homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 3-76


#1426 2011-05-13 12:52:50

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 3

cam toate produsele de curatare imi usuca pielea..cu ce sa ma spal? sad
e buna ca baza de machiaj crema? doar de pe site o pot lua?
am un demachiant de la herboshopy, ma gandeam sa incerc si crema asta:

http://www.herbosophy.com/index.php?sec … mp;lang=ro    hmm

Offline

 



#1427 2011-05-13 12:56:40

denise_dd
Full member
Inregistrat: 2011-04-17
Mesaje: 923
Site

Re: Shopping de cosmetice - 3

ryanna22 a scris:

cam toate produsele de curatare imi usuca pielea..cu ce sa ma spal? sad
e buna ca baza de machiaj crema? doar de pe site o pot lua?
am un demachiant de la herboshopy, ma gandeam sa incerc si crema asta:

http://www.herbosophy.com/index.php?sec … mp;lang=ro    hmm

Incearca laptele demachiant de la Biotern . Este bun .

Offline

 

#1428 2011-05-13 12:59:42

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 3

ryanna, eu in perioadele cand am pielea foarte uscata ma demachiez bine cu solutie micelara si ma spal doar cu multa apa... au fost multe discutii pe aici, eu nu ma consider nespalata ca fac asta si nici probleme cu tenul nu am
in rest folosesc solutie de spalat de la A-Derma pe care o folosesc si pentru corp

crema aia numai acolo se gaseste la noi, poti sa comanzi din strainatate de pe iherb daca vrei, intra usor in piele, nu e grasa
mie herbosophy nu-mi inspira incredere deloc, nu mi-as lua crema de la ei in niciun caz

Offline

 

#1429 2011-05-13 13:29:39

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 3

denise, nu ma impac cu Bioten..

demachiant am de la Herboshopy, imi lasa pielea f ok, de asta ziceam sa incerc si crema dar mai bine nu, vb ta..solutie micelara am avut de la bioderma, n-am fost prea incantata, ma iritam putin pe obraji si nici la ochi nu se lua bine..poate sa incerc de la alta firma..
ei na daca nu te speli de 7 ori pe zi cu sapun esti nespalata..eu nu cred asta, mai ales daca ai tenul uscat..drept dovada eu, de la atat gel de curatare m-am ales cu un supeeeeer ten uscat! neutral

cremele de noapte cam dupa ce varsta ar tb folosite?

Offline

 

#1430 2011-05-13 14:03:47

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Shopping de cosmetice - 3

ryanna, si eu am avut solutie micelara de la Bioderma si nu mi-a placut deloc. nu demachia bine, lasa un film alunecos pe fata... am cumparat dupa aia solutia micelara pentru ten sensibil de la La Roche-Posay si sunt foarte multumita de ea! demachiaza usor, curata foarte bine tenul si nu lasa nicio urma pe fata dupa ce se usuca
apropo de spalatul cu gel pot sa-ti spun ca eu, cu ten foarte gras, ma spal doar seara cu gel, dimineata ma spal doar cu apa.
crema de noapte eu nu folosesc, la mine nu-i vad rostul

Ultima oara a fost editat de alinda (2011-05-13 14:08:16)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1431 2011-05-13 14:25:47

meliko
Full member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2011-05-12
Mesaje: 785

Re: Shopping de cosmetice - 3

Si eu am pielea uscata, si mai ales pe frunte. Daca dau cu unghia, efectiv mi se desprind asa cojite  roll. Acum folosesc un demachiant extraordinar, de la clinique, mi se pare pur si simplu cel mai bun produs pe care l-am folosit hjarta Imi lasa pielea neteda, curata, hidratata. Tare vreau si o crema dar au preturi cam mari si parca nu ma indur sa mai dau acum bani si pe aia.

Offline

 

#1432 2011-05-13 15:54:41

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 3

nici eu nu folosesc crema de noapte, adica folosesc tot crema de zi si seara
in general cremele de noapte sunt mai grase si nu suport sa dorm cu untura pe fata

Offline

 

#1433 2011-05-13 16:00:06

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

alinda a scris:

apropo de spalatul cu gel pot sa-ti spun ca eu, cu ten foarte gras, ma spal doar seara cu gel, dimineata ma spal doar cu apa.
crema de noapte eu nu folosesc, la mine nu-i vad rostul

nu iti ramane fata uscata, nu simti ca te "tine" dupa ce te speli cu gel si nu dai cu crema?
si eu la fel ma spal, insa seara dau imediat cu crema, pt ca altfel as ramane cu smirghel pe fata. nu am o crema "de noapte", e doar hidratanta, intra repede in piele si imi lasa fata fina.

Offline

 

#1434 2011-05-13 16:05:28

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Shopping de cosmetice - 3

anca90 a scris:

alinda a scris:

apropo de spalatul cu gel pot sa-ti spun ca eu, cu ten foarte gras, ma spal doar seara cu gel, dimineata ma spal doar cu apa.
crema de noapte eu nu folosesc, la mine nu-i vad rostul

nu iti ramane fata uscata, nu simti ca te "tine" dupa ce te speli cu gel si nu dai cu crema?
si eu la fel ma spal, insa seara dau imediat cu crema, pt ca altfel as ramane cu smirghel pe fata. nu am o crema "de noapte", e doar hidratanta, intra repede in piele si imi lasa fata fina.

