanta combinatia: sacou + adidasi / tenesi.
De asemenea, consider eu ca treningul este un articol vestimentar care ar trebui purtat fie in casa, fie in sala de sport. Nu pe strada, prin oras, nici la cumparaturi, nici la piata. Maxim pana la ABC-ul din coltul blocului.
Revenind la combinatii, ma streseaza orice combinatie de pantaloni (sau dres) de culoare inchisa, inclusiv negru cu incaltari deschise la culoare. Mi se pare ca arata foarte nasol. Si invers, de altfel. Imi place sa nu existe un contrast prea mare intre pantaloni si pantofi.

Niste combinatii care imi plac mie in mod deosebit sunt: haine pe alb/negru + accesorii intr-o culoare contrastanta, de obicei ori roz ori rosu.


Shorty, we can switch positions
From the couch to the counters in my kitchen

Offline

 

#47 2010-04-12 20:05:14

OmniaVincitAmor
Insomniac member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 6698

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Azi am vazut eu o tanti la vreo 20-22 de ani,in tramvai... Tanti arata cam asa: par strans in varful capului intr-o coada stil 'abia m-am trezit'... arata ca scoasa din sanatoriu smile , un maieu labartat verde care avea vedere foarte buna la sutien si la zona de la axila pana putin mai jos - cam pana pe la bareta sutienului (era maieu d-ala stil santierist), pantaloni cum ziceam pe pagina precedenta ca-mi zgarie mie retina: sus bufanti si jos stramti (stil paj din evul mediu) si in picioare avea niste pantofi sport cu paiete aurii all over (stil pitzipoanca din cariere rau-famate)... Gentuta era din lac rosu. smile Pe moment m-am gandit ca fata e fan Jamaica... dup-aia m-am gandit ca si daca ar fi,tot era prea mult...

Offline

 

#48 2010-04-12 22:08:08

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

anabella_n a scris:

april sunset a scris:

anabella_n a scris:

nu-mi place ?n schimb să văd geanta asortată la pantof, pentru că sunt vreo 8 ani de c?nd nu se mai poartă combinația asta

says who? smile
maica-mea poarta de cand o stiu geanta asortata cu incaltamintea si mi se pare ca vine foarte bine. ba chiar cand am impresia ca e o mica diferenta de nuanta, ii zic sa schimbe ori geanta ori pantofii pt ca mi se pare ca vine aiurea.

te-ai uitat vreodată la what not to wear, pe travel & living?
ia să vezi acolo dacă găsești vreo geantă asortată la pantofi.

si doar pt ca in emisiunea X nu apare geanta asortata la pantofi inseamna ca nu se mai poarta sau cum?  spranceana


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#49 2010-04-12 22:15:44

katami
Platinum member
De la: sapte coline - orasu, nu vinu
Inregistrat: 2008-01-09
Mesaje: 20382

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

uff, mie imi place perechea nr 2. restul da, sunt total aiurea, mai ales ultimii acklad


Mama-cioara de 2 pui... perfecti, cum altfel? Cristian Matei (12.01.10) si Gabriel (27.07.12)

Despre wrapuri, slinguri, wrap-tai-uri si alte esarfe port-bebe... despre natural parenting, despre alaptare si... cate putin si despre noi: http://www.wrapsling.ro/blog/

Offline

 

#50 2010-04-12 22:17:24

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

sunt si pantaloni in genul asta care sunt mai draguti si mai normali ca sa zic asa lol


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#51 2010-04-12 22:28:48

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

luminitza a scris:

daca as purta rosu as lua pantofii + cureaua rosii si geanta neagra sau alba(in conditiile in care obligatoriu as avea pe mine camasa+pantaloni albi sau negri...la aceeasi culoare ambele)

cand vorbim de culori din astea puternice (rosu, verde, galben, portocaliu etc) nici mie nu mi se pare in regula sa ai si pantofi si geanta de aceeasi culoare, e prea mult. dar daca se merge pe culori de alb, negru, bej, maro mi se pare foarte frumos. si cum am spus, vorbesc din ce vad zilnic pt ca maica-mea e maniaca rau cand vine vorba de asortat, e mai ceva ca mine lol


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#52 2010-04-12 22:39:13

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

credeam ca sunt singura care are o problema cu combinatia adidasi-geanta (gen piele)
in rest, sunt de acord ca blugii conici cu balerinii ingroasa picioarele... eu cred ca o pereche de balerini cu talpa de 3cm si un blug drept schimba situatia dar na, poate pe unele fete nu le deranjeaza si ele se simt bine asa smile

in legatura ce geanta si pantofii nu cred ca exista o regula; adica inteleg ca nu e necesar sa mi pun geanta roz la pantofi roz (nu ca as avea asa ceva lol ), dar mai bine una roz decat una galbena. eu respect "regula" asta doar cand e vorba de o culoare mai tare... pe care bineinteles o combin cu una "normala"
daca am pantofi negri si geanta e rosie mi se pare ok, dar daca e alba nu imi place hmm


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#53 2010-04-12 22:59:18

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

purpleRain a scris:

ca sa nu fac vreo gafa, acum ca vine caldura lol imi place mult acest gen de rochita si as vrea sa imi dati o parere cam ce pantofi s-ar potrivi la ea. cu precizarea ca nu sunt fan tocuri pt ca sunt slaba si nu imi place cum arat pe tocuri inalte  cesafac

http://forum.anticonceptionale.ro/uploa … _dress.jpg

platforma?  smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#54 2010-04-12 23:01:07

carmen_21
Insomniac member
De la: ei
Inregistrat: 2008-03-19
Mesaje: 7980

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

eu as lua-o cu niste sandale cu talpa ortopedica


Everything will be ok in the end.
If it's not ok, it's not the end.

Offline

 

#55 2010-04-12 23:02:31

Madalina85
Addicted member
Inregistrat: 2009-09-27
Mesaje: 13426

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

eu as lua-o cu platforma....si mi se pare o gandire ff gresita ca daca esti inalt nu arati bine pe tocuri...ba arata foarte bine pentru ca nu trebuie sa ascunzi ca esti slaba ...e foarte bine....

Offline

 

#56 2010-04-12 23:16:16

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Mie mi se pare ca cel mai bine merge cu un peep toe ... ceva gen 7-8 cm ... platforma.

As merge pe un roz pal mai degraba big_smile sau multicolor, ca sa iasa in evidenta big_smile

Ultima oara a fost editat de AyraBlack (2010-04-12 23:17:05)

Offline

 

#57 2010-04-12 23:28:24

sunshine16
Banat
Inregistrat: 2008-09-01
Mesaje: 8121
Site

Re: imbracaminte/incaltaminte - combinatii ciudate

Mie imi plac pantalonii aia chiar foarte tare... bine, nu aia cu turul pana la glezna... aia sunt exagerati.
Dar genul ala de pantaloni im iplac... cu o pereche de sandale gladiator si un maieu... super!


True sophistication lies in simplicity!

www.bubulinagospodina.com

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.