homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 3-45


#837 2010-11-23 10:01:52

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

cele compacte sunt ca fardurile? al meu are consistenta unei creme de fata - inseamna ca e lichid? sau exista si mai lichid de atat?

Offline

 



#838 2010-11-23 10:07:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 3

unele sunt si mai fluide, depinde
cele compacte sunt ca o crema foarte densa, precum fardurile-crema, daca vrei... de fapt intre pudra si crema, au o textura mai pudrata, dar nu pulbere

Ultima oara a fost editat de heimdall (2010-11-23 10:09:41)

Offline

 

#839 2010-11-23 15:52:23

You_and_Me
Diamond member
Inregistrat: 2008-03-13
Mesaje: 26341

Re: Shopping de cosmetice - 3

heimdall a scris:

unele sunt si mai fluide, depinde
cele compacte sunt ca o crema foarte densa, precum fardurile-crema, daca vrei... de fapt intre pudra si crema, au o textura mai pudrata, dar nu pulbere

cele fluide sunt de obicei in sticlute si cele compacte in cutiute si sunt mai pudrate , 2in 1 de obicei
eu le prefer pe cele fluide  tongue


..be the best ...fuck the rest smile))

Offline

 

#840 2010-11-24 07:19:13

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

am fost ieri la o prezentare a unei firme de cosmetice nou intrate in tara si ne-au oferit o sedinta de machiaj gratuit.
mi-a pus fond de ten (cam cu tona tongue ) si anticearcan...crema tongue asta pe la 12-1 ziua. pana seara la 8 eram toata pliuri la ochi lol aratam ca o baba (bine deja incepuse sa se stranga mai de dinainte) tare sunt curioasa daca exista acel anticearcan solid/crema care sa nu se stranga deloc tongue
oricum preturi mult prea mari, produse ... hmmm average


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#841 2010-11-24 17:26:52

camysh
Moderator
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 37788

Re: Shopping de cosmetice - 3

despre ce firma e vb?
MAC cumva?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2010-11-24 17:36:02

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

camysh a scris:

despre ce firma e vb?
MAC cumva?

MAC  apare abia in dec camysh in bucuresti big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#843 2010-11-24 17:54:58

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Shopping de cosmetice - 3

Il-Makiage sau ceva de genul? tongue eu la astia am fost de 2 ori si nu mi s-au parut atat de profesionale produsele lor...


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#844 2010-11-24 19:06:09

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

bingo dea big_smile il makiage, o prostie adevarata tongue astazi era opc si protectia muncii la ei in vizita rotfl2


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#845 2010-11-24 20:00:23

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#846 2010-11-24 20:11:37

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

adina si eu am cautat ieri pe net si am gasit o tona de plangeri la adresa lor. intr-adevar pensule jegoase, folosite la toate persoanele venite, fara exceptie, nu te curatau pe fata, puneau o pleasca de fond de ten pe fata si dadeau cu bidineaua.
insa m-au facut dragut pe mine, de prietena mea si-au batut joc. produsele sunt ok, unele din ele cel putin.
dar totusi..nu degeaba astazi era plin de controale la ei nu? big_smile vanzari agresive, management de 2 bani.. asta e tongue mai bine ca am fost, macar daca e sa dau un ban, astept MAC lol decat sa ii dau la ei


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#847 2010-11-24 20:53:15

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

da da sa vina mac rotfl


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#848 2010-11-24 21:17:39

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

sa vina sa vina big_smile si daca ai diploma de make up artist ai si reducere nush cat la suta (20 sau cam asa ceva) big_smile si ma duc cu prietenele mele cu diplome  visslar  si plec cu caruciorul de acolo  nails  sa vina MAC, il asteptam cu bratele deschise big_smile


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#849 2010-11-24 21:21:28

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

coraline a scris:

sa vina sa vina big_smile si daca ai diploma de make up artist ai si reducere nush cat la suta (20 sau cam asa ceva) big_smile si ma duc cu prietenele mele cu diplome  visslar  si plec cu caruciorul de acolo  nails  sa vina MAC, il asteptam cu bratele deschise big_smile

nu.i corectttttt te spunnnnnnnnnnnnn


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#850 2010-11-24 21:47:38

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Shopping de cosmetice - 3

coraline a scris:

bingo dea big_smile il makiage, o prostie adevarata tongue astazi era opc si protectia muncii la ei in vizita rotfl2

ooo da....eu am fost si a doua oara la ei pt ca am vrut sa-i cumpar un ruj mamei....a fost singurul lucru care mi-a placut de la ei! dar oricum, ambele experiente au fost groaznice! prima data am nimerit-o pe una care era sa-mi scoata ochii si a doua oara aratam ca un clovn cand am plecat de acolo rotfl cred ca si-au dat si ele seama ca ma puneau deja sa le cumpar produsele cand nici macar nu imi dadusera inca oglinda sa vad ce mi-au facut lol


