homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 3-98


#1844 2012-02-18 15:08:52

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Shopping de cosmetice - 3

dupa o saptamana de folosit crema herbosophy pentru ten mixt revin cu pareri bune. nu mi-a aparut nimic pe fata, din contra, imi lasa fata ok, ca baza de machiaj e super si pentru vreme rece chiar o recomand, acoperita cu fond de ten. ca minus: ramane pielea lucioasa, intra in piele, insa pentru anotimpul cald nu e ok.

ma bate gandul sa incerc gama effaclar, desi am tenul gras si deshidratat doar in zona T, in rest e normal. insa nu as zice pas la o curatare mai  ok a tenului de puncte negre, semne. nu stiu ce sa aleg intre effaclar duo si effaclar H, pentru ca as vrea sa fie o crema ok si sa nu ramana lucios tenul  atunci cand nu folosesc fond de ten, dar sa mearga si ca baza de machiaj, sa nu se stranga fondul de ten sau sa nu ma pot da deloc

Ultima oara a fost editat de green_fairy (2012-02-18 15:10:07)


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 



#1845 2012-02-19 11:15:57

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Shopping de cosmetice - 3


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1846 2012-02-19 11:39:28

capcaun
Platinum member
De la: mine pt tine :P
Inregistrat: 2007-10-11
Mesaje: 17355

Re: Shopping de cosmetice - 3

ce mult imi plac applause abia astept sa-mi spui dc sunt si de calitate  big_smile big_smile big_smile si rujurile sunt faine .... parca mi-as lua si eu smile

Offline

 

#1847 2012-02-19 11:56:32

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Shopping de cosmetice - 3

green_fairy a scris:

ma bate gandul sa incerc gama effaclar, desi am tenul gras si deshidratat doar in zona T, in rest e normal. insa nu as zice pas la o curatare mai  ok a tenului de puncte negre, semne. nu stiu ce sa aleg intre effaclar duo si effaclar H, pentru ca as vrea sa fie o crema ok si sa nu ramana lucios tenul  atunci cand nu folosesc fond de ten, dar sa mearga si ca baza de machiaj, sa nu se stranga fondul de ten sau sa nu ma pot da deloc

green, eu folosesc crema Effaclar Duo si imi place mult de tot. Am scris si in urma un pic de ea. O folosesc zilnic, ca baza de machiaj. Imi place ca desi e o crema antiimperfectiuni, nu e deloc agresiva cu tenul, hidrateaza si lasa tenul mat. Fondul de ten se intinde bine si nu se strange deloc, e o buna baza de machiaj. Despre Effaclar H nu stiu ce sa-ti spun, n-am folosit-o. Dar Effaclar Duo ti-o recomand cu toata caldura! smile

Rocss, trusa vine si cu pensulele alea din poza? Sunt incluse in pret? Si inca ceva, cat a costat, cu tot cu transport? big_smile

Ultima oara a fost editat de heart_breaker (2012-02-19 11:58:11)

Offline

 

#1848 2012-02-19 12:14:59

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Shopping de cosmetice - 3

capcaun a scris:

ce mult imi plac applause abia astept sa-mi spui dc sunt si de calitate  big_smile big_smile big_smile si rujurile sunt faine .... parca mi-as lua si eu smile

am mai avut o trusa de farduri mai mica si un alt set de glossuri... sunt super faine hjarta,culorile sunt pigmentate bine si daca dai cu primer rezista si mai mult hjarta nu se intind si nici nu se strang....

heart,da setul este inclus in pret .. 48 de euro cu tot cu transport...(4 euro costa transportul) si in caz ca doamne fereste trusa pateste ceva pe drum,se poate schimba smile

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2012-02-19 12:18:29)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1849 2012-02-20 19:58:11

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Shopping de cosmetice - 3

astazi mi-am cumparat un fond de ten cu minerale de la maybelline si un demachiant de la Olay, balsam de buze de la Nivea essential care si fixativ de la garnier...nu stiu cum e ca nu am folosit fixativ de la garnier...