plecam de la premisa ca eu am un ten ingrozitor de gras!
pentru spalat folosesc gelul Effaclar care curata extrem de bine dar nu usuca, adica nu la modul neplacut, sa simti ca te tine fata. e pur si simplu foarte curata, atat. nu-l folosesc si dimineata pentru ca nu vreau nici sa exagerez, rezultatul ar fi cu siguranta mai multa grasime pe fata neutral
si la mine e vorba si de un fix: nu pot dormi decat cu fata perfect curata, fara niciun produs cosmetic.
tenul meu e chiar ok dpdv al hidratarii, n-am probleme cu asta. asa ca ma bucur si eu de o piele perfect curata, care "scartaie", macar pana adorm smile

Ultima oara a fost editat de alinda (2011-05-13 16:07:52)


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#1435 2011-05-13 16:58:26

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

eu n-am gasit inca gel care sa nu-mi usuce fata daca nu dau cu crema imediat dupa ce ma spal. am avut si effaclar si la fel mi se usca. eu am ten mixt... nu e el gras, pe cat uscat smile. tot spuneau unele fete mai sus ca nu se spala cu produse de curatare din cauza ca le usuca fata - eu scap de pb asta dand cu crema imediat dupa spalare. dar na, poate pe ten ft uscat nu functioneaza.

Offline

 

#1436 2011-05-13 17:03:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 3

anca, pai oricum ma dau cu crema dupa ce ma spal, chiar si cu apa
dar daca folosesc vreun produs din asta de curatare ma ustura fata insuportabil, ea e deja uscata si ma tine inainte de a ma demachia / spala...

Offline

 

#1437 2011-05-13 17:06:55

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: Shopping de cosmetice - 3

am inteles... nu exista geluri/spume de curatare pt ten sensibil si uscat?

Offline

 

#1438 2011-05-13 17:10:28

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 3

in general gelurile de curatare sunt pentru tenul gras ce sunt demachiantele pentru ten uscat... gel spumant pentru ten uscat e cam nonsens, sau eu una nu am vazut
cum ziceam, folosesc lotiunea de spalat / gel de dus A-Derma pentru piele foarte uscata / dermatita atopica, merge si pentru fata
iar vara pot folosi chiar un gel de curatare normal smile

Ultima oara a fost editat de heimdall (2011-05-13 17:14:38)

Offline

 

#1439 2011-05-14 00:08:13

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Shopping de cosmetice - 3

heimdall a scris:

un gel eyeliner ok stie cineva ?

Eu il am pe asta, si e mai mult gel decat crema. Mie imi place mult http://www.eyeslipsface.com.ro/products … -crema.php


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#1440 2011-05-15 13:30:57

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

sampon solid de la verre de nature (e cu ulei de ricin abia astept sa il incerc big_smile )
crema de noapte de la verre de nature
spuma de curatare a tenului de la l'oreal


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

#1441 2011-05-15 14:22:17

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 3

alinda a scris:

ryanna, si eu am avut solutie micelara de la Bioderma si nu mi-a placut deloc. nu demachia bine, lasa un film alunecos pe fata... am cumparat dupa aia solutia micelara pentru ten sensibil de la La Roche-Posay si sunt foarte multumita de ea! demachiaza usor, curata foarte bine tenul si nu lasa nicio urma pe fata dupa ce se usuca
apropo de spalatul cu gel pot sa-ti spun ca eu, cu ten foarte gras, ma spal doar seara cu gel, dimineata ma spal doar cu apa.
crema de noapte eu nu folosesc, la mine nu-i vad rostul

deci si tu ai patit aceeasi chestie cu Bioderma, credeam ca e tenul meu mai pretentios..cred ca o sa incerc LRP..de acum ma spal doar o data pe zi cu gel, ca mi s-a uscat tenul f mult..
multumesc frumos alinda! puss

Offline

 

#1442 2011-05-15 14:26:31

ryanna22
Hero member
Inregistrat: 2008-10-08
Mesaje: 4516

Re: Shopping de cosmetice - 3

heimdall a scris:

nici eu nu folosesc crema de noapte, adica folosesc tot crema de zi si seara
in general cremele de noapte sunt mai grase si nu suport sa dorm cu untura pe fata

eu ma gandeam sa-mi cumpar si o crema de noapte, in speranta ca poate isi revenea tenul mai repede.. hmm
multumesc frumos de sfaturi! puss

Offline

 

#1443 2011-05-15 14:34:19

Karina_
Full member
Inregistrat: 2010-12-16
Mesaje: 763

Re: Shopping de cosmetice - 3

Tratament Nail Rescue si tratament stronger de la rimmel london

Offline

 

#1444 2011-05-15 22:44:16

coraline
Addicted member
Castigatoare a concursului de Miss
Inregistrat: 2010-06-09
Mesaje: 11157

Re: Shopping de cosmetice - 3

genial samponul sapun big_smile mi-a placut mult, insa din cate am aflat e bine sa fie folosit doar la radacina pentru ca intareste la propriu. mi-a asprit firul de par (nu stiu cat de bine este pentru firele despicate dar vedem).  insa asprindu-l a capatat si volum big_smile vedem cat dureaza tongue
mama si-a luat o crema antirid de la aceeasi firma e este pur si simplu innebunita dupa ea, ea care isi cauta mult si bine pana gaseste ceva ok.

chiar imi plac produsele lor si nu sunt scumpe, pe sampon am dat 6 lei, pe crema 10. am gasit si un site daca va intereseaza tongue

http://www.manicos.ro/index.php


Sigh no more, ladies, sigh nor more; / Men were deceivers ever; / One foot in sea and one on shore, / To one thing constant never; / The fraud of men was ever so, / Since summer first was leavy. / Then sigh not so, / But let them go, / And be you blithe and bonny

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.