homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 3-56


#1046 2010-12-24 23:37:57

SofySofia
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-07-29
Mesaje: 812

Re: Shopping de cosmetice - 3

Va place noul magazin de cosmetice care s-a deschis in Baneasa? Se numeste Mac si este foarte cunoscut peste mapamond drool Imi plac cosmeticele numai ca preturile sunt putin cam exagerate neutral Un fond de ten 180 lei...In America e vreo 10 euro,maxim 20 lol


Strong reasons make strong actions!

Offline

 



#1047 2010-12-24 23:38:44

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Shopping de cosmetice - 3

da stiu sad il asteptam de mult sad.. stiu ca ca fdt e foaarte scump, si pensulele grater.


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#1048 2010-12-25 00:07:55

Almi Ingerash
Addicted member
De la: capătul țării..
Inregistrat: 2009-06-15
Mesaje: 11375

Re: Shopping de cosmetice - 3

-=-baby_pink-=- a scris:

adina15 a scris:

fetelor ce pudra buna imi recomandati big_smile?...........specificati si preturile daca se poate big_smile puss

eu  de ceva timp o folosesc pe cea de la avon-color trend si imi place mult..pretul:~10 lei

eu ?n principiu folosesc pudra de la Yves Rocher din gama Couleurs Nature (pulbere)... sunt super mulțumită de ea.. o am de 2 ani și jumătate și vreau să zic că mă dau ?n medie cam de 5 ori pe săptăm?nă (și ține foarte bine toată ziua) și ?ncă mai este bună, o mai folosesc big_smile nu mai știu c?t costă cesafac
mai am și pudra de la avon color trend, și aceea este bună dar nu se compară cu prima tongue


??? Everything will be OK at the end. If it's not OK, it's not the end.  ???
..::: bebe Eveline-Ioana (29.05.2015) prin FIV bebe :::..
..::: bebe Erika-Maria (10.02.2020) natural bebe :::..

Offline

 

#1049 2010-12-25 09:16:50

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

Mac este grozav! este scump peste tot, nu doar la noi. In Cipru am dat pe un creion de ochi (pe care ulterior mi l-a mancat catelul) echivalentul in euro a 55 lei vara trecuta. Nu stiu cum cat costa la noi, insa mi se pare oribil de scump. am cautat si pe ebay si tot la preturile astea sunt. Pe un anticearcan solid, o pastiluta mica, am dat echivalentul a 120 lei. deci un fdt la 180 pare bine lol

Mac este profesional, este scump, marca Estee Lauder, nici nu ma asteptam sa fie ieftin. un fdt la 180 nu este chiar oribil de scump gandindu-ma ca Chanel are preturi de 200 lei si nu este la fel de bine cotata ca firma de cosmetice, Lancome in jur de 180 lei..

Ultima oara a fost editat de coraline (2010-12-25 09:20:06)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1050 2010-12-25 20:07:21

Ann.Anita
New member
Inregistrat: 2010-12-25
Mesaje: 18

Re: Shopping de cosmetice - 3

coraline a scris:

Mac este grozav! este scump peste tot, nu doar la noi. In Cipru am dat pe un creion de ochi (pe care ulterior mi l-a mancat catelul) echivalentul in euro a 55 lei vara trecuta. Nu stiu cum cat costa la noi, insa mi se pare oribil de scump. am cautat si pe ebay si tot la preturile astea sunt. Pe un anticearcan solid, o pastiluta mica, am dat echivalentul a 120 lei. deci un fdt la 180 pare bine lol

Mac este profesional, este scump, marca Estee Lauder, nici nu ma asteptam sa fie ieftin. un fdt la 180 nu este chiar oribil de scump gandindu-ma ca Chanel are preturi de 200 lei si nu este la fel de bine cotata ca firma de cosmetice, Lancome in jur de 180 lei..

Parerea mea este ca Chanel,Lancome,Sisley etc. nu se vor compara niciodata cu Mac wink  wink

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1051 2010-12-25 20:10:58

Diananaid
Hero member
Inregistrat: 2010-12-24
Mesaje: 2212

Re: Shopping de cosmetice - 3

Un fond de ten zero defecte, luciu de buze, mascara. Toate de la Yves Rocher. hjarta


Tu siempre me respondes: quizas, quizas, quizas...