Ultima oara a fost editat de rocssana.nana (2012-02-20 20:23:26)


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1850 2012-02-20 21:58:16

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Shopping de cosmetice - 3

Eu am fost ieri si mi-am facut stocul pentru urmatoarele luni si am gasit un rimel de care m-am indragostit <3

Maybelline one by one
http://2.bp.blogspot.com/_E_09HlIDYDE/T … lline1.jpg
Dintre zecile/ sutele nu situ nici eu de rimeluri incercate asta cred ca este primul care chiar isi face treaba frumos si curat. Nici nu incarca, nici nu le lipeste hjarta

Mi-am mai cumparat si un dond de ten tot Maybelline (eu nu folosesc decat cand am un cos ceva, dar era la reducere:)) am zis sa profit + ca l-am mai avut acum un an/ doi si stiu ca era bun, cel putin pentru tenul meu)

http://www.nlcafe.hu/data/cikk/7/65511/5.jpg

Mi-am cumparat si lotiunea asta, eu o folosesc drept demachiant cand mai schimb laptele doina, stiu ca ultima data nu mi-a mai gasit mama.
http://www.cosmeticeromanesti.ro/59-107 … 150-ml.jpg

Eu o recomand persoanelor cu ten sensibil, e foarte foarte buna si are si un pret destul de ok, eu am dat pe ea 18 lei.
SIIII <3 cireasa de pe tort, astazi am primit:

http://www.eyeslipsface.com.ro/_files/p … tata_1.jpg

Desi am auzit multa lume ca a fost dezamagita de trusa si ca nu isi merita banii, eu am incercat-o astazi, m-am tot machiat si chiar arata bine. Desigur e nevoie sa aplici ceva baza pe pleoape ca sa tina mai mult, dar culorile chiar sunt intenese.

Am insa o intrebare pentru fetele cu buzele uscate (care au problema asta). Am incercat n produse, de la o gramada de firme, am 1000 de strugurele/ creme si totusi mi se usuca buzele. Ce am observat ca mi le facce sa arate inr egula este tetraciclina dar nu stiu dac e ok sa folosesc zilnic neutral.
Are cineva ceva sfaturi? M-am saturat sa stau mereu cu crema dupa mine si sa ma dau sin 10 in 10 minute, ca sa nu mi se usuce gura.


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#1851 2012-02-20 22:18:41

rosebunny
Insomniac member
Inregistrat: 2010-09-28
Mesaje: 7248

Re: Shopping de cosmetice - 3

incearca si cu miere de albine, sau crema cu miere si propolis de la plafar. si sa bei apa multa. o alta solutie sigura pt buze crapate sa te saruti vreo juma de ora continuu rotfl vb serios. cand am avut si eu primul prieten ma sarutam continuu cu el si aveam niste buze asa fine lol


Tot raul e spre bine smile
Zambim si noi azi? smile

Offline

 

#1852 2012-02-20 23:24:22

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Shopping de cosmetice - 3

mierea de albine face minuni pentru buzele foarte crapate hjarta

eu ar trebui sa imi mai iau un fond de ten lichid,dar as vrea unul care sa se intinda bine si sa nu se vada urat pe fata...trebuie sa mai specific faptul ca am tenul uscat...si in ultima perioada nu mi-am gasit nici un fond de ten care sa imi placa....


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

#1853 2012-02-20 23:24:58

green_fairy
Platinum member
De la: undeva...
Inregistrat: 2006-03-11
Mesaje: 19228

Re: Shopping de cosmetice - 3

heart ms de feedback, citisem ce ai scris insa fiind vorba si de acnee, am zis sa nu stric mai mult. am vorbit si cu ioana si are tenul ca al meu, acum stiu ca e posibil sa nu mi se potriveasca dar cred ca incerc cat de curand. speram sa fac rost de o mostra mai intai, dar tanti astea de la farmacii mereu spun ca nu au forgetit


partydance Si-mi vine cateodata s'arunc cu grijile, problemele, cu mainile sus in aer...Si-mi place cateodata sa infrunt necazurile, stresul, gandurile cu mainile sus in aer  partydance

Offline

 

#1854 2012-02-21 14:17:23

cryna flory
New member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 17

Re: Shopping de cosmetice - 3

buna fetele...as dori si eu sa stiu daca este cineva reprezentant la yves rocher?smile si sa-mi spuneti cum ati faqt sa deveniti reprezentant?puss:*tks


»"~După un fum simte şi el senzatia, că noi preferăm tentatia, oricare ar fi destinatia.

