homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Pastila pierduta


#1 2010-04-20 10:06:06

emylya
Full member
Inregistrat: 2010-01-02
Mesaje: 292

pastila pierduta

buna,folosesc anticonceptionale yaz si aseara am am patit un necaz,cand am vrut sa iau pastila am scapat-o si ea stie unde a cazut ca nu am mai gasit-o am cautat-o ora si nu am dat de ea,era fix a 21 a pastila,as vrea sa trec la pastilele placebo dar nu am inteles prea bine din prospect,nu stiu cand sa o iau,acum dimineata si una diseara?sau numai una diseara apoi sa le termin?si inca ceva,in prospect scrie ca sunt protejata daca urmez aceasta metoda,asa este?
ma puteti ajuta in cazul asta?

Offline

 



#2 2010-04-20 12:08:56

april sunset
Insomniac member
De la: Paradisul femeilor
Inregistrat: 2008-12-28
Mesaje: 9632

Re: pastila pierduta

orice pastila uitata/pierduta, sau cum o mai fi ea, trebuie inlocuita. cel mai bine e sa ai mereu o alta folie de rezerva, asta de stiut pe viitor. mai departe nu stiu sa-ti raspund, nu stiu cum e cu astea placebo, dar ma gandesc ca le poti lua ca si cum nu ai fi omis o pastila si te protejezi suplimentar 7 zile. mai asteapta, insa, si alte pareri smile


bebe V., soarele si luna

Offline

 

#3 2010-04-20 13:38:50

AyraBlack
Sr. member
Inregistrat: 2008-08-29
Mesaje: 1068

Re: pastila pierduta

Nu esti protejata daca iei pastilele placebo acum.

Trebuia sa mai iei o pastila, ca sa faci 21. Acuma ... ori incepi pastilele placebo si te protejezi pe toata durata pauzei si inca 7 zile pe urma, cand incepi o noua folie, ori ... incepi o noua folie si te protejezi doar 7 zile.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.