Offline

 

#1052 2010-12-25 20:57:57

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

Ann.Anita a scris:

coraline a scris:

Mac este grozav! este scump peste tot, nu doar la noi. In Cipru am dat pe un creion de ochi (pe care ulterior mi l-a mancat catelul) echivalentul in euro a 55 lei vara trecuta. Nu stiu cum cat costa la noi, insa mi se pare oribil de scump. am cautat si pe ebay si tot la preturile astea sunt. Pe un anticearcan solid, o pastiluta mica, am dat echivalentul a 120 lei. deci un fdt la 180 pare bine lol

Mac este profesional, este scump, marca Estee Lauder, nici nu ma asteptam sa fie ieftin. un fdt la 180 nu este chiar oribil de scump gandindu-ma ca Chanel are preturi de 200 lei si nu este la fel de bine cotata ca firma de cosmetice, Lancome in jur de 180 lei..

Parerea mea este ca Chanel,Lancome,Sisley etc. nu se vor compara niciodata cu Mac wink  wink

dupa ce am incercat cam toate produsele profesionale de pe piata consider ca Mac si Estee Lauder vor fi intotdeauna peste Lancome, Chanel, Dior... si cerinta imensa de pe piata romaneasca pentru produsele Mac cred ca arata asta.

Ultima oara a fost editat de coraline (2010-12-25 20:58:58)


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1053 2010-12-27 11:11:49

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

eu am farduri, fond de ten si anticearcan de la sephora si sunt ft multumita de ele.

coraline, imi poti recomanda un rimel bun, daca ai incercat mai multe produse de firma? caut unul care sa separe bine genele, sa nu le incarce, dar sa le dea si putin volum (daca nu cer imposibilul smile ).

mi se termina gelul de curatare si as vrea sa incerc unul nou. as vrea unul care sa curete bine (sa fie si bun demachiant) dar care sa nu usuce pielea. stiti vreunul care se incadreaza?

pink_martini a scris:

Fetelor, anunt! In decembrie va fi o reducere la L`oreal, pt orice fond de ten si orice mascara l`oreal vom avea 10 lei reducere. Stati pe aproape  tummenupp

in orice magazin care vinde produse l'oreal se va aplica reducerea? e valabil numai pt fond de ten si mascara?

rosebunny a scris:

as vrea si eu o crema buna de maini, dar nu stiu ce sa cumpar neutral

cea mai buna din cate am incercat mi se pare cea de la caudalie. repara mainile aspre si crapate de frig (nu le acopera cu un strat care sa se duca la prima spalare - cum se intampla cu multe alte creme), e ft buna si pt cuticule si lasa pielea ft, ft fina. eu o folosesc doar iarna pt ca atunci am probleme (inainte imi crapau mainile pana la sange) si de cand ma dau cu ea le am fine si iarna. o recomand. desi e vreo 50 lei, merita toti banii. tummenupp
LE: a, si miroase si frumos, a portocala wink

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-12-27 11:13:30)

Offline

 

#1054 2010-12-27 11:31:05

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

anca90 daca vrei ceva de firma, iti recomand rimelul meu preferat, este de la Estee Lauder TurboLash Mascara mouvement multi-effets. La "modele de machiaj" poti sa vezi cum arat eu data cu el, am postat modelul care l-am avut pe 25 dec.
Imi place ca le curbeaza, le da putin volum si le lungeste foarte mult. Asa am mai incercat Lacome, Chanel, Givenchy.. si au mai fost, nici unul nu era asa bun ca acesta. M-a prins si ninsoarea cu el, nu mi s-a intins pe fata.