Offline

 

#1855 2012-02-21 14:41:14

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Shopping de cosmetice - 3

cauti un pliant prin reviste/posta, si pui comanda smile eu prima comanda am pus-o dintr-un pliant gasit intr-o revista, si am primit produse in valoare de peste 200 de lei, la o comanda initiala de 28 de lei; sau te poti inscrie prin intermediul unui reprezentant deja existent, asa aveti amandoua de castigat.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1856 2012-02-21 14:41:35

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Shopping de cosmetice - 3

rocsanna, ai incercat revlon colorstay pt ten uscat?

Offline

 

#1857 2012-02-21 14:43:28

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: Shopping de cosmetice - 3

La yves rocher nu exista ca la avon sau oriflame reprezentanti.Comanda si-o face fiecare individual de pe site-ul lor , iti faci cont apoi faci comanda sau mai poti face comanda telefonic (gasesti nr de tel tot pe site)

Ultima oara a fost editat de alexsandraa (2012-02-21 14:46:19)

Offline

 

#1858 2012-02-21 14:48:01

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Shopping de cosmetice - 3

n-or fi existand reprezentanti, dar daca o prietena se inscrie prin intermediul tau, sunt multe bonusuri si cadouri la mijloc.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#1859 2012-02-21 15:02:12

alexsandraa
Full member
Inregistrat: 2009-04-07
Mesaje: 400

Re: Shopping de cosmetice - 3

Da asa este ,poti telefonic sa faci o comanda chiar daca esti client nou,ei iti vor cere datele tale apoi ca sa primesti cadouri sau sa beneficiezi de oferte,surprize, trebuie sa recomanzi prietene .

Offline

 

#1860 2012-02-21 17:50:13

cryna flory
New member
Inregistrat: 2012-02-04
Mesaje: 17

Re: Shopping de cosmetice - 3

ms mult:*pusspuss..acum am inteles


»"~După un fum simte şi el senzatia, că noi preferăm tentatia, oricare ar fi destinatia.

Offline

 

#1861 2012-02-21 18:26:23

Vx2
Full member
Inregistrat: 2011-10-02
Mesaje: 191

Re: Shopping de cosmetice - 3

rocssana.nana incearca fondul de ten de la maybelline affinitone (si eu am pielea extrem de uscata mai ale pe frunte si in jurul nasului si nu puteam sa folosesc niciun produs in zona aia pt ca se strangea si arata ca naiba, chiar daca imi hidratatam pielea in prealabil). Cu asta m-am dat astazi, si inca il purtam acum 2 ore (de la 7 dimineata) si arata bine ;D

http://img.envy.ro/img/products_waterma … e-copy.jpg


" Some women choose to follow men, and some women choose to follow their dreams. If you're wondering which way to go, remember that your career will never wake up and tell you that it doesn't love you anymore."

Offline

 

#1862 2012-02-25 20:43:44

Gizeh
Banat
De la: Sufletul Marii.Din Adancuri
Inregistrat: 2011-04-01
Mesaje: 12982

Re: Shopping de cosmetice - 3

jeannie a scris:

rocsanna, ai incercat revlon colorstay pt ten uscat?

jean nu am incercat,dar am sa incerc smile

vx2,da am avut fondul de ten affinitone....si mi-a uscat foarte rau fata,cu toate ca inainte am folosit si imi placea tare mult,mai ales ca gasisem nuanta perfecta pt tenul meu


Ne dorim si noi bebic

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.