homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Bazar pentru Mamici si Burtici-110


#2072 2013-10-28 12:30:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

ochii mei, il am smile
trimite un mail pe andreea91_2006@yahoo.com


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 



#2073 2013-10-28 13:04:44

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Maje chiar asa, nu rupe din timpul rau de odihna sau din cel petrecut cu sotul tau!

Janis eu vreau sa cred ca nimeni nu s-a suparat pe nimeni!

Offline

 

#2074 2013-10-28 13:30:47

babyboom
Full member
Inregistrat: 2011-05-03
Mesaje: 137

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

maje e ok materialul.vreau doar sa stiu daca o sa termini coiful pana la sf lunii ianuarie daca nu il faci odata cu caciula


Dă șansa fiecărei zile să fie cea mai frumoasă din viața ta.

Offline

 

#2075 2013-10-28 13:57:21

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

maje, nu-i dadeam nimic , dar repet nu ma deranja daca se stabila de la inceput, sau se punea altfel problema :,, de acum incolo fiecare sa decida clar ce vrea si sa nu mai adauge nimic cand ii vine randul,, si e ok,
pana la urma nu e nici o problema, copilu, sotul si viata ta au clar prioritate, asa ca te rog sa nu rupi nici un minut pt mine.

urechile le vreau negre.
coletul il trimiti ramburs? ca vroiam sa te intreb mai demult? ca sa nu mai faci inca un drum la posta sa ridici banii, te rog da-mi pe mail cont si iti virez banii, inclusiv transportul.adresa mea de mail : adinagrig@yahoo.com


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#2076 2013-10-28 13:59:10

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

da, si o sa vreau la fel cu plata; in ziua in care pui coletul sau maxim urmatoarea (in caz ca am ore) sa-ti pun banii pe card big_smile


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2077 2013-10-28 16:17:42

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Maje, eu nu vreau sa te incurc, faci cum crezi de cuviinta. Daca vrei sa respecti ordinea eu vreau culoarea gri. Materialul sa fie din acela care nu mananca pielea lol

Daca esti de acord cu propunerea mea, iarasi e ok puss


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2078 2013-10-28 19:55:20

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Cat s.a scris! Revin cxu un post cand sunt la pc.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2079 2013-10-28 21:08:58

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

De unde am plecat si unde am ajuns! Tare m-am consumat cu ce e aici, la topicul asta..

Eu m-am apucat de crosetat/tricotat pentru ca imi place sa fac asta si imi umplu in mod placut timpul liber. Astfel ca lucrez cu placere. Nu o fac pentru bani si poate v-ati dat seama(daca nu, dati de curiozitate un search sa vedeti cam cat costa o caciula pana la urechi sau o pereche de botosei).  Castigul asta, care il iau eu, chiar ma pot lipsi de el. Nici nu vreti sa stiti ce profit am eu. Chiar nu vreti sa stiti lol Asa ca, daca cineva vrea sa renunte la ce a coamndat (mai putin tu, Adina, caci am caciulita gata, trebuie sa mai montez funda si urechile) e foarte ok. Dar sa nu renunte dupa ce am cumparat ata.

Atunci cand am scris ca se poate cere sau anula ceva m-am gandit la a nu plati de 2 ori taxe de transport. Nu mi-am dat seama de repercusiuni dar am fost trasa de maneca si ma bucur ca s-a intamplat asta. Pentru ca nu e corect ca eu, care sunt dupa Xuleasca, iar ea are doar un nasture de primit, sa mai astept dupa ce s-a razgandit Xuleasca si a mai comandat si un palton. Nu e corect!

Adina retrag ce am zis ca voi lucra noaptea. Din 2 motive:
1. facand asta, ma contrazic atunci cand zic ca nu e corect ca se adauge altceva dupa ce s-a facut comanda;
2. nu e cu placere crosetatul noaptea..
Sper ca nu am creat impresia ca tot am vrut sa fac coiful ca sa mai primesc niste bani. Nici gand!