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1055 2010-12-27 11:40:38

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

multumesc, coraline. poate sunt eu carcotasa, dar imi pare ca nici acesta nu separa extraordinar de bine hmm. sau poate e din cauza ca pozele sunt facute de aproape si se vede pana si cel mai mic detaliu. imi pare ca separa cam cat rimmel lash accelerator, dar nu le alungeste la fel de mult nustiu

Offline

 

#1056 2010-12-27 11:43:01

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

acum depinde si de genele tale smile  genele mele sunt rare si nu foarte lungi si ma inteleg bine cu acesta smile poate tu ai gene mai lungi, mai dese..nu stiu smile si da si pozele sunt de aproape..de departe arata a genel false de aproape na..se mai vede si natura genelor naturale tongue


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1057 2010-12-27 11:56:38

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

da, la asta nu m-am gandit. ale mele sunt lungi si dese (sus, ca jos sunt mai rare sad) si nu-mi place cand mi le lipeste rimelul si din 7-8 gene imi face una groasa skitarg

Ultima oara a fost editat de anca90 (2010-12-27 11:57:50)

Offline

 

#1058 2010-12-27 13:17:28

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 3

anca90 a scris:

eu am farduri, fond de ten si anticearcan de la sephora si sunt ft multumita de ele.

coraline, imi poti recomanda un rimel bun, daca ai incercat mai multe produse de firma? caut unul care sa separe bine genele, sa nu le incarce, dar sa le dea si putin volum (daca nu cer imposibilul smile ).

mi se termina gelul de curatare si as vrea sa incerc unul nou. as vrea unul care sa curete bine (sa fie si bun demachiant) dar care sa nu usuce pielea. stiti vreunul care se incadreaza?

pink_martini a scris:

Fetelor, anunt! In decembrie va fi o reducere la L`oreal, pt orice fond de ten si orice mascara l`oreal vom avea 10 lei reducere. Stati pe aproape  tummenupp

in orice magazin care vinde produse l'oreal se va aplica reducerea? e valabil numai pt fond de ten si mascara?

rosebunny a scris:

as vrea si eu o crema buna de maini, dar nu stiu ce sa cumpar neutral

cea mai buna din cate am incercat mi se pare cea de la caudalie. repara mainile aspre si crapate de frig (nu le acopera cu un strat care sa se duca la prima spalare - cum se intampla cu multe alte creme), e ft buna si pt cuticule si lasa pielea ft, ft fina. eu o folosesc doar iarna pt ca atunci am probleme (inainte imi crapau mainile pana la sange) si de cand ma dau cu ea le am fine si iarna. o recomand. desi e vreo 50 lei, merita toti banii. tummenupp
LE: a, si miroase si frumos, a portocala wink

promo e valabila doar pt fdt si mascara ( mai putin mascara volumissime) Si este valabila in toate magazinele unde se comerzializeaza produse L1oreal inclusiv hypermarketuri


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#1059 2010-12-27 14:19:10

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: Shopping de cosmetice - 3

cam cat costa produsele elf?ca pe site la orice produs elf scrie k e 8 lei.

Offline

 

#1060 2010-12-27 14:26:17

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

pai..8 lei costa lol


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1061 2010-12-27 14:38:33

adina15
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2009-01-09
Mesaje: 2274

Re: Shopping de cosmetice - 3

pudra elf si pensule elf big_smile


Da-mi Doamne puterea de a accepta ceea ce nu pot schimba,
Curajul de a schimba ceea ce-mi sta in putere
Si intelepciunea de a face diferenta dintre ele......

Offline

 

#1062 2010-12-27 14:41:37

mihaela01
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2008-11-23
Mesaje: 209

Re: Shopping de cosmetice - 3

coraline a scris:

pai..8 lei costa lol

aaa... asa putin????  wow tare

Offline

 

#1063 2010-12-27 15:55:31

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 3

mihaela01 a scris:

coraline a scris:

pai..8 lei costa lol

aaa... asa putin????  wow tare

dar sunt si mici produsele , arata ca niste testere


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#1064 2010-12-27 16:38:59

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

mihaela01 a scris:

coraline a scris:

pai..8 lei costa lol

aaa... asa putin????  wow tare

pai da, doar atat big_smile si sunt si bune majoritatea. pensulele cel putin le recomand cu caldura, sunt foarte bune.
insa o sa vezi ca datorita pretului mic mai mereu nu sunt produse pe stoc, cum se actualizeaza stocul, cum se da iama in el si se termina lol chiar daca sunt mici, sunt bune si poti sa testezi foarte multe


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.