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#851 2010-11-24 21:55:28

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

dea_di a scris:

coraline a scris:

bingo dea big_smile il makiage, o prostie adevarata tongue astazi era opc si protectia muncii la ei in vizita rotfl2

ooo da....eu am fost si a doua oara la ei pt ca am vrut sa-i cumpar un ruj mamei....a fost singurul lucru care mi-a placut de la ei! dar oricum, ambele experiente au fost groaznice! prima data am nimerit-o pe una care era sa-mi scoata ochii si a doua oara aratam ca un clovn cand am plecat de acolo rotfl cred ca si-au dat si ele seama ca ma puneau deja sa le cumpar produsele cand nici macar nu imi dadusera inca oglinda sa vad ce mi-au facut lol

yikes  yikes what? cum asa adik te machez dar nu iti arat ? le faceam scandal rotfl macar produsele sunt bune de ceva?


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#852 2010-11-24 22:01:02

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

adina15 a scris:

coraline a scris:

sa vina sa vina big_smile si daca ai diploma de make up artist ai si reducere nush cat la suta (20 sau cam asa ceva) big_smile si ma duc cu prietenele mele cu diplome  visslar  si plec cu caruciorul de acolo  nails  sa vina MAC, il asteptam cu bratele deschise big_smile

nu.i corectttttt te spunnnnnnnnnnnnn

rotfl  rotfl hai lasa ca te luam si pe tine cu noi  tillfreds

sunt ok produsele zic eu.. desi pe net am mai auzit de fete care s-au trezit cu bube si pete rosii, eu n-am avut nimic, chiar aveam pielea foarte fina dupa. dar s-au strans rau, aveam tenul foarte incarcat, cred ca sunt si foarte groase fondul de ten, anticearcanul.. ca pentru TV. fardul a rezistat toata ziua, fardurile le poti umezi si tranforma in tus si la fel a tinut toata ziua...
insa ma uitam la fata care ne tot vorbea, era machiata acolo, rujul ii iesise din conturul buzelor si se prelungise in fondul de ten ca niste vinisoare, arata grozav ce mai lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#853 2010-11-24 22:13:54

dea_di
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-01-16
Mesaje: 18682

Re: Shopping de cosmetice - 3

adina15 a scris:

dea_di a scris:

coraline a scris:

bingo dea big_smile il makiage, o prostie adevarata tongue astazi era opc si protectia muncii la ei in vizita rotfl2

ooo da....eu am fost si a doua oara la ei pt ca am vrut sa-i cumpar un ruj mamei....a fost singurul lucru care mi-a placut de la ei! dar oricum, ambele experiente au fost groaznice! prima data am nimerit-o pe una care era sa-mi scoata ochii si a doua oara aratam ca un clovn cand am plecat de acolo rotfl cred ca si-au dat si ele seama ca ma puneau deja sa le cumpar produsele cand nici macar nu imi dadusera inca oglinda sa vad ce mi-au facut lol

yikes  yikes what? cum asa adik te machez dar nu iti arat ? le faceam scandal rotfl macar produsele sunt bune de ceva?

pe bune! lol nu mi-am mai batut capul, vroiam doar rujul ala si atat! bineinteles ca au incercat sa-mi mai bage pe gat inca vreo 10 chestii forgetit ....produsele sunt destul de ok, mai putin fondul de ten care arata f artificial! mie mi-a placut f mult un ruj care desi am incercat sa-l mananc nu s-a lasat mancat rotfl i l-am luat mamei pt ca ea are o problema cu mancatul rujului rotfl


"Nu stii, ca numa-n lacuri cu noroi in fund cresc nuferi?"

Offline

 

#854 2010-11-25 14:38:02

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

vreau sa imi cumpar un rimel care sa separe bine genele, sa nu le incarce si lipeasca una de alta. ce imi recomandati?

Offline

 

#855 2010-11-25 14:42:01

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 3

Deborah Definitive Volume
Rimmel Glam' Eyes
Max Factor 2000 Calories / False Lash Effect
Avon Super Extend

mie astea imi par a corespune criteriilor tale din ce am eu (de fapt astea sunt si criteriile mele de alegere a rimelului), probabil efectul nu e acelasi la toata lumea
oricum daca vrei definire alege o periuta din cauciuc, asa : http://dasheenmagazine.com/wp-content/u … extend.jpg

Ultima oara a fost editat de heimdall (2010-11-25 14:43:37)

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.