Adina te cred ca nu te-ar fi deranjat daca ziceam de la inceput, insa vezi bine ca si preturile sunt in schimbare, modelele sunt in schimbare, ca nu sunt doar pe cele care zic eu ca le pot face, asa ca nu am avut cum sa prevad tot, pentru ca a fost totul prea din scurt. Daca era gandita, veneam cu conditii, interdictii probabil, toate info legate de transport, timp de executare, mod de plata etc.

Deno, te voi taia de pe lista. Ca ti-ai dat cuvantul si nu mai puteai da inapoi? Ba da lol O fac eu lol Daca pentru tine e ok e ok si pentru mine.  Bine, te voi taia daca vrei tu asta. Mie mi-a placut de Rux. A comandat si la cateva zile mi-a zis ca s-a razgandit ca isi cumparase din magazin.
Taindu-te de pe lista, nu poti sa cedezi locul tau. Oricum, esti departe lol

Janis asa e. Pe de-o parte, tu ai o comanda mai mica ca si volum de munca fata de Deno.
pe de alta parte, va puteti roti cum vreti voi intre voi pentru mine nu se schimba cu  nimic lucrurile. Tot croseta sau andrea o folosesc.

Time eu nu sunt sefa. Voi sunteti cele care cereti. Nu ma incurci, sunt de acord cu ce vrei tu. Eu voi respecta ordinea pe care o stabilesc comenzile voastre sau daca voi va rotiti. Mie imi e totuna, repet.
Pana maine, cand vine sotul de la serviciu, nu am ate pentru a-ti face. Bumbac sau acril? Nici acrilul nu mananca. O sa caut, dupa ce impachetez pentru Rose si termin cu Adina, si o sa pun niste modele asemanatoare si imi zici pe care il vrei.

Be, si eu sper sa nu se fi suparat nimeni pe nimeni!

Am un post lung, stiu, dar a trebuit, din punctul meu de vedere.


Baby, eu zic ca da, chiar daca nu ti le voi face pe amandoua odata.

Adina, Yoyo, un colet prin posta cu plata ramburs face ca taxa de transport sa fie intre 6 ron si 7 ron (aceasta taxa o platiti voi).
Plata facuta punandu-mi bani in cont, deci fara ramburs prin posta, face ca taxa de transport sa fie intre 3 ron si 4 ron, insa mie mi se ia un comision de 3 ron. Am atasat mai jos poza, ca sa nu se creada ca altceva.
http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/14965_xdgfhcngjvmhbjm.png


LE:
Am editat, ca erau date de la Janis care nu trebuie sa se vada. Cred ca am greseli, insa nu mai citesc ce am scris. Sper sa fiu coerenta in ce vreau sa scriu.

LE:
Am mai editat o data si am competat la postul pentru Deno. Rux s-a razgandit sa luase din magazin.

Ultima oara a fost editat de majestik (2013-10-28 21:46:05)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2080 2013-10-28 22:40:58

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Bine ca stiu cat ai comision,pun mai mult la comanda asta maje...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2081 2013-10-28 22:49:15

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Maje, pe bune, cum ti-e tie bine, mi-e si mie. Nici sa te prea spetesti... Tine cont ca vin si pregatirile pentru craciun, etc...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#2082 2013-10-28 22:52:57

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Cred ca nici ea nu se astepta la un val asa mare de comenzi cand a inceput...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2083 2013-10-28 23:19:18

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Poke, ai primit mailul?


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#2084 2013-10-28 23:29:48

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Janis, vedem cat imi ia comision, iti zic atunci smile
Nu, nu ma asteptam, ca stiam ce modelele pusesem smile

Deno, credeam ca ne-am inteles lol

Time, e ok asta?
http://farm4.static.flickr.com/3008/2939421513_9262cf5f3d_z.jpg
http://farm4.static.flickr.com/3220/2940273476_f79e8fd983_z.jpg

Sau asa?
http://4.bp.blogspot.com/-21_vYZpaQPQ/UIYgBzGj2II/AAAAAAAABUM/JnvmNQsXLyE/s1600/PICT0396+edited+signed.jpg
http://2.bp.blogspot.com/-yDZlsNvJ0ME/UIYgqd9M3WI/AAAAAAAABVA/1ZGQ9nd_dyc/s1600/PICT0393+edited+signed.jpg

Ultima oara a fost editat de majestik (2013-10-29 00:07:09)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2085 2013-10-28 23:33:12

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Fetelor, Maje este ATAT DE DRAGUTA sa faca lucrusoare pt noi. Eu zic ca noi nu ar trebui sa comentam nimic, chiar daca ni se pare corect/incorect, nu ar tb sa zicem nimic. Deci, cum pica, asa e bine. Nu cred ca se pune problema de timp de asteptare care tb respectat, ca ne-am facut planuri, ca se fac schimbari si se inlocuieste ceva mai mic cu altceva mai complicat. Cine vrea reguli, estimarea eacta a timpului etc poate comanda in alta parte, la preturile corespunzatoare. Maje lucreaza de placere si tb sa o lasam sa lucreze de placere. Cum considera ea, asa e bine, nimeni nu are dreptul sa comenteze, ea nu tb sa dea explicatii nimanui. Si eu am sa mai vreau un coif. cand imi va veni randul, asta este. Nu cred ca avem dreptul sa formulam asteptari referitoare la termene si conditii fata de mae, avand in vedere ca lucreaza aproape gratis. Astfel de pretentii se pot ridica doar cand munca e platita coreespunzator.


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#2086 2013-10-29 00:00:55

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Rose, puss Cred ca era mai bine daca nu scriai nimic..

Imi dau seama ca nu trebuia sa scriu treaba cu profitul, insa asta poate fi si unul dintre motivele pentru care am zis sa cereti in plus cand ajung la voi.

Sincer, eu inchei acest capitol, caci astazi nu am reusit nici macar sa atasez fundita pe caciula Adinei. Sper ca maine sa am mai multa tragere de inima wink


Rose, ti-am trimis mail.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2087 2013-10-29 00:03:08

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Rose like!(ca pe fb lol )


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#2088 2013-10-29 00:11:00

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Janis lol

Waa, cata pozoaiele am pus  va
Mi se termina bateria la pc, altfel le modificam eu..


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#2089 2013-10-29 08:51:59

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

Maje puss si :iloveu:  te rog nu te mai consuma kram

vreau varianta a doua si model si culori lol si bumbac sa fie.


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#2090 2013-10-29 08:52:25

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Bazar pentru Mamici si Burtici

maje eu te admir din primul moment in care ai postat ce ai lucrat : asta pt ca desi nu le am in fata mi-am dat seama din poze ca e lucrat ingrijit si frumos si arata indentic cu ce s-a comandat (eu am trait o experienta in primavara cand i-am mai comandat la cineva anei o palariuta de primavara, mi s-a psu ca va arata ca in poza, dar produsul finit a diferit cu mult, mult de ceea ce comandasem eu-poate o sa pun poze odata sa vedeti diferente)..un mare BRAVO pt tine...

-mi se pare normal sa nu poti sa prevezi tot de la inceput, exact cum ai scris, dar probabil era mai ok si nu mai iesea tot taraboiul asta daca se posta (nu conteaza de cine), poate si de tine imprewuna cu noi :,, fetelor propun sa nu se mai adauge nimic la comanda de acum incolo, ca sa am timp sa execut la toata lumea pana la sarbatori spre ex,, ...pt ca, nu ca e un capat de tara ca nu-mi mai faci mie botosei sau coiful sotului, asta e, caciula la fel, desi stiam ca cumparasei ata , dar pt ca s-a nimerit exact la mine mi-a lasat asa un gust amar ca nu o sa mai primesc ce vroia (repet nu e nici o problema acum) si sunt sigura ca oricare era in locul meu s-ar fi simtit la fel.

inca odata ai tot RESPECTUL meu pt ceea ce faci.ramane atunci colet ramburs, oricum pana la urma e aceelasi cost.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.